Haber : ABD'li Ünlü Komedyen Bill Cosby'e Hapis Cezası! - Haberler

Haberi Paylaş

ABD'li Ünlü Komedyen Bill Cosby'e Hapis Cezası!

 - Güncelleme:

ABD'li ünlü film ve televizyon yıldızı 81 yasındaki Bill Cosby, 'şiddet içerikli cinsel taciz' suçlamasıyla yargılandığı davada hapis cezasına çarptırıldı.

Pennsylvania'da Montgomery Bölge Mahkemesi'nde yapılan duruşmada ev hapsi cezası vermeyi reddeden yargıç, Cosby'nin 10 yılı geçmemek üzere, 3 ile 10 yıl arasında hapis cezasına çarptırılacağını açıkladı.

ABD'li Ünlü Komedyen Bill Cosby'e Hapis Cezası!

MAHKEMEDE KONUŞMAYI REDDETTİ

Nisan ayında cinsel tacizden suçlu bulunan mahkeme de konuşmayı reddetti. Cosby'nin avukatları temyiz başvurusunda bulunurken yargıç Cosby'nin kendisini 'cinsel tacizci' olarak kayıt ettirmesini ve tüm bulunduğu yerleri yerel polis birimlerine bildirmesi gerektiğini belirtti. Cosby, 2004 yılında Andrea Constand'ın cinsel tacizde bulunmaktan yargılanıyordu.

ABD'li Ünlü Komedyen Bill Cosby'e Hapis Cezası!

BİLL COSBY KİMDİR?

William Henry Bill CosbyJr. 12 Temmuz 1937 tarihinde Philadelphia, Pennsylvania Germantown mahallesinde doğdu. Babası Deniz Kuvvetlerinde görevli Ilan Cosby, annesi Anna evlerde temizlik işleri yapardı. 8 yaşındayken, erkek kardeşi James, öldüğünde Cosby büyük bir şok yaşadı. O 9 yaşında iken evin gelirine katkıda bulunmak için ayakkabı boyacılığı yapmaya başladı. daha sonra da bir süpermarkette bir iş bulmuş çalışmış. Zorluklara rağmen,Cosby'nin annesi,okumasını istemiş ama Germantown Lisesini bitiremeden ayrıldı.

ABD'li Ünlü Komedyen Bill Cosby'e Hapis Cezası!

ABD Donanmasına 1956 yılında katılmadan önce birkaç ufak tefek işte çalıştı. Askerlik hizmeti sırasında, Cosby çeşitli hastanelerde ve diğer tesislerde, gemilerde tıbbi yardımcısı olarak çalıştı. Okulu bırakma kararına pişman olan Cosby askerlik hizmeti sırasında lise denklik diploması aldı. Donanmadan ayrıldıktan sonra, Temple Üniversitesine gitti. Cosby üniversiteye devam ederken , bir kafe-barda barmen olarak işe girdi ve orada şovmenliğe başladı.

ABD'li Ünlü Komedyen Bill Cosby'e Hapis Cezası!

Bill Cosby, bir stand-up komedyeni olarak insanları eğlendirmek için üniversiteyi bıraktı . Cosby ilk oyunculuk işini, casusluk dizisi olan 'I Spy' (1965-1968) da yapmıştır. Bill Cosby'nin en başarılı işi , NBC 1984 ile 1992 yılları arasında 'Cosby Show' dur. Massachusetts Amherst Üniversitesi'nde okula geri döndü, 1977 yılında, mezun oldu.

Cosby Show, bir dönem Türk televizyonlarında da (TRT) Cosby Ailesi adıyla yayınlanan, 1984 ve 1992 yılları arasında Amerikan TV kanalı NBC'de 197 bölüm halinde yayınlanmış, başrolde efsanevi Cliff karakteriyle Bill Cosby'nin oynadığı dönemin önemli televizyon programlarından biri olan durum komedisidir. Cosby Ailesi, yayınlandığı dönem yakaladığı başarı ile 80'li yıllarda başta Emmy ve Altın Küre olmak üzere çok sayıda ödül kazanmıştır.

ABD'li Ünlü Komedyen Bill Cosby'e Hapis Cezası!

Cosby Show, Amerikalı zenci komedyen Bill Cosby'nin başrolünde oynadığı ve Doktor Cliff Haxtable ile ailesinin maceralarını anlatan durum komedisi, sevilen bir diziydi. Dizideki ailenin adı Haxtable olduğu halde TRT'nin neden ısrarla Cosby ailesi olarak yayınladığı bilinmez. Dizide Cosby Ailesi; Baba Cliff Haxtable doktor, doktorun güzel avukat eşi Sandra ve Denise,Venatta ,Teo ile Rudy adlı dört çocuğa sahip kalabalık bir ailedir. Bill Cosby'i Sezai Aydın unutulmaz başyapıt dublajıyla seslendirerek dizinin sevilmesine katkıda bulunmuştur.

ABD'li Ünlü Komedyen Bill Cosby'e Hapis Cezası!

Ailenin kalabalık olması ve ailedeki her bireyin sorunu için çözüm yolu aramaları, iyi bir aile yapısının nasıl olacağını gösteriyordu. Aile üyeleri birbirlerine düşkün ilişkileri yüzeyel değildir. Denise, Vanessa, Teo, Rudy ailedeki farklı yaşlardaki çocuklardı. Cosby Ailesi'nde çocukların yaşlarından dolayı birbirinden apayrı yaşamları ve bu yaşamların getirdiği sorunlar ele alınıyordu. Cosby Ailesi dizisi aile dizileri arasındaki yerini her zaman korumuş ve zamana karşı unutulmayan diziler arasında yer almıştır.

ABD'li Ünlü Komedyen Bill Cosby'e Hapis Cezası!

Diziden sonra Cosby, Nickelodeon Kids'te program yaptı. 2009'da Just for Laugh komedi festivalini sundu ve yakın zamanda Mark Twain Prize for American Humor ödülünü aldı. Komedyen aynı zamanda Afro-Amerikalı toplumun hakları için mücadele veriyordu.

Haberler.com - Güncel

Amerika Birleşik Devletleri Resmi Gazete Bill Cosby Magazin Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (13)

Adınızı Yazın:

Birilerine yaptiginiz kötüluk bir gun gelir karsiniza cikar er veya gec gelmese bile belki hep o vicdan azabiyla yasar insan

Misafir:

Zenci kelimesi hakaret değildir. Dilimize Arapça veya Farsçadan geçmiştir. Siyah derili manasındadır. Amerikalılar hakaret manasında Niger ve benzer kelimeleri kullanırlar.

Kadir:

Zenci kelimesi ırkçılık arındıran bir kelimedir Afro deyin Afrikalı deyin ırkçılık milletimize yakışmıyor

Tüm 13 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title