Haberler

AA Genel Müdürü Serdar Karagöz, Gençlik ve Spor Bakanlığı Medya Kampı'nda gençlerle buluştu

Güncelleme:

Anadolu Ajansı (AA) Genel Müdürü Serdar Karagöz, Gençlik ve Spor Bakanlığı Medya Kampı'nda gençlerle bir araya geldi. Karagöz, öğrencilerin sorularını yanıtladı ve AA'nın dünyanın üçüncü büyük haber ajansı olmayı hedeflediğini belirtti. Ayrıca, AA'nın İsrail'in Gazze'de işlediği savaş suçlarını ortaya koyan 'Kanıt' belgeselinden bahsetti ve yapay zekanın medyanın geleceği için bir fırsat olduğunu vurguladı.

Anadolu Ajansı (AA) Genel Müdürü Serdar Karagöz, Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) Medya Kampı'nda gençlerle bir araya geldi.

Karagöz, Sarıyer'de bulunan Marmaracık Şehit Halil Kantarcı Gençlik Kampı'nda katıldığı etkinlikte öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Kampta yer alan 81 ilden 140 öğrenciye AA'nın kuruluşu ve tarihi hakkında bilgi veren Serdar Karagöz, "Dünyanın her bir yerinden günden 4 binden fazla haber geçiyoruz. Dünyada olup bitenleri Türkiye'ye anlatan bir haber ajansı değiliz. Artık dünyada olup bitenleri tüm dünyaya anlatan bir haber ajansıyız. Reuters, AP ve AFP'den sonra geliyoruz. Yakında dünyanın üçüncü büyük haber ajansı olmayı hedefliyoruz." ifadelerini kullandı.

AA'nın İsrail'in Gazze'de işlediği savaş suçlarını tüm açıklığıyla ortaya koyan "Kanıt" belgeselinden bahseden Karagöz, "Gazze'de uluslararası adaletin tecelli etmesi için çalıştık ve kanıtları topladık. Bunu 'Kanıt' isimli bir kitaba dönüştürdük. Çok güzel bir belgesel hazırladık. Çok etkilendiler. Dünya'ya Yahudiler'in ağzından İsrail'in yaptığı soykırımı anlattık. Gazze'de 26 arkadaşımızla neyin olup bittiğini en iyi şekilde veren haber ajansıyız." diye konuştu.

Yapay zekanın medyanın geleceği için bir fırsat olduğuna vurgu yapan Serdar Karagöz, "Buna yoğunlaşmamız lazım. Kim yapay zekayı kontrol ediyorsa sivrilecek ve medyada varlıklarını devam ettirecek. AA olarak BAYKAR ile yerli ve milli yapay zekamıza çalışıyoruz. Ülkemizin çıkarlarını korumak için yerli ve milli yapay zekaya ulaşmamız lazım." şeklinde görüş belirtti.

Öğrencilere kariyer tavsiyesinde bulunan ve tecrübelerini paylaşan Karagöz, medya sektöründe çalışmak isteyenlerin hayatta iz bırakacak insanlar olması gerektiğini kaydetti.

Serdar Karagöz, konuşmasının ardından İstanbul temalı Reels yarışmasında ilk 3'e giren öğrencilere ödüllerini takdim etti. Söyleşi, toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

Kaynak: AA / Güncel

Gençlik Ve Spor Bakanlığı Serdar Karagöz Anadolu Ajansı Gençlik İsrail Dünya Gazze Güncel Haberler

Sokak hayvanları nasıl uyutulacak? AK Partili isimden çok tartışılacak 'ötanazi' ifadesi

Sokak hayvanları nasıl uyutulacak? AK Partili isimden çok tartışılacak "ötanazi" ifadesi

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Ayşe Ateş ölüm tehdidini duyurup içişleri ve adalet bakanlarına çağrı yaptı: Geleni görmüyor musunuz?

Ayşe Ateş ölüm tehdidini duyurup içişleri ve adalet bakanlarına çağrı yaptı: Geleni görmüyor musunuz?

Bakmadan Geçme

EURO 2024 F Grubu Puan Durumu! F Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 F Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 E Grubu Puan Durumu! E Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 E Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 D Grubu Puan Durumu! D Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 D Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? 20 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 20 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 20 Haziran Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 21 Haziran Cuma 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! 21 Haziran burç yorumları nedir? İskoçya İsviçre maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) İskoçya İsviçre maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İskoçya İsviçre maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! İskoçya İsviçre maçı ne oldu? İskoçya İsviçre maçı CANLI izle! (EURO 2024) İskoçya İsviçre EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir?
Adı yasak aşk, tehdit, uyuşturucu kullanımı ve rüşvete karışan hakim hakkında karar çıktı

Adı yasak aşk, tehdit, uyuşturucu kullanımı ve rüşvete karışan hakim hakkında karar çıktı

title