Haberler

65 yaş üstü vatandaşlar sokağa çıktı

Güncelleme:

65 yaş üstü vatandaşlar için 4 saatlik sokağa çıkma izni başladı.

65 yaş üstü vatandaşlar için 4 saatlik sokağa çıkma izni başladı. Hava almak için dışarı çıkan vatandaşlardan bazıları spora, bazıları parklara, bazıları da eşinin mezarını ziyarete gitti.

65 yaş üstü vatandaşlar için 4 saatlik sokağa çıkma izni 11.00 itibarıyla başladı. Uzun bir süredir evinden çıkamayan vatandaşlar park ve bahçelerde yürüyüş yaptı. Avcılar'da spor yapan 74 yaşındaki Ahmet Sağlam, "Benim için bayram bugün. Ben burada her gün spor yapıyordum. 2 aydır eve kapandım, 4 kilo aldım. Çok özledim. Evde torunlarım var, maç yapacağım" dedi.

Akülü engelli arabasıyla dışarı çıkan Halil Güney ise, "Dışarıda kimse yok. İnsan olmayınca tek başına ne yapayım. Birazdan eve gideceğim" ifadelerini kullandı.

Bakırköy'de de sokağa çıkma izninin başlamasıyla yaşlı vatandaşlar yürüyüş için dışarıdaydı. 85 yaşındaki Metin Dokur, "Aşağı yukarı 40 günden beri evdeyim. Çıktık geldik. Çok güzel fakat çok üzgünüm. Bir hayalet şehir gibi olmuş Bakırköy. Çıktığıma da pişmanım. Evimin önünde de hava alıyordum. Bu vaziyeti görmek çok üzdü beni" şeklinde konuştu.

Eşinin mezarını ziyarete giden bir kadın ise, "Çok mutlu hissediyorum kendimi. 58 gündür evdeyim. Baharın geldiğini bile çıkınca öğreniyoruz. Çiçeklerin açtığını yeni görüyoruz. Bu beni çok mutlu etti. Şimdi eşimin mezarına gidiyorum. Neredeyse iki aydır gidemiyorum, çiçekleri sulayacağım, bakımını yapacağım" diye konuştu.

Küçükçekmece'de sokağa çıkma saatlerinin gelmesinin ardından çantasıyla dışarı çıkan Vahit Çalışkan, "İyi bir şey ama kara haber verdiler, marketler kapalıymış. Ne faydası var markete, bankaya gidemeyeceksem. Pazar gününe niye bırakmışlar? Evin içi uygun bizim, çıkamasak da park karşımızda, süt alacaktım" dedi. - İSTANBUL

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Ahmet Sağlam Avcılar Güncel Haberler

Görüntülere valilikten açıklama geldi! Diyarbakır'da restoran 'şeriat' sloganlarıyla basılırken, polis ve bekçinin tavrı tartışma yarattı

Görüntülere valilikten açıklama geldi! Diyarbakır'da restoran "şeriat" sloganlarıyla basılırken, polis ve bekçinin tavrı tartışma yarattı

Dışişleri Bakanı Fidan: 3. Dünya Savaşı riski var

Dışişleri Bakanı Fidan: 3. Dünya Savaşı riski var

Ada sakinlerinin hedefindeki İmamoğlu'ndan günler sonra gelen 'Azmanbüs' açıklaması

Ada sakinlerinin hedefindeki İmamoğlu'ndan günler sonra gelen "Azmanbüs" açıklaması

Bakmadan Geçme

Soma nerede? Soma hangi ile, nereye bağlı? SOMA'DA DEPREM Mİ OLDU SON DAKİKA! 25 Haziran Salı Soma'da ne kadar, kaç büyüklüğünde deprem oldu? #128680 MANİSA'DA DEPREM Mİ OLDU SON DAKİKA! 25 Haziran Salı Manisa'da ne kadar, kaç büyüklüğünde deprem oldu? İZMİR'DE DEPREM Mİ OLDU SON DAKİKA! 25 Haziran Salı İzmir'de ne kadar, kaç büyüklüğünde deprem oldu? 3. Dünya savaşı mı çıkıyor, Hakan Fidan ne dedi? Fenerbahçe hangi takımlarla hazırlık maçı yapacak 2024-25? 25 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? Petrolul Ploieşti hangi ülkenin takımı, hangi ligde oynuyor? 25 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 25 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 24 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 24 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 25 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 24 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 24 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 24 Haziran Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır?
Tekbir getiren grup, İstanbul'daki Zorlu Center'ı bastı

Tekbir getiren grup, İstanbul'daki Zorlu Center'ı bastı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title