Gölbucağı'nın Yeni Muhtarı Şermin Duran Oldu
Haberler » Yerel » Gölbucağı'nın Yeni Muhtarı Şermin Duran Oldu - Haberler

Gölbucağı'nın Yeni Muhtarı Şermin Duran Oldu

Bartın’ın en büyük mahallelerinden Gölbucağı’nda Mehmet Aydın’ın geçen aralık yılın ayında vefatı nedeniyle boşalan muhtarlık görevi için yapılan seçimi Şermin Duran kazandı.

Gölbucağı'nın Yeni Muhtarı Şermin Duran Oldu

'ın en büyük mahallelerinden Gölbucağı'nda Mehmet 'ın geçen aralık yılın ayında vefatı nedeniyle boşalan muhtarlık görevi için yapılan seçimi Şermin Duran kazandı.


Seçime aynı zamanda muhtar vekili olarak giren önceki dönemin birinci azası Şermin Duran, 4 rakibini geride bırakarak mutlu sona ulaşan isim oldu.


Ziya Yükselen, Mithat Kalaycı, Şermin Duran, Ayşe Kanbur ve Sebati Düzoğlu'nun aday olduğu seçimde Gölbucağı seçmenleri mahalleyi iki yıl yönetecek olan muhtarı ve azalarını belirlemek üzere sabah saatlerinden itibaren sandık başına gitti.


15 bine yakın nüfusu bulunan 6 binden fazla seçmeni olan mahallede yeni muhtar ve azaları için Köksal Toptan Lisesine 14 sandık kuruldu. Vatandaşlar seçime fazla ilgi göstermedi. Sandıklar kapandıktan sonra oyların sayımına geçildi. Kesin olmayan sonuçlara göre oyların dağılımı şöyle; Şermin Duran: 1334, Ziya Yükselen: 1052, Sebati Düzoğlu: 407, Mithat Kalaycı: 229, Ayşe Kanbur: 100, Geçerli oy: 3122, Geçersiz oy: 165


Şermin Duran, Aysel Özveren ve Nihan Taner'den sonra Bartın'ın üçüncü kadın muhtarı oldu. Geçmişte kamyon ve şehirlerarası otobüs şoförlüğü yapan Duran, 2002 yılında Bartın'da 'Yılın Kadın Şoförü' unvanını almıştı. Gölbucağı mahallesinin yeni muhtarı Şermin Duran'ın aza listesi de şöyle; Cemal Ertosun, Halil Kırmızıoğlu, Bahar Kocabaş, Muhammet Kocabaşoğlu, Özcan Kılıç, Tarık Akyıldız, Yasin Çetin, Fuat Coşkuner. - BARTIN

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler

Yerel

Son Dakika Haberleri