God of War PC'de mod kullanımına izin verilecek - Haberler
Haberi Paylaş

God of War PC'de mod kullanımına izin verilecek

God of War PC'de mod kullanımına izin verilecek
Haberler.com / Yakupcan Aydemir - Haberler | Gamegar

Sony'nin 2018 yılında PlayStation'a özel çıkardığı God of War oyunu, 4 yıl sonra bugün PC'ye çıkış yapıyor. God of War oyunun yönetmenleri PC kullanıcıları için mod kullanımına izin verdiğini ve eğlenceli olabileceğini açıkladı.

God Of War, PC'de mod tasarımcılarının eline düşerse, oyun için büyük bir değişim yaşanır. God of War PC'de yayınlanacak modlar ile oyunun eğlence katsayısı daha da artabilirken ana karakterimiz Kratos'un karizması da yok olabilir.

Yayıncı Direktör Cory Barlog ve Teknik Üretim Kıdemli Müdürü Matt DeWald, mod konusu gündeme geldiğinde oyunun çıkmakta olan PC sürümü hakkında tartıştılar. Şaşırtıcı bir şekilde, hem Barlog hem de DeWald modlama topluluğunu destekliyor ve modlarla PC oyunları oynamayı tercih ettiklerini bile itiraf ettiler.

GOD OF WAR PC'DE MODLARA İZİN VERİLECEK

DeWald, "İnsanların neleri bir araya getirdiğini görmenin ilginç olacağını düşünüyorum." dedi. "Sahip olduğumuz her şey özeldir, bu yüzden bunlardan bazılarını inşa etmek gerçekten zordur. Ama eminim ki dışarıda çok zeki insanlar çok güzel şeyler yapacak ve bundan ne çıkacağını göreceğiz." sözlerine yer verdi.

Discord sunucumuza katılmak için buraya tıklayınız

God of War PC'de mod kullanımına izin verilecek

Barlog, "Bence sorun değil", diye ekledi. "Çok eğlenceli. PC oyunları oynamanın en güzel yanlarından biri, diğer insanların buna bir şeyler ekleyebileceği veya geliştirebileceği ve deneyiminizi geliştirebileceği duygusudur."

İkili, God of War'un PC bağlantı noktasının mod desteğiyle inşa edilmediğini söylese de, gelecekte bu tür araçlar ekleme olasılığına açıklar - ancak Barlog bunun gerçekten ortaya çıkacak bir şey olduğuna ikna olmadı.

God of War 14 Ocak saat 20.00'de PC'de yayınlanacak ve hem Steam hem de Epic Games mağazasında satışa sunulacak.

God of War PC'de mod kullanımına izin verilecek

Yakupcan Aydemir
Gamegar Editörü Haberler.com - Son Dakika Haberleri
Haberler.com - Son Dakika Haberleri

God of War, Epic Games, Steam, Gamegar, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title