Haberler

Antalya Uncalı Kent Mezarlığının 25 milyonluk projesi iki yüz yetmiş günde tamamlanacak

Güncelleme:

Antalya Uncalı Kent Mezarlığının 25 milyonluk projesi iki yüz yetmiş günde tamamlanacakANTALYA Antalya kent merkezinin en büyük mezarlıklarından Uncalı Kent Mezarlığı'nda defin ve ibadet hizmetlerinin daha modern ve kaliteli verilebilmesi için başlatılan çalışmanın temeli törenle atıldı.

Antalya Uncalı Kent Mezarlığının 25 milyonluk projesi iki yüz yetmiş günde tamamlanacak

ANTALYA Antalya kent merkezinin en büyük mezarlıklarından Uncalı Kent Mezarlığı'nda defin ve ibadet hizmetlerinin daha modern ve kaliteli verilebilmesi için başlatılan çalışmanın temeli törenle atıldı. Törende konuşan Başkan Muhittin Böcek, proje kapsamında idari bina, gasilhane, morg, depo ve ibadet alanlarının kapasitesinin artırılarak yenileneceğini söyledi.

25 milyonluk proje iki yüz yetmiş günde tamamlanacak

İki yüz yetmiş gün sonunda tamamlanacak olan ve 25 milyon 500 bin liraya mal olan proje ile ilgili konuşan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, "Bugün burada 1993 yılında yapılmış olan ve ömrünü tamamlamış olan Uncalı Kent Mezarlığı temel atma törenini gerçekleştiriyoruz. Bu siyasi amaçla yapılan bir tören değildir. Burası hepimizin çok kıymetli büyüklerinin ve ailesinin olduğu ve bu vatan millet için canını veren şehitlerimizin olduğu Uncalı mezarlığı. Arkadaşlarımla birlikte düşündüm ve dedim ki burada sevdiklerimiz var, onları bayramlarda arife günlerinde ve diğer günlerde ibadetlerini ve dualarını yapabilmeleri düşüncesiyle bu projeyi gerçekleştirmeye karar verdik. Bugün iki olan gasil hane sayımızı altıya çıkarıyoruz. On iki morgumuz vardı, otuz altıya çıkarıyoruz. Seksen üç metre kare camiimiz vardı, iki yüz elli metre kareye büyütüyoruz. Kısacası üç kat büyüklüğünde 5 bin metre karelik bir alan bin sekiz yüz on beş metre kare kapalı inşaat alanı olan son derece modern bir çalışma sonucunda inşallah Uncalı mezarlığımızın ve bir taraftan da şehitliğimizin peyzajı dahil olmak üzere hepsinin gereğini yapacağız" ifadelerini kullandı.

Semih Esen : "Türkiye'nin dördüncü büyük ili olan Antalya'ya çok da yakışmadığını her seferinde görerek yaşadık"

Törende konuşan Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen ise "Uncalı Mezarlığı bildiğiniz üzere şehir merkezindeki en büyük mezarlığımız. Pek çoğumuz bir yakınımızı uğurlamak ve son görevimizi yapmak üzere buraya geldik. Bende dahil hepimiz aynı duyguyu hissettik. Şehir merkezinde bulunan bunca büyük bir mezarlıkta bulunan tesislerin aslında Türkiye'nin dördüncü büyük ili olan Antalya'ya çok da yakışmadığını her seferinde görerek yaşadık. Belediyeler doğumla ölüm arasındaki yaşam süresince insanların en fazla karşılaştıkları ihtiyaçlarını gidermek üzere, en fazla iletişime geçtikleri kuruluşlardır. Biz belediye başkanları çocuklarımız doğum anından itibaren onların daha mutlu, daha huzurlu, daha temiz ve daha güvenli bir çevrede yaşamaları için pek çok hizmetler yapmaya çalışıyoruz. Buna maalesef hüzünle yaşadığımız cenaze törenleri de dahil. Cenaze törenleri de belediyeler tarafından vatandaşa sunulan hizmettir. Biz insanlar sevdiklerini kaybettiklerinde onların sevgisine yakışır bir ortamda bu vedayı yapmaları için böyle bir tesisi düşünüp gerçekleştiren Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Muhittin Böcek'e hem şahsım hem de sizler adına teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen'in konuşmalarının ardından, Muhittin Böcek liderliğindeki protokol önce şehitliğe karanfil bırakarak kabir ziyareti gerçekleştirdi. Ardından şehit yakınlarını dinledikten sonra ise Muhiitin Böcek, anne, baba ve abisinin mezarlarının bulunduğu "Böcek aile kabristanını" ziyaret etti ve inşaat alanında da incelemelerde bulunuldu.

Törene Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, CHP İl Başkanı Nuri Cengiz, CHP Antalya Milletvekilleri Rafet Zeybek, Aydın Özer, Cavit Arı, Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Kemer Belediye Başkanı Necati Topal, Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, Konyaaltı ve Büyükşehir Belediyesi Meclis üyeleri, siyasi partilerin il ve ilçe bakanları, muhtarlar, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Genel

Muhittin Böcek Semih Esen Konyaaltı Antalya Genel Yerel Haberler

Erdoğan'ın beklediği yanıt geldi! Normalleşmeye yeşil ışık yakan Esed'in önemli bir şartı var

Erdoğan'ın beklediği yanıt geldi! Normalleşmeye yeşil ışık yakan Esed'in önemli bir şartı var

Suriye ile normalleşme süreci! Bakan Fidan: Cumhurbaşkanımızın barış çağrısı önemli, karşılık bulmasını tavsiye ediyoruz

Suriye ile normalleşme süreci! Bakan Fidan: Cumhurbaşkanımızın barış çağrısı önemli, karşılık bulmasını tavsiye ediyoruz

İzmir'de elektrik akımına kapılan 2 kişinin ölümüyle ilgili 15 şüpheli gözaltına alındı

İzmir'de elektrik akımına kapılan 2 kişinin ölümüyle ilgili 15 şüpheli gözaltına alındı

Ölümlü kazaya karışan Fatma Zehra Kınık nasıl serbest kaldı? Süreç Bakan Tunç'a soruldu

Ölümlü kazaya karışan Fatma Zehra Kınık nasıl serbest kaldı? Süreç Bakan Tunç'a soruldu

title