Gemicilik Haberleri

Gemicilik haber, Gemicilik son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Gemicilik - 05.01.2021
ABD'den İranlı çelik üreticilerine yaptırım
ABD Dışişleri Bakanlığı da Hazine Bakanlığının yaptırım listesine aldığı Çin merkezli tedarikçi firmanın yanı sıra İran İslam Cumhuriyeti Gemicilik Şirketi'nin (IRISL) yan kuruluşu bir nakliye firmasına yaptırım uygulayacağını duyurdu.
Gemicilik - 07.12.2020
DenizBank yüzde 115 yenileme oranıyla 780 milyon dolar sendikasyon kredisi sağladı
Açıklamada görüşlerine yer verilen DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, yüksek yenileme oranı ile yılın ikinci yarısında sendikasyon kredisi miktarını en fazla artıran banka olduklarına dikkat çekerek, şunları kaydetti: "2019 yılında bir Türk bankası tarafından sağlanan en büyük taze finansmana imza atmıştık. Finansal istikrar ve ülkemize taze dış kaynak girişinin çok önem taşıdığı bu dönemde, sektör borç çevirme ortalaması yüzde 90'larda iken, yüzde 115 yenileme oranıyla ikinci yarıyıl işlemleri içinde yine en yüksek tutar artışını sağladık. Turizm, gemicilik, ihracata yönelik sanayi ve tarım başta olmak üzere müşterilerimizin dış ticaret işlemlerinin finansmanında kullandırılacak bu kredi ile ekonomiye sağlayacağımız katkı sadece bankamız için değil bankacılık sektörü açısından da son derece iftihar edilecek bir durumdur.
Gemicilik - 02.12.2020
Devletlerin güncel siber güvenlik stratejileri
1. Kritik altyapıların korunması için ABD kamu ve özel sektörünün birlikte hareket etmesi, 2. Siber uzay alanından gelebilecek saldırılara karşı kamu ve özel sektörün birlikte hareket etmesinin yanı sıra bu ortak hareket kabiliyetinin geliştirilmesi konusunda taktik ve planların ortaya konulması, özel sektörün siber uzay alanındaki görevlerini yerine getirme konusunda teşvik edilerek desteklenmesi ve tüm bu amaçlar kapsamında federal bir sistemin geliştirilmesi, 3. ABD iş ve işveren kesimi ile tüm toplumun siber saldırılar karşısındaki farkındalığının artırılması, bu konudaki eğitim ve oryantasyon faaliyetlerine federal düzeyde önem verilmesi, 4. Rusya'nın artan siber gücünün ve siber meydan okumalarının ABD'nin güvenliği için ciddi tehdit oluşturması nedeniyle, bu tehditlerin ortadan kaldırılması doğrultusunda planlar geliştirilmesi, 5. Çin'in özellikle siber casusluk faaliyetleri alanında ABD için tehdit oluşturması nedeniyle, ABD'nin teknolojik yeniliklerini ve özel sektörünün ticari çıkarlarını korumak için gerekli tedbirleri alması, 6. Tarım ve gıda sektörlerindeki, içme suyu ve kamu sağlığı ve acil müdahale sistemlerindeki, sosyal güvenlik, bilgi ve telekomünikasyon altyapılarındaki, enerji, ulaşım, bankacılık ve finans ve kimya sektörlerindeki, posta ve gemicilik sistemlerindeki tüm resmi bilgisayar, yazılım ve ağ teknolojilerinin ulusal kritik altyapılar olarak tanımlanarak bu alanların siber saldırılara karşı korunması, 7.
Gemicilik - 16.11.2020
Fatih ve Kanuni, Karadeniz'de birçok ilke imza atacak
Fatih sondaj gemisinin Türkiye'nin açık denizlerdeki ilk değerleme kuyusu Türkali-1'de çalışmalarını yaklaşık 2 ayda bitirmesinin ardından, Kanuni de bu noktada ilk kuyu tamamlama işlemini gerçekleştirecek. Kanuni, gemicilik hizmetlerinin yanı sıra sondaj platformu ve teknik hizmetleri de Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) tarafından yürütülen ilk Türk sondaj gemisi olarak Karadeniz'deki görevine başlayacak.
Gemicilik - 19.10.2020
ABD'den 6 şirkete "İran ile iş birliği" yaptırımı
ABD yönetimi, yaptırım listesindeki İran İslam Cumhuriyeti Gemicilik Şirketi (IRISL) ile iş birliği yaptıkları gerekçesiyle 6 uluslararası firmaya da yaptırım uygulandığını duyurdu.
Gemicilik - 22.09.2020
İzmir merkezli teknoloji firması yerli otomobile katkı sunmayı hedefliyor
Elektrikli araçlar ve iş makineleri, gemicilik ve ev tipi enerji depolama gibi alanlarda kullanılan nikel bazlı katotun üretimini yapacak İzmir merkezli teknoloji start-up firması, yerli elektrikli otomobile katkı sağlamayı hedefliyor.
Gemicilik - 03.09.2020
ABD'den İran'a destek olduğu gerekçesiyle 5 şirkete yaptırım
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo tarafından alınan yaptırım kararına ilişkin yapılan açıklamada, İran merkezli Abadan Rafineri Şirketi, Çin merkezli Zhihang Gemicilik, New Far Uluslararası Lojistik, Sino Enerji ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) merkezli Chemtrans Petrokimya Ticaret adlı şirketlerin yaptırım listesine eklendiğini duyuruldu.
Gemicilik - 03.09.2020
AB, Yunanistan'ın göçmenler konusunda hukuka uymasını bekliyor
Jahnz, günlük basın toplantısında, Yunanistan Gemicilik Bakanı Yannis Plakiotakis'in bu yıl içinde 10 binden fazla göçmen ve sığınmacıyı denizde geri ittiklerine yönelik açıklaması hakkındaki soruyu yanıtladı.
Gemicilik - 20.08.2020
Çin, ABD ile Hong Kong arasındaki yargı iş birliği protokolünü askıya aldı
Washington yönetimi, dün, kanun kaçaklarının ve hükümlülerin iadesi alanının ikili anlaşmalar ile uluslararası gemicilikten elde edilen gelirlere vergi muafiyeti getiren bir anlaşmayı askıya aldığını bildirmişti.
Gemicilik - 08.06.2020
ABD'den İranlı gemicilik şirketi IRISL ve Çin merkezli muadili E-Sail'e yaptırım
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, İran İslam Cumhuriyeti Gemicilik Şirketi (IRISL) ile Çin Şangay merkezli muadili E-Sail firmasını yaptırım listesine aldıklarını açıkladı.
Gemicilik - 08.06.2020
Rusya'ya Kırım'ı ilhak etmenin maliyetinin yaklaşık 200 milyar dolar olduğu iddia edildi
Rus gemicilik sektörünün de ambargolar nedeniyle Almanya ve Ukrayna'dan gemi motoru tedarik edemediği için olumsuz etkilendiği, ambargoların yarattığı belirsizlik ortamının Rus ekonomisini kötü etkilediği belirtildi.
Gemicilik - 04.06.2020
BAE, Hafter'e destek için Libya petrolünü illegal yollarla satmaya çalışıyor
ABD'li, Avrupalı ve Libyalı yetkililere dayandırılan haberde, ABD'nin, Hafter'in petrol anlaşmaları yapmak için Venezuela'nın başkenti Caracas'a bir gezi yapmış olabileceğini incelediği ifade edildi. ABD'nin geniş kapsamlı yaptırımlarına maruz kalan Venezuela'nın, hidrokarbon ürünlerini ithal etmekte sıkıntı çektiğine işaret edildi. Hafter'e bağlı sözde "Libya Ulusal Ordusu"nun, gazetenin görüş alma talebine yanıt vermediği kaydedilen haberde, Hafter'in Nisan 2019'da başkent Trablus'u ele geçirmek amacıyla başlattığı savaşı finanse etmek için petrol satışına ihtiyaç duyduğuna dikkati çekildi. Habere göre, Libya petrolünün yaklaşık yüzde 80'ini bulunduran ülkenin doğusundaki en önemli petrol rafinerileri ve boru hatlarını kontrol eden Hafter, Türkiye'nin desteklediği BM nezdinde meşru Libya hükümetine bağlı Libya ordusu karşısında son haftalarda arka arkaya yenilgiler aldı. Rusya'nın desteklediği Hafter'in, sahada aldığı bu yenilgiler üzerine yürüttüğü savaşa fon sağlamak ve saflarındaki Wagner grubuna bağlı Rus paralı askerlerinin ödemelerini karşılamak için Libya petrolünü satma çabası içinde olduğu belirtildi. Haberde, Afrika'nın en büyük rezervlerine sahip Libya'da, ülke petrolünü satma hakkının uluslararası toplum tarafından yalnızca Libya hükümetine bağlı Ulusal Petrol Kurumu'na tanındığına dikkati çekildi. Böylelikle, petrolün çoğunluğuna sahip doğu bölgelerini elinde bulundursa da petrol satışı engellenen Hafter'in, ocak ayında rafineri ve boru hatlarını kapattığı hatırlatıldı. Hafter'in BAE'li şirketle illegal petrol anlaşması Habere göre, Hafter'in kurduğu "Askeri Yatırımlar İdaresi" adlı kurum, kasımda, Dubai (BAE) merkezli "Emo Petrol ve Petrol Ürünleri Yatırım Ticaret ve Pazarlama LTD" adlı bir gemicilik firması ile 10 yıllık petrol anlaşmaları imzaladı.
Gemicilik - 21.04.2020
BAE şirketleri Libya'da Hafter milislerine 11 bin ton jet yakıtı taşımış
Şirketlerin izini bulmak zor Gazete'nin ulaştığı belgelere göre, yakıtın tedarikçisi olarak görünen Afrifin isimli şirket, BAE'ye bağlı Şarika Emirliği'ne kayıtlıyken, taşımacılığını üstlenen "MT Gulf Petroleum 4" isimli Liberya bandıralı tanker de Gulf Gemicilik Hizmetleri isimli bir şirkete ait görünüyor.
Gemicilik - 03.04.2020
"El. Venizelos" isimli kruvaziyerin Pire Limanı'ndaki bekleyişi devam ediyor
Kruvaziyerin bağlı olduğu Amerika Florida merkezli "Miray International" ve "Miray Cruises" gemicilik şirketinden yapılan açıklamada, Yunan makamlarının gemideki personelden 119 kişide virüs bulgusuna rastlanıldığı bilgisini paylaştığı aktarıldı.
Gemicilik - 03.04.2020
Yunanistan'da karantinaya alınan El. Venizelos kruvaziyerinin şirketinden açıklama Açıklaması
Kruvazierin bağlı olduğu Amerika Florida merkezli "Miray İnternational" ve "Miray Cruises" gemicilik şirketinden yapılan açıklamada, "Gerek Yunan sağlık makamlarınca gerekse de gemi armatörü tarafından şirketimize yapılan herhangi bir Kovid-19 vakası olduğuna dair bir bilgilendirme ve teyit olmamıştır" ifadelerine yer verildi.
Gemicilik - 14.01.2020
Çin'in Yangzı Nehri'ndeki balık popülasyonu yok olma tehlikesiyle karşı karşıya
Çin Komünist Partisinin resmi yayın organlarından Global Times gazetesinin haberinde, Yangzı Nehri'ndeki balık popülasyonlarının aşırı avlanma, şehirleşme, gemicilik sanayisinin etkisi altında yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kaldığı belirtildi.
Gemicilik - 12.12.2019
DenizBank'tan 1,1 milyar dolarla yılın en büyük taze finansmanı
Kredinin, turizm ve gemicilik de dahil müşterilerimizin dış ticaret işlemlerinin finansmanında kullanılması planlanırken, EBRD tarafından sağlanan kısmı ise Türkiye'nin kırsal kesimindeki üreticilerimizin tarımsal faaliyetlerinin desteklenmesi için kullanılacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Gemicilik Haberleri | Gemicilik Haber - Haberler - Gemicilik haberleri, son dakika gemicilik haber ve gelişmeleri burada. (VİDEO-GRAFİK) - Milli fırkateyn İstanbul 23 Ocak'ta denize indirilecek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 25.1.2021 10:48:29. #1.16#
title