Haberler

Yayıncı Brooke, kendisine ölüm tehditlerinde bulunan kişiyi ifşa etti

Abone Ol

Twitch'in önde gelen yayıncılarından olan BrookeAb, kendisine hakaretler eden ve ölüm tehditlerinde bulunan takipçisini sosyal medya hesabı üzerinden ifşa etti. Yayıncı, Twitch yöneticilerinden platforma yönelik daha iyi bir güvenlik sistemi talep ettiğini belirtti.

Twitch'in önde gelen kadın yayıncılarından biri olan BrookeAB, kendisini takip eden bir sosyal medya kullanıcısı tarafından aldığı ölüm tehditlerini ifşa etti.

"TÜM ARKADAŞLARIMDAN ÖZÜR DİLERİM"

Yayıncı, Twitter hesabı üzerinden Twitch kanalı sohbetinden kaba ve tehdit edici yorumların ekran görüntülerini yayınlandı. Tacizcilerin davranışlarından dolayı arkadaşlarından ve izleyicilerden özür dileyerek bunun her gün başına gelen bir şey olduğunu belirtti. Ayrıca, yayıncı Twitch'ten daha iyi bir güvenlik sisteminin oluşturulmasını talep etti. Yayıncı paylaşımında "Her gün çok utanç verici spam ve yorumları takip eden takipçilerim yüzünden acı çekmek zorunda kalan tüm arkadaşlarımdan özür dilerim" dedi.

Yayıncı Brooke, kendisine ölüm tehditlerinde bulunan kişiyi ifşa etti

KULLANICILAR, TWITCH'İN BİR AN ÖNCE HAREKETE GEÇMESİNİ TALEP EDİYOR

BrookeAB'nin belirttiği gibi, bu tür tacizlerle karşılaşan yayıncılar, genellikle tehditlerle başa çıkmak için gerekli destek sisteminden yoksun olduklarını sık sık dile getiriyor. Twitch kurallarında pek çok engellenen içerik yer almakta. Ancak bazı konularda eksik kalınıyor. Bu sebeple belirtilen talepler arasında nefret, taciz ve ölüm tehditleriyle başa çıkmak için "Bildirme" butonlarının olması yayıncılar tarafından istenen özellikler arasında.

Yayıncı Brooke, kendisine ölüm tehditlerinde bulunan kişiyi ifşa etti

YAYINCILAR TACİZİ PROTESTO ETMEK İÇİN BİR ARAYA GELİYOR

BrookeAB'nin tweetlerine yapılan yorumlara, Twitch yayıncıları da destek verdi. Son dönemde artan tacizler ve tehditlerin ardından durumun daha da kötüleşmesini önlemek amacıyla, Twitch yayıncıları tacizi protesto etmek için bir araya geliyor. Twitch, gelecekte bu sorunlarla mücadeleye yardımcı olmak için alacağı önlemler hakkında açıklamalar yapmış olsa da, platform henüz herhangi bir özel olay hakkında yorum yapmadı.

Discord sunucumuza katılmak için buraya tıklayınız.
Kaynak: Haberler.com / Gamegar

Twitch Gamegar-Twitch Gamegar Magazin Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 7-8 Aralık Ankara su kesintisi listesi! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 7-8 Aralık İzmir su kesintisi listesi! TikTok Türkiye Sözcüsü Emir Gelen kimdir? Tiktok kapatılacak mı? Tiktok ne zaman kapatılacak? Tiktok yasaklandı mı? 7 Aralık Cuma Hutbesi yayınlandı! 7 Aralık Cuma Hutbesi tam metni! Diyanet 7 Aralık Cuma Hutbesi! Masterchef eleme adayları kimler? Haftanın 3. eleme adayları kimdir? 7 Aralık 2023 Masterchef haftanın eleme potasındaki isimleri kimler oldu? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 7-8 Aralık İstanbul su kesintisi listesi! 7 Aralık Masterchef dokunulmazlığı hangi takım kazandı? Masterchef 2023 Mavi takım mı Kırmızı takım mı kazandı? Masterchef bugün kazananı kim? Hangi Yunan adalarına vizeler kaldırıldı? Vizesiz gidilebilen Yunan adaları hangileri? Yunan adalarına vize var mı, vizeler kaktı mı? Yunanistan ile vize anlaşması detayları! Hudutsuz Sevda CANLI izle! Hudutsuz Sevda 11. Bölüm FOX TV CANLI izle! Gazze'de kaç kişi öldü? İsrail'in saldırıları sonucu Gazze'de kaç kişi hayatını kaybetti? Beşiktaş'ta sakat futbolcular! Hangi futbolcular Fenerbahçe maçında oynayamayacak? Kendi Düşen Ağlamaz 23.bölüm CANLI İZLE! 7 Aralık Kendi Düşen Ağlamaz canlı yayın! Kendi Düşen Ağlamaz yeni bölüm izle! Omar Colley Fenerbahçe maçında oynayacak mı, sakatlığı geçti mi? Omar Colley'in sakatlık durumu!
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title