Haberi Paylaş
Microsoft'tan Sony'ye övgü: Çok daha özel ve kaliteli oyunu var

Microsoft'tan Sony'ye övgü: Çok daha özel ve kaliteli oyunu var

Gamegar Haberleri

Microsoft, Activision Blizzard satın alımı için pürüzleri temizlemek için İngiltere Rekabet ve Piyasalar Kurumu'na (CMA) yaptığı açıklamada Sony'nin çok daha fazla özel oyunu olduğunu ve birçoğunun daha iyi kaliteye sahip olduğunu söyledi.

İngiltere Rekabet ve Piyasalar Kurumu'na açıklamada bulunan Microsoft, Sony'nin özel oyunlarına övgülerde bulundu. Sony, rakibinin birinci taraf oyunlarının çoğunun "daha kaliteli" olduğunu iddia eden Microsoft'a göre, Xbox'tan daha özel oyunlara sahiptir.

MICROSOFT'TAN SONY'YE ÖVGÜ

Microsoft'un açıklaması gerçekleri yansıtırken, yalnızca PlayStation sahiplerinin oynayabildiği özel oyun sayısı Microsoft'a oranla oldukça fazladır. Microsoft, Game Pass aboneliği ile birçok özel oyununu PC kullanıcıları ile sunarken PlayStation ise özel oyunlarını yeni yeni PC kullanıcıları ile buluşturmaya başladı.

Discord sunucumuza katılmak için buraya tıklayınız

Sony'nin The Last of Us, Ghost of Tsushima, God of War ve Spider-Man gibi kendi serilerinin yanı sıra şirket, oyunların münhasır hakları için üçüncü taraf yayıncılarla anlaşmalar imzalıyor. Microsoft, Final Fantasy 7 Remake ve Bloodborne'un yanı sıra yaklaşmakta olan Final Fantasy XVI ve Silent Hill 2 yeniden yapımını Xbox'ta bulunmayan veya olmayacak büyük oyunlar olarak gösteriyor.

Microsoft'tan Sony'ye övgü: Çok daha özel ve kaliteli oyunu var

"280'DEN FAZLA ÖZEL OYUNU VAR"

Microsoft'un CMA'ya karşı yaptığı son açıklamasında "Baskın konsol sağlayıcısı olmanın yanı sıra, Sony aynı zamanda güçlü bir oyun yayıncısıdır. Sony, kabaca Activision'a eşdeğer büyüklükte ve Microsoft'un oyun yayıncılığı işinin neredeyse iki katı büyüklüğünde. 2021'de PlayStation'da 280'den fazla özel birinci ve üçüncü taraf oyunu vardı, bu da Xbox'takilerin neredeyse beş katıydı" sözlerine yer verdi.

Microsoft'tan Sony'ye övgü: Çok daha özel ve kaliteli oyunu var

PlayStation ve Xbox arasında ezeli bir rekabet bulunmaktadır. Microsoft'un Call of Duty yayıncısı Activision Blizzard'ı 68,7 milyar dolara satın almak istemesiyle beraber daha yükseklere taşındı. İngiltere Rekabet ve Piyasalar Kurumu'nun Microsoft'un satın alımına haksız rekabet nedeniyle soruşturma başlatması, Sony tarafında olumlu görülürken Microsoft tarafı ise işleri zorlaştırdı.

Microsoft'tan Sony'ye övgü: Çok daha özel ve kaliteli oyunu var

Microsoft'un Activision Blizzard'ı satın alması için önünde bulunan haksız rekabet engelini ortadan kaldırmakla uğraşması gerekmektedir. Bu nedenle şu anda iki cephede de birbirine karşı olumlu açıklamalar yapılıyor.

Daha önce ise Sony, Xbox Game Pass'in 29 milyon aboneye sahip olduğuna dair CMA'ya açıklamada bulunmuştu.

God of War Ragnarok Playstation God of War xbox Gamegar Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title