Haberler

Microsoft, NVIDIA ile 10 yıllık Call of Duty sözleşmesi imzaladı

Güncelleme:

Call of Duty'nin geliştiricisi Activison'ın 68.7 milyar dolara Microsoft'a satılmasının ardından şirketin geliştiriciyi satın almasına yönelik birçok pürüz ile karşılaşıldı. Ülkelerin rekabet kurumlarından açılan davalarda oyun sektöründe karşılaşılacak haksız rekabeti doğurması nedeniyle satın alım engellere takıldı.

NVIDIA İLE 10 YILLIK ANLAŞMA YAPILDI

Microsoft Başkanı Brad Smith'in 21 Şubat Salı günü düzenlediği basın toplantısında, NVIDIA anlaşması ve Nintendo ile benzer bir düzenleme sonrasında Activision satın alımını olumlu baktıkları bildirdi.

Discord sunucumuza katılmak için buraya tıklayınız

Microsoft, NVIDIA ile 10 yıllık Call of Duty sözleşmesi imzaladı

Microsoft'un Activision'ı bünyesine katmasıyla beraber konsollarda yalnızca kendi oyun konsolu Xbox'a özel olarak piyasaya süreceği iddiaları üzerine Japon devi Sony'den itiraz gecikmemişti. Dünya çapındaki konsol oyuncuların bir numaralı video oyun serisi Call of Duty'nin Xbox'a özel olmasıyla beraber PlayStation satışlarının düşeceği ve haliyle Xbox konsollarının rağbet göreceği öngörüldü.

İngiltere bu ayın başlarında, anlaşmanın Xbox ve PlayStation arasındaki rekabeti zayıflatarak oyunculara zarar verebileceğini, bunun da milyonlarca oyuncu için daha yüksek fiyatlara ve daha az seçeneğe sürüklemesine yol açacağını açıkladı.

Microsoft, NVIDIA ile 10 yıllık Call of Duty sözleşmesi imzaladı

NVIDIA BULUT OYUN SİSTEMİNE GELECEK

NVIDIA'nın GeForce Now bölümünün başkan yardımcısı ve genel müdürü Phil Eisler'ın 10 yıllık lisans anlaşması kapsamında Call of Duty gibi oyunların, Microsoft'un Activision'ı satın almadıkça NVIDIA'nın hizmetinde kullanılamayacağını, ancak Minecraft gibi Microsoft'a ait diğer oyunların hemen yer alacağını söyledi.

Eisler, satın alıma karşı başlangıçta endişeli olduğunu bildirirken daha sonrasında Microsoft ile konuştuklarını ve bulutta oyun oynamayı etkinleştirmek ve 10 yıllık lisans sözleşmesi üzerinde çalışmak için hazır olduklarını söylemesiyle beraber daha rahat bir hale geldiğini açıkladı.

Microsoft, NVIDIA ile 10 yıllık Call of Duty sözleşmesi imzaladı

Yakupcan Aydemir
Haberler.com - Gamegar

Activision Blizzard Call Of Duty Microsoft NVIDIA xbox Gamegar Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Anayasanın 58. maddesi nedir? (Gençliğin Korunması) Anayasa madde 58 konusu ne? 15 Nisan 2024 Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 15 Nisan İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? İstanbul'da elektrik kesintisi! 15 Nisan 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 15 Nisan Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 15 Nisan Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 15 Nisan İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Bugün İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 15 Nisan Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 15 Nisan Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da elektrik kesintisi! Kepez Belediye Başkanı hangi partiden? Kepez seçim sonuçları 2024! Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz tutuklandı mı? Mesut Kocagöz neden tutuklandı, suçu ne? Almanya'da şampiyon kim oldu? 2024 Almanya Bundesliga Şampiyonu belli oldu Karagümrük Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Karagümrük FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Karagümrük Fenerbahçe maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Karagümrük FB maçı kaç kaç, canlı maç skoru! SGK'dan çalışan annelere 325 euro destek başvurusu nasıl ve nereden yapılır?
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title