Haberler

  Call of Duty Warzone Mobil versiyonu 2022'de çıkış yapabilir

  Gamegar Haberleri

  Tom Henderson'un iddiasına göre Call of Duty Warzone mobil versiyonu 2022'de çıkış yapabilir.

  Oyun dünyasını bir dönem kasıp kavuran battle royale furyasına Activision da dahil olmuş Call Of Duty Warzone, Call of Duty Modern Warfare mekanikleriyle 2022'de ücretsiz bir şekilde çıkış yapmıştı.

  Warzone Mobile'in 2022'de çıkış yapacağı iddiası sektörün önde gelen isimlerinden Tom Henderson tarafından ortaya atıldı. Tom Henderson, sektörde adını oyunlar hakkında öne sürdüğü oldukça güçlü iddialar ile duyurmuş bir Youtuber. Kendisi aynı zamanda bazı yazılı basın oluşumlarında da çalışıyor.

  Discord sunucumuza katılmak için buraya tıklayınız

  CALL OF DUTY WARZONE MOBİL VERSİYONU TEST AŞAMASINDA OLABİLİR

  İddianın kaynağı PlaytestCloud adlı platforma dayanıyor. PlaytestCloud, mobil oyun geliştiricilerine oyunları test etme imkanı sağlayan bir veri tabanı diyebiliriz. Tom Henderson'un kişisel Twitter hesabından yaptığı açıklamaya göre Call of Duty Warzone Mobile, PlaytestCloud platformuna eklenmiş durumda.

  Tom Henderson aynı tweet zincirinde PlaytestCloud'un kendisine, bunun bir "varsayım" olduğunu, herhangi bir test aşamasının söz konusu olmadığını ilettiğini de söylüyor. Ancak Tom Henderson buna pek inanmıyor.

  Warzone Mobile söylentileri ise 2020'nin eylül ayına dek uzanıyor. 15 Eylül 2020'de yayımlanan iş ilanında "WZM" koduyla Call of Duty serisine ait bir mobil AAA oyunu için ekip arkadaşı arandığı duyurulmuştu. Bu ilan yayımlandıktan kısa süre sonra silinmişti.

  Takvimler Ağustos 2021'i gösterdiğinde ise Activision Mobile adıyla kurulan ve sadece mobil yapımlar geliştirecek yeni bir oyun stüdyosunun kurulduğu duyurdu. Söz konusu stüdyo hakkında detaylara bu bağlantıdan erişebilirsiniz.

  Tüm bunlara bakınca Tom Henderson'un iddialarının kuvvetli olduğunu söyleyebiliriz.

  Kaynak: SaveButonu / Gamegar

  istanbul büyükşehir belediyesi Call of Duty Warzone oyunlar Mobil Gamegar Haberler

  title