Haberler

Call of Duty, 20 yıl sonra bir ilki gerçekleştiriyor

Güncelleme:

Activision Blizzard, Call of Duty'nin 2023'de çıkarılması beklenen oyunlarının 2024'e ertelendiğini duyurdu. Call of Duty, 20 yıldan sonra ilk kez bir yıl piyasaya oyun sürmeyecek.

2003'ten bu yana her sene piyasaya oyun süren popüler savaş oyunu serisi Call of Duty, 2023 yılında piyasaya sürülmesi planlanan Call of Duty Modern Warfare'in devam oyunu ve oynaması ücretsiz Warzone 2'nin çıkışı ertelendi.

Ertelenme kararı tamamen Microsoft'tan bağımsız olarak alındı. Kaynaklara göre Call of Duty Vanguard'ın beklenen performansı vermediği ve Activision yöneticilerinin oyunların birbirini yemesinden endişe duyduğunu dile getiriyor.

Call of Duty'nin yeni oyunları ertelemesinin sebebi, yeni çıkacak oyunların üzerinde biraz daha çalışmak ve o sırada Call of Duty Vanguard'ın daha iyi bir performansa ulaşmasını sağlamak olacak.

Call of Duty'nin 20 yıl sonra ilk defa bir yıl oyun çıkarmayacak olmasını Microsoft'un Activision Blizzard'ı satın almasıyla alakalı olduğuna dair bilgiler paylaşılsa da, Bloomberg'in bir haberinde ertelenme kararının yaklaşık 70 milyarlık satın alım ile bir alakası olmadığını, bu kararı Activision Blizzard'ın bağımsız olarak verdiği bildirildi.

Call of Duty, 20 yıl sonra bir ilki gerçekleştiriyor

Bu durum Vanguard oyuncuları için bir nebze daha iyi olacak. Tekele dönüşen video oyun geliştiricileri her sene yeni oyun çıkararak bir önceki oyunu toprağa gömüyorlardı. Bu sayede bir önceki Call of Duty oyunları bir süre daha oynanacak gibi görünüyor.

Call of Duty, 20 yıl sonra bir ilki gerçekleştiriyor

Yakupcan Aydemir
Haberler.com - Gamegar

Activision Blizzard Call Of Duty Microsoft Haberler

Sokak köpekleriyle ilgili düzenleme Meclis'e geliyor

Sokak köpekleriyle ilgili düzenleme Meclis'e geliyor

Erdoğan'ın 34 yıl sonra gelen 'seferberlik' hamlesi ne anlama geliyor? AK Parti'den açıklama var

Erdoğan'ın 34 yıl sonra gelen "seferberlik" hamlesi ne anlama geliyor? AK Parti'den açıklama var

Çocuk istismarı şüphelisinin ölümünde 2 polis ve bekçiye hapis cezası

Çocuk istismarı şüphelisinin ölümünde 2 polis ve bekçiye hapis cezası

Bakmadan Geçme

Ergin Ataman kimdir? Ergin Ataman kaç yaşında, nereli? Ergin Ataman hayatı ve biyografisi! LoL çöktü mü? 23 Mayıs LoL giriş ekranı neden açılmıyor? Vedat Zorba kimdir? Şehit Piyade Sözleşmeli Er Vedat Zorba nereli, memleketi neresi? Valorant Gece Pazarı ne zaman? Gece Pazarı başladı mı? 23 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 23 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 23 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 23 Mayıs Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 23 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 23 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 23 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 23 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 23 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! UEFA Avrupa Ligi kupasını kim kazandı 2024? Atalanta Bayer Leverkusen maçı ne oldu, UEFA'yı kim aldı?
AK Parti'de bir istifa daha! Rize'nin ardından Adıyaman il başkanı da görevinden affını istedi

AK Parti'de bir istifa daha! Rize'nin ardından Adıyaman il başkanı da görevinden affını istedi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title