Haberi Paylaş
2K Games, müşteri destek hizmetlerinin hacklendiğini doğruladı

2K Games, müşteri destek hizmetlerinin hacklendiğini doğruladı

Gamegar Haberleri

Son zamanlarda çokça yaşanan siber saldırı olaylarına bir yenisi daha eklendi. Popüler video oyun geliştiricisi 2K Games'in müşteri destek hizmetlerinin hacklendiği şirket tarafından doğrulandı. 2K Games, tüm kullanıcılara müşteri destek hesabından gönderilen e-postalara dikkat etmelerini tavsiye etti.

2K Support'un Twitter hesabından yaptığı paylaşımda 2K'in müşterileriyle destek sağlamak için kullandığı yardım masası platformuna satıcılarından birinin kimlik bilgilerine yasa dışı bir şekilde erişildiğini öğrendiklerini açıkladılar.

2K Games'ten gelecek olan e-postalara dikkat etmelerini, eğer gelen e-postaya tıkladıysanız şifrenizi değiştirmenizi ve internet tarayıcınızdaki otomatik doldurma seçeneğini de değiştirmeniz gerektiğini bildirdi.

2K Support'un 20 Eylül günü Twitter'dan yaptığı paylaşımda "Bugün erken saatlerde, yetkisiz bir üçüncü tarafın, 2K'nın müşterilerimize destek sağlamak için kullandığı yardım masası platformuna satıcılarımızdan birinin kimlik bilgilerine yasa dışı bir şekilde eriştiğini öğrendik. Yetkisiz taraf, belirli oyunculara kötü amaçlı bir bağlantı içeren bir iletişim gönderdi. Lütfen 2K Games destek hesabından aldığınız hiçbir e-postayı açmayın veya herhangi bir bağlantıya tıklamayın. Bu bağlantıya zaten tıkladıysanız, aşağıdaki adımları çok dikkatli bir şekilde hemen almanızı öneririz:

  • Web tarayıcınızda depolanan tüm kullanıcı hesabı şifrelerini sıfırlayın (ör. Chrome Otomatik Doldurma)
  • Mümkün olduğunda, özellikle kişisel e-posta, bankacılık ve telefon veya internet sağlayıcı hesaplarında çok faktörlü kimlik doğrulamayı (MFA) etkinleştirin. Mümkünse, kısa mesaj doğrulamasına dayanan MFA kullanmaktan kaçının - bir kimlik doğrulama uygulaması kullanmak en güvenli yöntem olacaktır.
Discord sunucumuza katılmak için buraya tıklayınız
  • Saygın bir anti-virüs programı kurun ve çalıştırın
  • Kişisel e-posta hesaplarınıza herhangi bir yönlendirme kuralı eklenip eklenmediğini veya değiştirilip değiştirilmediğini görmek için hesap ayarlarınızı kontrol edin.

Lütfen 2K personelinin sizden asla şifrenizi veya diğer kişisel bilgilerinizi istemeyeceğini unutmayın. Biz bu konuyu ele almaya devam ederken destek portalımız çevrimdışı kalacaktır. Resmi 2K yardım masası e-postalarıyla etkileşime girmeye devam edebileceğiniz zaman bir bildirim yayınlayacağız ve ayrıca kendinizi herhangi bir kötü niyetli etkinliğe karşı en iyi nasıl koruyabileceğinize ilişkin ek bilgileri de takip edeceğiz.

Bu sorunun neden olabileceği her türlü rahatsızlık ve aksama için çok özür dileriz. Oyuncu topluluklarımızdan süregelen destek ve anlayış için teşekkür ederiz." sözlerine yer verdi.

2K Games, müşteri destek hizmetlerinin hacklendiğini doğruladı

Haftanın başlarında, Rockstar Games (2K gibi Take Two Interactive'in bir yan kuruluşu) siber saldırıya uğradı ve GTA 6'nın erken geliştirme görüntülerinin sızdırılmasıyla sonuçlandı. Rockstar daha sonra ihlali doğrularken, "canlı oyun hizmetlerimizde herhangi bir kesinti veya devam eden projelerimizin gelişimi üzerinde uzun vadeli bir etki öngörmediğini" de sözlerine ekledi.

Gamegar Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title