Fethiye Ak Partide Kadir Sarıhan 2. Kez Yine Başkan Oldu

Fethiye Ak Partide Kadir Sarıhan 2. Kez Yine Başkan Oldu

Fethiye Ak Partide Kadir Sarıhan 2. Kez Yine Başkan Oldu
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

AAk Parti Fethiye ilçe kongresine yoğun katılım oldu.

A

Ak Parti Fethiye ilçe kongresine yoğun katılım oldu. Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi salonunda yapılan ve tek liste ile gidilen seçimde Ak Parti ilçe başkanı Kadir Sarıhan 2. kez yeniden ilçe başkanlığına seçildi.

Kongreye Ak Parti İstanbul milletvekili TBMM tarım komisyonu başkanı İbrahim Yiğit, Ak Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa, il başkanı Nihat Öztürk, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Muğla İlçeleri Ak Parti ilçe başkanları Belediye Meclis üyelerinin yanı sıra 400'e yakın delegede katıldı. Ak Parti ilçe kongresine demokrat partili Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı'da bir süre katılıp hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Ak Parti ilçe başkanı Kadir Sarıhan'a başarılar dilerken İstanbul Milletvekili İbrahim Yiğit, Milletvekili Ali Boğa ve il başkanı Nihat Öztürkle birlikte oturup kısa süreli kongreyi izleyen Behçet Saatcı kongreden erken ayrıldı. Bu arada kongreyi Fethiye Esnaf Odası Başkanı Mehmet Soydemir, şoförler odası başkanı Hayri Topçu, Pazarcılar odası başkanı Adem Hıra da izleyenler arasındaydı. Kongre öncesi salonun dışında davul zurna ekibi kongre alanını adeta düğün alanına çevirirken Ak Parti ilçe başkanı Kadir Sarıhan gençlik kolları üyelerinin " dik dur eğilme bu gençlik seninle" tezahüratlarıyla kongre salonuna girdi. Divan başkanlığını il başkan yardımcısı Ozan Balcı, divan üyeliklerini Hilal Günay, Karaca Özmen Balcı, Bekir Eser ve Adem Aykırı'nın yaptığı kongrede saygı duruşunda bulunulup istiklal marşı söylendi. Genel Başkan ve Başbakan Ahmed Davurtoğlu'nun mesajının okunmasının ardından Ak Parti Mevcut İlçe başkanı Kadir sarıhan kısa bir hoşgeldiniz konuşması yaparak "siyasetin ahlaklı, dürüst çizgi yapılması gerektiğini, siyaseti Ahlaklı ve dürüst şekilde yapmayanları kınadığını belirterek Ak Parti 13 yılda 9 seçimi 9-0 galip gelen çok kaliteli bir partidir" dedi.

AK Parti İl Başkanı Nihat Öztürkte konuşmasında Muğla kongrelerinde 8.sini tamamladıklarını 5 kongre kaldığını belirtip Ak partinin yeni Türkiye vizyonunu anlatıp eski Türkiye'nin geride kaldığını AK Parti döneminde Muğla'ya büyük hizmetler gerçekleştirildiğini söyledi.

Ak Parti Muğla milletvekili Ali Boğa'da Ak Partinin hizmet partisi olduğunu belirterek başta Fethiye ve Muğla bölgesine yaptığı hizmetleri anlattı. Boğa; seki boğalar barajının 34 bin 200 dönüm alanı sulayacağını inşaatın devam ettiğini ve 2 yıl sonra açılacağını, Karabele 3 bin 4001 metrelik tünel projesinin hazır olduğunu ihalesinin yapılması için ulaştırma bakanı ile görüşeceklerini göcek tünelinin ise 2. sinin delme işinin bittiğini ve bariyerleri ile muhafazısının yapılmaya başkanlığını söyledi.

AK Parti İstanbul milletvekili İbrahim Yiğitte eski Türkiye'den örnekler vererek yeni Türkiye'nin hedeflerini anlattı. Yiğit 2015 seçimlerini mutlaka kazanmak zorunda olduklarını belirterek yeni sivil anayasamızı hazırlayabilmek için mecliste 3'te 2 çoğunluğu sağlamak zorundayız. Birileri 17-25 aralıkta darbe yapmak istedi. Faiz lobisi gençlerin önüü kesmek istedi. Ancak halkımız iktidara ve Ak partiye güvendiği için 30 mart seçimlerini yine kazandırdı. Şimdi çözüm sürecini de dikkatle uyguluyoruz. 30 yılda teröre harcanan 500 milyar dolar para harcanmasaydı bu para Türkiye'yi uçururdu. Etnik kökeni ne olursa olsun bu ülkenin insanına değer veren bir partiyiz çözüm süreci ve barışı da en iyi şekilde uygulayacağız" dedi.

2B'YE MÜJDE

AK Parti İstanbul Milletvekili ve TBMM tarım komisyonu başkanı İbrahim Yiğit 2B'de rayiç bedellerin yüksekliğinin şikayetlerini ilgililerle değerlendirdiklerini rayiç bedellerin tepeden yapılamayacağını söyleyerek milli emlak genel müdürümüzle görüştüm konuyu anlattık daha önce rayiç bedelleri 3 kez değiştirmiştik. Ancak maliye bakanımızla da görüşerek rayiç bedellerin tepeden yapılmaması konusunda görüş birliğine vardık. Şimdi yeni bir komisyon olacak bu konuda çalışmalara başladık. 1-2 ay içerisinde 2B rayiç bedellerin düşürüleceğinin müjdesini verebilirim dedi.

Kongrede yönetim kurulu faaliyet raporu yönetim kurulu üyesi Ayşegül Akçabelen tarafından okundu. Kongrede sunuculuğu TRT tarım programı spikerlerinden Asiye Yıldırım yaptı.

AK PARTİ YENİ YÖNETİM KURULUNDA HANGİ İSİMLER VAR?

AK Parti Fethiye ilçe başkanlığına yeniden seçilen diş hekimi Kadir Sarıhan'ın 30 kişilik listesinde Ramazan Çetin, Nihat Yalçın, Turgay Arsal, İlhami Sarıyıldız, Sabri Karayaman, Ömer Koyuncu, Süleyman Koca, Ramazan Duran,Ayşe Karaduman, Ayşegül Akçabelen, Hüseyin Sevtigin, Harun Balcı, Serkan Özcan,Ergün Şenay, Bülent Taşan, Özlem Topçu, Ethem Taşçı, İbrahim Külür, İsmail Meltem,Mehmet Cura, Ramazan Atalay, Ömer Akkuş, Nafize Türkmen, Mutlu Özeloğlu, Şevket Çapa, Şenay Fırtına, Ali Nail Yuluk, Ömer Boz ve Köksal Turan bulunuyor. - MUĞLA

Fethiye Ak Partide Kadir Sarıhan 2. Kez Yine Başkan Oldu
Fethiye Ak Partide Kadir Sarıhan 2. Kez Yine Başkan Oldu
Fethiye Ak Partide Kadir Sarıhan 2. Kez Yine Başkan Oldu
Fethiye Ak Partide Kadir Sarıhan 2. Kez Yine Başkan Oldu

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title