CHP Tekirdağ Hayrabolu İlçe Belediye Başkan adayı Fehmi Altayoğlu Kimdir?

CHP Tekirdağ Hayrabolu İlçe Belediye Başkan adayı Fehmi Altayoğlu Kimdir?

CHP Tekirdağ Hayrabolu İlçe Belediye Başkan adayı Fehmi Altayoğlu Kimdir?
Haberler.com - Haberler | Güncel

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu belediye başkan adayları listesini açıkladı. CHP'nin Tekirdağ Hayrabolu İlçe Belediye Başkan adayı mevcut başkan Fehmi Altayoğlu oldu. Peki, CHP'nin Tekirdağ Hayrabolu İlçe Belediye Başkan adayı Fehmi Altayoğlu kimdir, kaç yaşındadır?

Cumhuriyet Halk Partisi Lideri Kemal Kılıçdaroğlu belediye başkan adayları listesini paylaştı. CHP'nin açıklanan listesinde Tekirdağ Hayrabolu İlçe Belediye Başkan adayı mevcut başkan Fehmi Altayoğlu olduğu duyuruldu. Haberin duyurulması sonrası araştırmalar hız kazandı. İşte!CHP'nin Tekirdağ Hayrabolu İlçe Belediye Başkan adayı Fehmi Altayoğlu hakkındaki bilgiler...

FEHMİ ALTAYOĞLU KİMDİR?

1975 yılında Mönchengladbach-Almanya'da dünyaya gelen, Fehmi Altayoğlu, ilkokul eğitimini Cumhuriyet İlkokulu'nda okuyan Altayoğlu, orta ve lise öğrenimini Tekirdağ Anadolu Lisesi'nde tamamladı. 1998 yılında Balıkesir Üniversitesi Mimarlık Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü'nden mezun olan Altayoğlu,Tekirdağ Hayrabolu'ya döndü ve tarım makineleri üreten bir firmada yönetici kadrosunda yer aldı.

1994'TEN BERİ CHP'DE

1994-2000 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partisi Hayrabolu İlçesi Gençlik Kolları'nda görev alan Altayoğlu, 2001-2003 yılları arasında yönetim kurulu üyeliği ve ilçe sekreterliği görevlerini icra etti. 2004-2009 ve 2009-2014 dönemleri arasında 2 kere Hayrabolu İl Genel Meclisi Üyeliği yapan Fehmi Altayoğlu, bu dönemlerde Tekirdağ İl Özel İdaresi'nin Hayrabolu Köyleri ve Beldelerinde yapılan yatırımlarına katkıda bulundu.

YEREL SİYASETTE OLDUKÇA ETKİN

Siyasi kariyeri ile iş sektöründeki yükselmesini eş güdümlü devam ettiren Altayoğlu, 1999-2003 yılları arasında Hayrabolu Genç Girişimciler ve İş Adamları Yönetim Kurulu Üyeliği ve 2005-2009 yılları arasında Hayrabolu Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanlığı görevlerinde bulundu. Yerel siyasetin birçok adımında yer almaktan geri durmayan Altayoğlu, Hayrabolu Köylere Hizmet Götürme Birliğinde 8 yıl yönetim kurulunda da kendini gösterdi. Ayrıca Hayrabolu Organize Sanayi Bölgesi yönetim kurulu üyeliğinde 5 yıl görev yapan Altayoğlu, 2014 yılında CHP'nin Tekirdağ Hayrabolu İlçe Belediye Başkanlığını kazandı.

Manşet Haberler

title