EYÜP KAHVECİ HABERLERİ

Eyüp Kahveci haber, Eyüp Kahveci son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Eyüp Kahveci

Eyüp Kahveci

Doğum Yeri Türkiye

Eyüp Kahveci Kimdir ?

Eyüp Kahveci, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde CHP Kütahya Belediye Başkan Adayı oldu.
Biyografinin devamı için tıklayın
Eyüp Kahveci - 06.07.2021
Kovid-19 nedeniyle geçen yıl azalan organ nakilleri artmaya başladı
Türkiye Organ Nakli Vakfı Başkanı Eyüp Kahveci, Kovid-19 salgını nedeniyle geçen yıl yaklaşık yüzde 50 düşen organ nakil sayılarının bu yılın ilk 6 ayında iyileşme gösterdiğini ancak nakil bekleyen 25 bin 190 hasta için daha fazla donöre ihtiyaç duyulduğunu belirtti.
Eyüp Kahveci - 06.07.2021
GÜNDEM / 6 Temmuz 2021
(Londra) ÖZEL HABER 1- Ankara-İstanbul hattında "Ekspres YHT" seferleri 10 Temmuz'da başlayacak Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu: "Ankara-İstanbul hattında saat 06.00'da hareket edecek ilk YHT, ekspres olacak. Bu tren, sadece Eskişehir ve İstanbul-Pendik'te duracak. Ekspres YHT ile yaklaşık 25 dakikalık bir zaman kazanılacak" (Arife Yıldız Ünal/Ankara) 2- Kovid-19 nedeniyle geçen yıl düşen organ nakli sayısında artış başladı Geçen yıl yaklaşık yüzde 50 azalarak 5 bin 502 olarak kayıtlara geçen organ nakli sayısı, bu yılın ilk 6 ayında 3 bin 703 oldu Türkiye'de halen 952'si kalp, 68'i akciğer, 20 bin 878'i böbrek, 1716'sı karaciğer, 283'ü pankreas, 1293'ü de kornea olmak üzere 25 bin 190 hasta organ ve doku nakli bekliyor Türkiye Organ Nakli Vakfı Başkanı Eyüp Kahveci: "Nakil bekleyen hastalar için daha çok gönüllüye ihtiyaç var.
Eyüp Kahveci - 14.03.2020
Bu yılın başından itibaren 641 kişi böbrek nakliyle hayata tutundu
Türkiye Organ Nakli Vakfı Başkanı Eyüp Kahveci, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bulaşıcı olmayan bir hastalık olarak kronik böbrek hastalığının halen dünya çapında yaklaşık 850 milyon kişiyi etkilediğini söyledi.
Eyüp Kahveci - 05.02.2020
Adnan Kahveci vefatının 27. yılında anıldı
Törende, Adnan Kahveci Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Kahveci, İBB İYİ Parti Grup Başkanvekili İbrahim Özkan, Trabzon Köprübaşı Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Osman Karamehmetoğlu, İstanbul Trabzon Federasyonu Başkanı Dursun Çağlayan, Kuzey Marmara Organ ve Doku Nakli Bölge Koordinasyon Merkezi Sorumlusu Opr.
Eyüp Kahveci - 13.11.2019
Türk hekimler Etiyopya'daki hastanelerde incelemelerde bulundu - ADDIS
Vakıf Başkanı Eyüp Kahveci başkanlığındaki heyet, hastanede görevli doktorlar ve sağlık personeliyle toplantı yaptı ve sağlık hizmet sunumuna ilişkin görüş alışverişinde bulundu.
Eyüp Kahveci - 13.11.2019
Türk hekimler Etiyopya'daki hastanelerde incelemelerde bulundu
Vakıf Başkanı Eyüp Kahveci başkanlığındaki heyet, hastanede görevli doktorlar ve sağlık personeliyle toplantı yaptı ve sağlık hizmet sunumuna ilişkin görüş alışverişinde bulundu.
Eyüp Kahveci - 09.11.2019
Uluslararası Organ Bağışı Afiş Yarışması'nın kazananları ödüllerini aldı
Dünyada ilk ve tek yarışma Törende konuşan Türkiye Organ Nakli Vakfı Başkanı Eyüp Kahveci, amaçlarının sanatla organ bağışını bir araya getirerek toplumsal farkındalığı artırmak, daha fazla organ bağışının yapılmasını sağlamak ve organ nakli listelerinde bekleyen hastalar için fırsat oluşturmak olduğunu söyledi.
Eyüp Kahveci - 26.10.2019
Türkiye'nin organ nakli başarısı Kuzey Makedonya'da anlatıldı
Kongrenin bugünkü oturumu Türkiye Organ Nakli Vakfı Başkanı Eyüp Kahveci başkanlığında gerçekleştirildi.
Eyüp Kahveci - 24.10.2019
Türk bilim insanları Üsküp'te
Türkiye Organ Nakli Vakfı Başkanı Eyüp Kahveci başkanlığındaki heyet, Kuzey Makedonya'nın başkenti Üsküp'te büyükelçiliği, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansını (TİKA) ve Yunus Emre Enstitüsünü ziyaret etti.
Eyüp Kahveci - 23.10.2019
"Her 100 aileden 27'si organları bağışlıyor"
Türkiye Organ Nakli Vakfı Başkanı Eyüp Kahveci, Türkiye'de her 100 aileden 27'sinin ölen yakınlarının organlarını bağışladığını bildirdi.
Eyüp Kahveci - 18.10.2019
"Türkiye'de organ bağışı düşük"
Türkiye Organ Nakli Vakfı Başkanı Eyüp Kahveci, ülkede organ ve doku nakillerinin başarılı bir şekilde yapılmasına rağmen organ bağışının yeterli seviyede olmadığını belirtti.
Eyüp Kahveci - 17.10.2019
GÜNDEM / 17 Ekim 2019
(Ankara/19.00/Moskova/18.00/Umea/20.00/Hatay/18.00) (Fotoğraflı) ÖZEL HABER 1- Sokağa terk edilse de "parmakları"yla başarıya koştu Henüz 3 yaşındayken sokağa terk edilen ve çöp konteynerinin yanında bulunduktan sonra kangren olan sağ ayak parmakları kesilen çocuk, devletin koruması ve şefkatli insanların desteğiyle sürdürdüğü yaşamında eşine az rastlanabilecek bir başarı hikayesine imza attı Sağlık personelinin "Muhammed Güzel" ismini verdiği ve desteksiz yürümeyi 10 yaşında öğrenebilen çocuk, piyanodaki yeteneğini konservatuvara taşıdı Müziğin yanında yüzmeyle de ilgilenen Güzel, katıldığı müsabakalarda 28 madalya kazandı Adnan Menderes Üniversitesi Devlet Konservatuvarı 1. sınıf öğrencisi Muhammed Güzel: "Mücadele etmem gerekiyordu. Düştüğüm yerde kalsaydım buralara kadar gelemezdim" (Ferdi Uzun/Aydın) 2- Yılbaşından bu yana 7 bin 263 organ ve doku nakli yapıldı Türkiye Organ Nakli Vakfı Başkanı Eyüp Kahveci: "Sağlık Bakanlığının son verilerine göre yılın başından bugüne kadar 67 kalp, 24 akciğer, 2 bin 969 böbrek, bin 379 karaciğer, 2 pankreas, 2 bin 822 kornea olmak üzere toplamda 7 bin 263 hastaya organ ve doku nakli gerçekleştirildi" "23 bin 33 hasta böbrek, 2 bin 300 hasta karaciğer, bin 143 hasta kalp, 90 hasta akciğer, 290 hasta pankreas, 2 hasta ince bağırsak ve bin 726 hasta da kornea nakli için sıra bekliyor.
Eyüp Kahveci - 15.10.2019
Türk doktorlardan Kosovalı meslektaşlarına seminer
Türkiye Organ Nakli Vakfı Başkanı Eyüp Kahveci, burada yaptığı konuşmada, sağlıkta nitelikli hizmet vermenin iyi eğitimli doktor, hemşire ve sağlık yöneticilerine bağlı olduğunu ifade etti.
Eyüp Kahveci - 14.10.2019
Türkiye ile Kosova arasında organ nakli iş birliği
Türkiye Organ Nakli Vakfı Başkanı Eyüp Kahveci, görüşme sonrası yaptığı açıklamada, Kosova'da bulundukları süre zarfında bir aksiyon planı oluşturmayı amaçladıklarını ve daha çok sağlık profesyonellerinin eğitimine odaklanacaklarını ifade etti.
Eyüp Kahveci - 05.04.2019
Beyin Ölümünde Organ Bağışı Oranını Yüzde 50'ye Çıkarmalıyız"
Türkiye Organ Nakli Vakfı Başkanı Eyüp Kahveci, geçen yıl beyin ölümü gerçekleşen 2 bin 174 kişiden 598'inin organlarının bağışlandığını belirterek, "Ülkemizde yüzde 30 bandında olan beyin ölümünde bağış oranını eğitim ve farkındalık çalışmalarıyla 50'ye çıkarmalıyız." dedi.
Eyüp Kahveci - 31.03.2019
Türkiye Sandık Başında
CHP Kütahya Belediye Başkan adayı Eyüp Kahveci ise 75.
Eyüp Kahveci - 03.03.2019
Aday Listeleri Kesinleşti
Aday gösterilen ve gösterilmeyen yerler CHP'nin İstanbul, İzmir ve Ankara dışındaki diğer büyükşehir adayları şunlar oldu: "Adana'da Zeydan Karalar, Mersin'de Vahap Seçer, Eskişehir'de Yılmaz Büyükerşen, Antalya'da Muhittin Böcek, Aydın'da Özlem Çerçioğlu, Hatay'da Lütfü Savaş, Mardin'de Süleyman Sarı, Muğla'da Osman Gürün, Tekirdağ'da Kadir Albayrak, Malatya'da Soner Gökçe, Diyarbakır'da Veysi Aghan, Bursa'da Mustafa Bozbey, Kahramanmaraş'ta Ali Öztunç, Van'da Nurettin Beyaz, Ordu'da Mustafa Adıgüzel ve Erzurum'da Mehmet Sait Şimşek." 38 ilde aday bildiren CHP'nin, il adayları ise şu şekilde: "Ağrı Ahmet Meriç, Amasya Arife Serpil Saraçoğlu, Ardahan Faruk Demir, Artvin Demirhan Elçin, Bartın Mehmet Arslan, Batman Enver Erdem, Bayburt Kağan Eraslan, Bilecik Semih Şahin, Bingöl Vahdettin Uzunyayla, Bitlis Burhan Küsem, Bolu Tanju Özcan, Burdur Ali Orkun Ercengiz, Çanakkale Ülgür Gökhan, Çankırı Mustafa İbişoğlu, Çorum Özgür Kılıç, Edirne Recep Gürkan, Erzincan İsmail Taş, Giresun Kerim Aksu, Gümüşhane Bedri Ağaç, Hakkari Metin Koparan, Iğdır Sözer Sayan, Karaman Emin Ege, Kars Taner Toraman, Kastamonu Mustafa Öztürk, Kırklareli Mehmet Tuna Soykan, Kırşehir Selahattin Ekicioğlu, Kütahya Eyüp Kahveci, Muş Tansu Saraç, Niğde Rasim Yılmaz, Rize Ayhan Akyüz, Siirt Şakir Sula, Sinop Barış Ayhan, Sivas Ali Akyıldız, Şırnak Osman Can, Tunceli Yusuf Kenan Aydın, Uşak Asım Kalelioğlu, Yalova Vefa Salman, Zonguldak Şenol Şanal.
Eyüp Kahveci - 20.02.2019
Geçici Aday Listeleri Seçim Kurullarında
Kütahya'da 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde yarışacak siyasi partiler, geçici aday listelerini seçim kurullarına teslim etti.
Eyüp Kahveci - 19.01.2019
Türkiye Balkan Ülkeleriyle Eşit Derecede İlişkiler Kurmaya Çalıştı"
YTB Başkanı Abdullah Eren'in konuşmacı olarak katıldığı panele, Türkiye'nin Üsküp Büyükelçisi Tülin Erkal Kara, Makedonya'nın Türk kökenli Devlet Bakanı Elvin Hasan, Strateji ve Gelişim Enstitüsü Başkanı Tuna Eyüp Kahveci, diplomatlar, milletvekilleri, siyasiler, ülkedeki Türk kurum ve kuruluş temsilcileri ve diğer davetliler katıldı.
Eyüp Kahveci - 11.01.2019
Sinop'ta Basın Mensupları Gönüllü Organ Bağışçısı Oldu
Sinop'ta basın mensupları 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nde gönüllü organ bağışısı oldu.   Sinop 15 Eylül Gazeteciler Cemiyeti tarafından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle etkinlik düzenlendi. Türk Kızılayı Genel Sekreteri Hüseyin Can ve Türk Organ Nakli Vakfı Başkanı Dr. Eyüp Kahveci'nin katıldığı programda 80 basın mensubu gönüllü organ bağışçısı oldu.
Eyüp Kahveci - 11.01.2019
Sinop'ta Basın Mensupları Gönüllü Organ Bağışçısı Oldu
Sinop 15 Eylül Gazeteciler Cemiyeti tarafından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle etkinlik düzenlendi. Türk Kızılayı Genel Sekreteri Hüseyin Can ve Türk Organ Nakli Vakfı Başkanı Dr. Eyüp Kahveci'nin katıldığı programda 80 basın mensubu gönüllü organ bağışçısı oldu.
Eyüp Kahveci - 04.01.2019
CHP'de 4'ü Büyükşehir 102 Belediye Başkanı Adayı Açıklandı 1
AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Mehmet Özhaseki'yi yaptığı açıklamalar üzerinden eleştiren Torun, "Sayın Mehmet Özhaseki sanki bu kötü yönetimde hiç sorumluluğu yokmuş gibi seçilirse daha iyi bir belediye başkanlığı yapacağını ifade ediyor. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı olduğunu unutmuş" diye konuştu.  'ADAYLARIMIZI AK PARTİ İLE KAVGAYA HAZIRLAMIYORUZ' AK Parti'nin kavga çıkararak, gerçekleri saklamaya çalıştığını öne süren CHP'li Torun, "Seçimlere giderken, gerçeğimiz şudur; millet, hayat pahalılığı atında eziliyor. Devletin kaynaklarını seçime seferber ediyorlar. Hayat pahalılığını engelleyemiyorlar. Herkes iş ve AŞ kaygısı içinde. Maalesef bugünkü mevcut yönetim bu hakikati saklıyor. Bunun için kavga, gürültü çıkarıyor. Bizim sesimizi değil, milletin dertlerini bastırmaya çalışıyor. Kimsenin kaderini kimsenin iki dudağı arasına terk etmiyoruz. Adaylarımızı AK  Parti ile kavgaya hazırlamıyoruz. Ulaşımı, sağlığı ucuzlatacak çözümler üretiyoruz. Eğitime giden çocukların masraflarını azaltarak, eğitimi ucuzlatmaya çalışıyoruz. Kadınların şehrin sokaklarında güven içinde çıkmalarını sağlamak için çalışıyoruz. Kavgaya değil, hizmete hazırlıyoruz. Adaylarımızı tebrik ediyor, sürecin ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz" dedi.  CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun, büyükşehirlerden Bursa adayının Mustafa Bozbey, Kahramanmaraş adayının Ali Öztunç, Mersin adayının Vahap Seçer, Van adayının Nurettin Beyaz olduğunu açıkladı. Torun, Bayburt'ta Kaan Eraslan, Bitlis'te Burhan Küsen, Iğdır'da Sözer Sayan, Kütahya'da Eyüp Kahveci'nin de başkan adayları olduğunu söyledi.
Eyüp Kahveci - 04.01.2019
CHP'de 4'ü Büyükşehir 102 Belediye Başkanı Adayı Açıklandı
AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Mehmet Özhaseki'yi yaptığı açıklamalar üzerinden eleştiren Torun, "Sayın Mehmet Özhaseki sanki bu kötü yönetimde hiç sorumluluğu yokmuş gibi seçilirse daha iyi bir belediye başkanlığı yapacağını ifade ediyor. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı olduğunu unutmuş" diye konuştu.  'ADAYLARIMIZI AK PARTİ İLE KAVGAYA HAZIRLAMIYORUZ' AK Parti'nin kavga çıkararak, gerçekleri saklamaya çalıştığını öne süren CHP'li Torun, "Seçimlere giderken, gerçeğimiz şudur; millet, hayat pahalılığı atında eziliyor. Devletin kaynaklarını seçime seferber ediyorlar. Hayat pahalılığını engelleyemiyorlar. Herkes iş ve AŞ kaygısı içinde. Maalesef bugünkü mevcut yönetim bu hakikati saklıyor. Bunun için kavga, gürültü çıkarıyor. Bizim sesimizi değil, milletin dertlerini bastırmaya çalışıyor. Kimsenin kaderini kimsenin iki dudağı arasına terk etmiyoruz. Adaylarımızı AK  Parti ile kavgaya hazırlamıyoruz. Ulaşımı, sağlığı ucuzlatacak çözümler üretiyoruz. Eğitime giden çocukların masraflarını azaltarak, eğitimi ucuzlatmaya çalışıyoruz. Kadınların şehrin sokaklarında güven içinde çıkmalarını sağlamak için çalışıyoruz. Kavgaya değil, hizmete hazırlıyoruz. Adaylarımızı tebrik ediyor, sürecin ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz" dedi.  CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun, büyükşehirlerden Bursa adayının Mustafa Bozbey, Kahramanmaraş adayının Ali Öztunç, Mersin adayının Vahap Seçer, Van adayının Nurettin Beyaz olduğunu açıkladı. Torun, Bayburt'ta Kaan Eraslan, Bitlis'te Burhan Küsen, Iğdır'da Sözer Sayan, Kütahya'da Eyüp Kahveci'nin de başkan adayları olduğunu söyledi.
Eyüp Kahveci - 04.01.2019
CHP'de 4'ü Büyükşehir 102 Belediye Başkanı Adayı Açıklandı
AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Mehmet Özhaseki'yi yaptığı açıklamalar üzerinden eleştiren Torun, "Sayın Mehmet Özhaseki sanki bu kötü yönetimde hiç sorumluluğu yokmuş gibi seçilirse daha iyi bir belediye başkanlığı yapacağını ifade ediyor. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı olduğunu unutmuş" diye konuştu.  'ADAYLARIMIZI AK PARTİ İLE KAVGAYA HAZIRLAMIYORUZ' AK Parti'nin kavga çıkararak, gerçekleri saklamaya çalıştığını öne süren CHP'li Torun, "Seçimlere giderken, gerçeğimiz şudur; millet, hayat pahalılığı atında eziliyor. Devletin kaynaklarını seçime seferber ediyorlar. Hayat pahalılığını engelleyemiyorlar. Herkes iş ve AŞ kaygısı içinde. Maalesef bugünkü mevcut yönetim bu hakikati saklıyor. Bunun için kavga, gürültü çıkarıyor. Bizim sesimizi değil, milletin dertlerini bastırmaya çalışıyor. Kimsenin kaderini kimsenin iki dudağı arasına terk etmiyoruz. Adaylarımızı AK  Parti ile kavgaya hazırlamıyoruz. Ulaşımı, sağlığı ucuzlatacak çözümler üretiyoruz. Eğitime giden çocukların masraflarını azaltarak, eğitimi ucuzlatmaya çalışıyoruz. Kadınların şehrin sokaklarında güven içinde çıkmalarını sağlamak için çalışıyoruz. Kavgaya değil, hizmete hazırlıyoruz. Adaylarımızı tebrik ediyor, sürecin ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz" dedi.  CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun, büyükşehirlerden Bursa adayının Mustafa Bozbey, Kahramanmaraş adayının Ali Öztunç, Mersin adayının Vahap Seçer, Van adayının Nurettin Beyaz olduğunu açıkladı. Torun, Bayburt'ta Kaan Eraslan, Bitlis'te Burhan Küsen, Iğdır'da Sözer Sayan, Kütahya'da Eyüp Kahveci'nin de başkan adayları olduğunu söyledi.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Eyüp Kahveci Haberleri | Eyüp Kahveci Kimdir - Haberler - Eyüp Kahveci haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Eyüp Kahveci kimdir, hayatı ve biyografisi. Kovid-19 nedeniyle geçen yıl azalan organ nakilleri artmaya başladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.9.2021 22:13:19. #1.16#

title