Esob Başkanı Ünal'dan Vali Akdemir'e Ziyaret

Esob Başkanı Ünal'dan Vali Akdemir'e Ziyaret

23.09.2013 15:00 | Son Güncelleme: 23.09.2013 15:00
Esob Başkanı Ünal'dan Vali Akdemir'e Ziyaret

Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında Erzincan Esnaf ve Sanatkârlar Odası Birliği Başkanı Necmettin Ünal ve oda temsilcileri Erzincan Valisi Abdurrahman Akdemir'i makamında ziyaret ettiler.

Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında Erzincan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Başkanı Necmettin Ünal ve oda temsilcileri Erzincan Valisi Abdurrahman Akdemir'i makamında ziyaret ettiler.

Düzenlenen ziyarette haftanın önemini belirten bir konuşma yapan Erzincan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Başkanı Necmettin Ünal; " 23-27 Eylül tarihleri arasında kutlamaya başladığımız Ahilik Haftası etkinliklerimiz devam ediyor. Etkinliklerimiz çerçevesinde 27 Eylül'de Kırşehir'de Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ında katılacağı program ile birlikte bayramımızı kutlayacağız. Bu hafta münasebetiyle heyetimiz ile birlikte ziyaretlerimiz olacaktır" dedi.

Erzincan Valisi Abdurrahman Akdemir ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek; " Ahilik gerçekten bizim, gerek toplum hayatımıza gerekse esnaflarımızın hayatında, çok önemli bir geleneğimiz. Biz bugün müşteri memnuniyetinin arandığı,bu çağda gelinen bu noktada yüzyıllar önce bu topraklarda, insana verilen değeri ve paradan, puldan kardan önce insana verilen değerin ahilik geleneği ile yüzyıllar önce biz bu topraklarda başlatmıştık. Bugün bizim yüzyıllar önce bu Anadolu topraklarında başlatılan bu gelenek yeni keşfediliyor. Bundan dolayı geçmişimiz ile ne kadar övünsek azdır ama inanıyoruz ki biz bizim esnaflarımızda, bizim zaten hamurumuzda, kültürümüzde olan bu geleneği inşallah daha iyi şekilde yeni nesillerimize aktaracaklardır. Gerçekten bizi bir arada tutan, bizi bir araya getiren bu geleneğimizi yaşatmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz" diye konuştu. ESOB Başkanı Necmettin Ünal, günün anlam ve önemi dolayısıyla Vali Akdemir'e Erzincan Bakırı hediye etti. - ERZİNCAN

Esob Başkanı Ünal'dan Vali Akdemir'e Ziyaret

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Esob Başkanı Ünal'dan Vali Akdemir'e Ziyaret - Erzincan
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 19.10.2020 19:50:34. #1.14#
title