Necmettin Ünal Haberleri

Necmettin Ünal haber, Necmettin Ünal son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Necmettin Ünal 17.6.2020
16 Haziran 2020 Haberleri
16 Haziran 2020 Manşet Haberleri.
Necmettin Ünal 14.5.2020
13 Mayıs 2020 Haberleri
13 Mayıs 2020 Manşet Haberleri.
Necmettin Ünal 1.4.2020
31 Mart 2020 Haberleri
31 Mart 2020 Manşet Haberleri.
Necmettin Ünal 30.8.2018
30 Ağustos Zafer Bayramı
Muharip Gaziler Derneği üyesi Necmettin Ünal ve öğrenciler, şiir okudu.
Necmettin Ünal 22.4.2018
Prof. Dr. Uyar: Türkiye Bir Travma Ülkesi
Kongre kapsamında gerçekleştirilen basın toplantısına; TYBD Başkanı Prof. Dr. Mehmet Uyar, 2. Başkan Prof. Dr. Necmettin Ünal, Gen.
Necmettin Ünal 22.4.2018
Dha Yurt Bülteni - 6
TYBD'nin bu yıl 'Yoğun Bakım Hayata Bağlar' temasıyla düzenlediği 'Ulusal Yoğun Bakım Kongresi', Antalya'nın Belek bölgesindeki bir otelde yapıldı. 40'ıncı yılını kutlayan TYBD'nin Ulusal Yoğun Bakım Kongresi, 1000'in üzerinde sağlık profesyonelinin katılımı ile gerçekleştirildi. 'Yoğun Bakım Hayata Bağlar' temasıyla düzenlenen kongrede, son gelişmeler ve yenilikler uzman isimler tarafından aktarıldı. Kongre kapsamında gerçekleştirilen basın toplantısına; TYBD Başkanı Prof. Dr. Mehmet Uyar, 2. Başkan Prof. Dr. Necmettin Ünal, Gen.
Necmettin Ünal 22.4.2018
Prof. Dr. Uyar: Türkiye Bir Travma Ülkesi
Kongre kapsamında gerçekleştirilen basın toplantısına; TYBD Başkanı Prof. Dr. Mehmet Uyar, 2. Başkan Prof. Dr. Necmettin Ünal, Gen.
Necmettin Ünal 13.9.2017
Sessiz Katil Sepsis'e Dikkat!
Türk Yoğun Bakım Derneği tarafından, Sağlık Bakanlığı'nın destek ve katılımıyla Türkiye'deki tüm sağlık personeline yönelik, dünya genelinde ciddi bir halk sağlığı sorunu olan "Sepsis"in tanı ve tedavisine ilişkin eğitim kampanyası başlatıldı. Kampanyada sepsis farkındalığı, tanısı, acil tedavisi ve ileri tedavisi ile ilgili güncel bilgileri içeren eğitim verileceğini söyleyen Türk Yoğun Bakım Derneği İkinci Başkanı Prof. Dr. Necmettin Ünal, 13 Eylül Dünya Sepsis Günü'nde, aynı anda Türkiye'nin değişik şehirlerindeki 100'den fazla hastanede sepsis eğitimi verileceğini söyleyerek, "Hedef, tüm sağlık personeline ulaşmak olduğundan, bu eğitimlerin tekrarlanarak tüm sağlık kuruluşlarında gerçekleştirilmesi amaçlandı.
Necmettin Ünal 13.9.2017
Her Yıl, 31 Milyon 500 Bin Kişide Sepsis Hastalığı Ortaya Çıkıyor
Dünya Sepsis Günü ile ilgili Türk Yoğun Bakım Derneği ve Sağlık Bakanlığı'nca ortaklaşa yürütülen eğitim programı kapsamında 2017-2018 Eğitim Kampanyası Tanıtım Sunumu, basın toplantısıyla açıklandı. Toplantıya, Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Ankara Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bahaddin Güzel, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gülfem Elif Çelik ve Türk Yoğun Bakım Derneği İkinci Başkanı Prof. Dr. Necmettin Ünal katıldı.
Necmettin Ünal 13.9.2017
Dha Ankara - Her Yıl, 31 Milyon 500 Bin Kişide Sepsis Hastalığı Ortaya Çıkıyor
Dünya Sepsis Günü ile ilgili Türk Yoğun Bakım Derneği ve Sağlık Bakanlığı'nca ortaklaşa yürütülen eğitim programı kapsamında  2017-2018 Eğitim Kampanyası Tanıtım Sunumu, basın toplantısıyla açıklandı. Toplantıya, Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Ankara Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bahaddin Güzel, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gülfem Elif Çelik ve Türk Yoğun Bakım Derneği İkinci Başkanı Prof. Dr. Necmettin Ünal katıldı.
Necmettin Ünal 12.9.2017
Sağlık Personeline "Sepsis" Eğitimi
Bunun dışında enfeksiyonla mücadelede bir önemli adım da hijyendir ve bu nedenle özellikle el temizliğine dikkat edilmesi gerekir." "Eğitimler yarın başlayacak" Türk Yoğun Bakım Derneği Başkanı Prof. Dr. Necmettin Ünal da yeni sepsis eğitim planlamasına ilişkin açıklamalarda bulundu.
Necmettin Ünal 8.5.2017
Türk Doktorlardan Senegalli Meslektaşlarına Seminer
Uluslararası Organ Nakli Ağının (International Transplant Network) programı kapsamında Senegal'de bulunan Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Türk Yoğun Bakım Derneği İkinci Başkanı Prof. Dr. Necmettin Ünal ile İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr.
Necmettin Ünal: Toruk 101 GeliyorNecmettin Ünal 18.4.2017
Necmettin Ünal 12.11.2016
Türk Yoğun Bakım Derneği Bölge Toplantısı Kayseri'de Yapıldı
Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi 5. Blok Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç.Dr. İbrahim Özcan, Türk Yoğun Bakım Derneği Başkanı Prof.Dr. Mehmet Uyar, Erciyes Üniversitesi Rektör Yardimcısı Prof. Dr. Karamehmet Yıldız, Ankara Üniversitesi Yoğun Bakım Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr Necmettin Ünal, Marmara Üniversitesi Yoğun Bakım Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.
Necmettin Ünal 19.9.2016
Gaziler Günü
Tarsus Muharip Gaziler Derneği üyesi Necmettin Ünal ve öğrencilerin şiir okumasının ardından tören sona erdi.
Necmettin Ünal: 30 Ağustos Zafer BayramıNecmettin Ünal 30.8.2016
Necmettin Ünal 20.5.2016
Bıçakcılar'dan Sektörde Fark Yaratacak Yepyeni Ürünler
Bıçakcılar, 6-10 Nisan tarihleri arasında, Prof. Dr. Necmettin Ünal'ın başkanlığını yürüttüğü ve Türk Yoğun Bakım Derneği'nin düzenlediği, 100'ü yabancı olmak üzere yaklaşık 1100 katılımcı ile konusunda dünyada söz sahibi olan bilim insanlarının katılımı ile gerçekleştirilen 18.
Necmettin Ünal: Esnaf Kefalet Genel Kurulu YapıldıNecmettin Ünal 6.3.2016
Necmettin Ünal 14.1.2016
Kadavradan Organ Naklinde Sınıfta Kaldık"
Türk Yoğun Bakım Derneği Başkanı Prof. Dr. Necmettin Ünal, "Canlıdan organ naklinde dünyada 1 numarayız, dünyada en çok tecrübesi olan ülkeyiz ama yüksek nüfusumuza rağmen kadavradan organ nakli yapmada maalesef sınıfta kalmış durumdayız" dedi.
Necmettin Ünal 14.9.2015
Sepsis Farkındalık Eğitimleri
Açıklamada görüşlerine yer verilen Türk Yoğun Bakım Derneği Başkanı Prof. Dr. Necmettin Ünal, "Sepsis Farkındalık Eğitimleri"yle 25 bin sağlık personeline ulaşıldığını, bunun yıl boyunca devam edeceğini belirtti.
Necmettin Ünal 12.9.2015
5 Milyon Çocuk 'Sepsis' Nedeniyle 5 Yaşını Göremiyor"
Türk Yoğun Bakım Derneği Başkanı Prof. Dr. Necmettin Ünal, halk arasında "kan zehirlenmesi" olarak bilinen "sepsis"in, erken tanı konularak tedavi edilmemesi halinde birçok organda yetmezliğe, şoka ve ölüme yol açtığını belirterek, "Tüm dünya için ciddi bir sağlık sorunu olan 'sepsis' nedeniyle her yıl 5 milyon çocuk 5 yaşına gelmeden ölüyor.
Necmettin Ünal 10.9.2015
Sepsis Kalp Krizinden Sık Görülüyor"
Türk Yoğun Bakım Derneği Başkanı Prof. Dr. Necmettin Ünal, vücudun enfeksiyona karşı geliştirdiği kontrolsüz yanıt ile kendi doku ve organlarına zarar vermesiyle ortaya çıkan sepsisin, dünyada kalp krizinden daha sık görüldüğünü ve daha çok kişinin ölmesine neden olduğunu belirtti.
Necmettin Ünal 9.9.2015
Sepsis"Ten Dünyada Her Yıl 8 Milyon Kişi Ölüyor
Vücudun enfeksiyona karşı geliştirdiği kontrolsüz yanıt ile kendi doku ve organlarına zarar vermesiyle ortaya çıkan "sepsis" nedeniyle dünyada her yıl 5 milyonu çocuk 8 milyon kişi hayatını kaybediyor.  Türk Yoğun Bakım Derneği'nden yapılan açıklamada, sepsisin erken tanı konularak tedavi edilmemesi halinde birçok organda yetmezlik meydana geldiği belirtildi.  Özellikle kalp krizi, akciğer, meme, prostat kanserlerinin toplamından daha fazla ölümle sonuçlanan organ yetmezliği hastalığı sepsisin yeterince bilinmediğine işaret edilen açıklamada, sepsis nedeniyle dünyada her yıl 5 milyonu çocuk 8 milyon kişinin hayatını kaybettiği aktarıldı.  Açıklamada, sepsisin Türkiye'de görülme sıklığının bilinmediği savunuldu.  Açıklamada görüşlerine yer verilen Türk Yoğun Bakım Derneği Başkanı Prof. Dr. Necmettin Ünal, sepsis hakkında farkındalık oluşturmayı hedeflediklerini ve erken tanı konulması halinde yüzde 20 oranında olumlu sonuç alındığını kaydetti.
Necmettin Ünal 8.5.2015
Her 3 Saniyede 1 Kişi "Sepsis"Ten Ölüyor
Türk Yoğun Bakım Derneği Başkanı Prof. Dr. Necmettin Ünal, dünyada sepsisten her 3 saniyede 1 kişinin öldüğünü belirterek, "Türkiye'de sepsisin ne sıklıkta görüldüğü hakkında net bir bilgi yok. 'Türkiye'de her sene 150-200 bin kişi sepsisten kaybediyoruz' diye tahmin ediyorum" dedi.
12
Şu an buradasınız: Necmettin Ünal Haberleri | Necmettin Ünal Kimdir - Haberler - Necmettin Ünal haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Necmettin Ünal kimdir, hayatı ve biyografisi. 16 Haziran 2020 Haberleri.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 12.7.2020 12:43:41. #1.15#
title