Eskişehir Tanıtım Grubu (Etg) Şehrin Tanıtımına Katkıda Bulunanları Ödüllendirdi

Eskişehir Tanıtım Grubu (Etg) Şehrin Tanıtımına Katkıda Bulunanları Ödüllendirdi

Eskişehir Tanıtım Grubu (Etg) Şehrin Tanıtımına Katkıda Bulunanları Ödüllendirdi
Projemlak - Haberler | Emlak

Bu yılki teması “Firuz Kanatlı’ya Vefa” olarak belirlenen ödül gecesinde, Eskişehir’in tanıtımına kendi alanlarında katkıda bulunan firma, kurum ve kişiler Eskişehir Tanıtım Grubu (ETG) tarafından ödüllendirildi.

Eskişehir Tanıtım Gurubu (ETG) tarafından her yıl geleneksel hale getirilen ödül dağıtımı İstanbul Yeditepe Üniversitesi"ndeki muhteşem törenle gerçekleştirildi. Etkinliği düzenleyenlerden Yeditepe Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Sedefhan Oğuz ve ETG Başkanı Orhan Arat, Eskişehir"e katkı sunanları unutmayacaklarını, Eskişehir"i önce Türkiye"ye sonra dünyaya tanıtacaklarını belirttiler.

Eskişehir"in tanıtımına kendi alanlarında katkıda bulunan firma, kurum ve kişilerin ödüllendirildiği Eskişehir Tanıtım Grubu ödül töreninin bu yılki teması "Firuz Kanatlı"ya Vefa" olarak belirlendi.

İstanbul Yeditepe Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen "Eskişehir Tanıtım grubu ödül töreninde" bilimde, iş dünyasında, yaygın ve yerel basında, sanat ve cemiyet hayatından birçok değerli isme ödül verildi.

VEFA ÖDÜLLERİ

Geleneksel hale getirilen ödül töreninde 2017 yılında Eskişehir"in tanıtımına katkıda bulunanların yanı sıra "Vefa Ödülleri" de verildi.

2017 yılının Vefa ödülü öncelikle Eskişehir"in gelişimine ve sanayisine büyük katkı veren geçtiğimiz yıl kaybettiğimiz sanayici iş adamı Firuz Kanatlı"ya verildi. Kanatlı"nın ödülünü kızı Aydan kanatlı aldı.

Vefa ödüllerinde ayrıca Türkiye"nin önde gelen sanayici ve işadamlarından İnan Kıraç ile İstanbul eski belediye Başkanı ve Yeditepe Üniversitesi kurucusu Bedrettin Dalan"a verildi. Dalan ödülünü türkiye ikincisi eskişehir master" ler erkek voleybol takımından26 nolu formayla aldı. Vefa ödüllerinde geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz İstikbal Gazetesi Sahibi Oğuz Türkmen"e verilen ödülü oğlu Uğur Türkmen aldı.

ÖDÜLLER DAĞITILDI

Çeşitli dallarda verilen ödüller sahiplerini bulurken Basın Dalında ödülü Eskişehir"in tanıtımına önemli katkısı bulunan Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı ve Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yılmaz karaca aldı. Karaca"ya ödülü ETG Başkanı Orhan Arat tarafından verildi.

KANAL 26"YA ÜÇ ÖDÜL

Yerel medya dalında ise Kanal 26 Televizyonu üç ödül birden aldı. Eskişehir"in tanıtımına katkıları nedeniyle Yılın Yerel Televizyon Kanalı Ödülü Kanal 26 televizyonuna verilirken, ödülü kanal26 kurucuları Yaşar Abacı ve İlhan Yalçın istanbul büyükşehir belediyesi eski başkanı ve  yeditepe üniversitesi kurucusu Bedrettin Dalan"ın elinden aldı. Kanal 26"da yayınlanan 4.Güç programı Yılın En İyi televizyon programı ödülünü alırken, Kanal 26 Bölge Koordinatörü Muharrem Esen de En İyi Tv Program Sunucusu ödülünü AKP Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan"ın elinden aldı.

DİĞER ÖDÜLLER

Es TV"de yayınlanan Köşe Bucak Hikayeler" programı da ödüle layık görüldü. Programın yapımcısı Tevfik Eriş, ödülünü ATG Koordinatörü Oral Büyüksarı"dan aldı. Motto dergisinden Kerem Can Apaydın da ödülünü aldı.

Siyaset Dalında; AKP Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan, CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel ve DSP Genel Başkan Yardımcısı Dilara Tambova, Ruhsal Demirel ödül aldı.

Bilim dalında Prof. Dr. Turhan Ece, Yerel Yönetimler Dalında Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Çifteler Belediye Başkanı Metin Özen ve İnönü Belediye Başkanı Kadir Bozkurt.

Sivil Toplum Dalında; MÜSİAD ve Avrupalı Eskişehirliler Derneği.

Spor"da Sevilay Taş. Sinema TV"de Yönetmen Bora Egemen ve Savaşçı Dizisi.

Sanatçı Özgün, Beyaz Şov. İş Dünyasından Polimeks, Celalettin Kesikbaş, Erdoğan Tekgöz, Kazım Ay, Sarar Grup ve Sinan Özeçoğlu ödüle layık görüldü.

Kaynak: Projemlak

Manşet Haberler

title