Eski Milletvekili Gedik'in Katil Zanlısı Tartıştık Bu Olay Meydana Geldi

Eski Milletvekili Gedik'in Katil Zanlısı Tartıştık Bu Olay Meydana Geldi

Bursa'da bir restorantta maç izlerken tartıştığı ANAP eski Milletvekili Mehmet Gedik'i (58) tabanca ile vurarak öldürdüğü iddia edilen sanık Mehmet Akif Şahin (44) ilk kez konuştu.

Eski Milletvekili Gedik'in Katil Zanlısı Tartıştık Bu Olay Meydana Geldi

Bursa'da bir restorantta maç izlerken tartıştığı ANAP eski Milletvekili Mehmet Gedik'i (58) tabanca ile vurarak öldürdüğü iddia edilen sanık Mehmet Akif Şahin (44) ilk kez konuştu. Gedik ile aralarında herhangi bir husumet bulunmadığını iddia eden Şahin, 'Olay gecesi tesadüfen karşılaştık. Tartışma çıkınca bu olaylar meydana geldi. dedi.Bursa'da, ANAP'tan iki dönem milletvekilli yapan evli ve iki çocuk babası Mehmet Gedik, Bursa'nın Mudanya ilçesinde, geçen Nisan ayında balık restoranda Trabzonspor-Eskişehirspor maçını izlerken çıkan kavgada tabancayla vurularak öldürüldü. Cinayet sonrası yakalanan Mehmet Akif Şahin, emniyetteki sorgusunun ardından çıkartıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı. Çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanan ve hakkında, Bursa 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'Kasten adam öldürmek' suçundan ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açılan Mehmet Akif Şahin'in yargılanmasına devam edildi. Bugün yapılan ikinci duruşmaya, tutuklu sanık Mehmet Akif Şahin, öldürülen Mehmet Gedik'in eşi Zehra (53), oğlu Ali Orkun Gedik (25) ve kızı İlke Güneş (31) katıldı. Avukatlarında hazır bulunduğu duruşmada polis adliye dışında ve içinde geniş güvenlik önlemleri aldı.

Yapılan ilk duruşmada savunmasını yapmayan Mehmet Akif Şahin, Şahin, iddia edildiği gibi Mehmet Gedik ile aralarında herhangi bir husumet bulunmadığını söyledi. Olay gecesi kendisiyle restorantta tesadüfen karşılaştıklarını söyleyen Şahin, 'Aramızda çıkan tartışma sonucu da bu olay meydana geldi. Ben savcılıkta ifade verdim. Bu ifadelerimi tekrarlıyorum. dedi.

OLAY GECESİNİ ANLATTI

Duruşmada olay sırasında Mehmet Gedik'in yanında bulunan Mustafa Ağırman'ın (72) tanık olarak dinlenmesiyle devam etti. Olay gecesi arkadaşı Mehmet Gedik ile maç izlemek için restorantta gittiklerini söyleyen Ağırman, restorantta otururken, daha önceden tanımadığı Mehmet Akif Şahin'in masasına gelerek Mehmet Gedik ile tokalaştığını anlattı. Ağırman, Aralarında bir süre konuştular. Aramızda mesafe olduğu için ne konuştuklarını duymadım. Maç sonunda lavaboya gidip tekrar yerime döndüm. Televizyondaki maç sonu röportajlarını izliyordum. Birden arkamdan silah sesleri gelmeye başladı. Dönüp baktığımda sanığın Gedik'e ateş ettiğini gördüm. Ben bu sırada bağırmaya başladım. Sonra sanık silahı bize doğrultarak 'Kimse bağırmasın' diyerek tehdit edip restorantı terk etti. Maç bir kaç kez bir araya gelip konuştular. Fakat tartışmadılar.şeklinde konuştu.

Yargılama eksike evrakların beklenmesi için ileri bir tarihe ertelenirken sağın tutukluluk halinin devamına karar verildi.