Eşi yolda kalmasın diye akülü arabayı güneş enerjili araca dönüştürdü - Haberler
Haberi Paylaş

Eşi yolda kalmasın diye akülü arabayı güneş enerjili araca dönüştürdü

İhlas Haber Ajansı / Zekeriya Başar - Haberler | Güncel

- Eşi yolda kalmasın diye akülü arabayı güneş enerjili araca dönüştürdü Karaman'ın Ermenek ilçesinde 3 kilometre uzaklıkta köy merkezine Kur'anı Kerim okumaya giden eşinin bindiği akülü arabanın akülerinin zayıflamasıyla sürekli yolda kalan eşinin şikayeti üzerine Mustafa Yağcı, akülü arabaya...

- Eşi yolda kalmasın diye akülü arabayı güneş enerjili araca dönüştürdü

KARAMAN - Karaman'ın Ermenek ilçesinde 3 kilometre uzaklıkta köy merkezine Kur'anı Kerim okumaya giden eşinin bindiği akülü arabanın akülerinin zayıflamasıyla sürekli yolda kalan eşinin şikayeti üzerine Mustafa Yağcı, akülü arabaya güneş paneli takarak 24 saat güneş enerjisiyle çalışır hale getirdi.

Ermenek ilçesine bağlı Elmayurdu köyünde yaşayan Şerife Yağcı'ya eşi Mustafa Yağcı evlerine 3 kilometre uzaklıkta olan köy merkezine gidip gelmesi için akülü araç aldı. Zamanla aküleri zayıflayan araç Şerife Yağcı'yı yolda bırakmaya başladı. Yolda köpeklerinde saldırmalarından rahatsız olan Şerife Yağcı, durumu eşine söyleyince bitmeyen akülü araç sahibi oldu. Mustafa Yağcı, güneş paneli yerleştirdiği akülü arabayı güneş enerjisiyle çalışır hale getirdi. Arabanın etrafını da korkulukla çeviren Mustafa Yağcı, bu sayede eşini olası köpek saldırılarından da korumuş oldu.

Akülü aracın üzerine taktığı güneş paneli sayesinde elektriğin hiç kesilmediğini söyleyen Mustafa Yağcı, "Bizim köy buradan 3 kilometre uzaklıkta. Aküler zayıflayınca eşim köye gidip gelemiyordu. Onun için bende güneş paneli düşündüm, aracın üzerine taktım. Şuan 24 saat elektrik ihtiyacımız yok ve elektriğini kendisi üretiyor. Yaklaşık 9 aydan beri akülü aracı şarj etmek için prize takmadık. O günden beri güneş enerjisi sayesinde kendi elektriğini kendisi üretiyor" dedi.

"Köpeklerden korunmak için korkulukta yaptı"

Eşinin akülü arabasına elektrik üretmek için güneş paneli ile köpek saldırısından korumak içim korkuluk yaptığını söyleyen Şerife Yağcı, "Ben sık sık köy merkezine Kur'an-ı Kerim okumaya gidiyorum. Yolda zaman zaman köpekler saldırıyordu. Eşim köpeklerden korunmam için akülü aracıma korkuluk yaptı. Yolda kalmamam içinde akülü aracın üzerine güneş paneli yaptı. Kendisinde Allah razı olsun. Şimdi güvenli olarak köye gidip geliyorum" diye konuştu.

Eşi yolda kalmasın diye akülü arabayı güneş enerjili araca dönüştürdü

Eşi yolda kalmasın diye akülü arabayı güneş enerjili araca dönüştürdü

Eşi yolda kalmasın diye akülü arabayı güneş enerjili araca dönüştürdü

Eşi yolda kalmasın diye akülü arabayı güneş enerjili araca dönüştürdü

İhlas Haber Ajansı / Zekeriya Başar - Son Dakika Haberleri

Mustafa Yağcı, Tragger, Karaman, Köpek, Yerel, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title