Erzincan'da Engelliler Haftası Etkinliği

Erzincan'da Engelliler Haftası Etkinliği

Erzincan'da Engelliler Haftası kapsamında çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

Erzincan'da Engelliler Haftası Etkinliği

Erzincan'da Engelliler Haftası kapsamında çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Milli Eğitim Müdürü Nemci Özen ve engelli öğrenciler Vali Selman Yenigün'ü makamında ziyaret ederken, özel eğitim merkezlerinden oluşan guruplar "Bizde varız" sloganıyla yağmur altında Ordu Caddesi'nde yürüdü.

10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla Milli Eğitim Müdürü Nemci Özen, engelli öğrenciler ile birlikte sabah saatlerinde Vali Selman Yenigün'ü makamında ziyaret etti.

Vali Yenigün'e kendi yaptıkları hediyeleri veren öğrenciler Yenigün ile bir süre sohbet etti. Ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren Vali Yenigün, konuşmasında; "Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre ülkemizin sahip olduğu nüfusun yüzde 10'unu engelli vatandaşlarımız oluşturmaktadır. Engellilerimizin günlük hayatta karşılaşmış oldukları en büyük problem, sahip oldukları engeller değil; engelliliğin oluşturduğu farklılığı bahane eden toplumun, engellilere karşı geliştirdiği tutumlardır. Engelli vatandaşlarımız toplumumuzun ayrılmaz birer parçalarıdır. Kişilerin doğuştan ya da daha sonradan engelli bireyler haline gelmesi her insanın başına gelebilecek doğal bir olaydır. Bu yüzden hepimiz birer potansiyel engelli vatandaş adayı olduğumuzu hatırımızda tutmalıyız" diye konuştu.

Vali Yenigün konuşmasının ardından öğrencilere çeşitli hediyeler verdi, hatıra fotoğrafı çektirdi.

Öte yandan Engelliler Haftası dolayısıyla Erzincan'daki engelli eğitim merkezlerinin öğrencilerinden oluşan gurup Ordu Caddesi'nde "Bizde Varız" sloganı ile yürüdü. Yağmur yağışına rağmen Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüyen gurup Engellilerin toplum içerisindeki sorunlarına dikkat çekti. - ERZİNCAN