Ermenistan'a tek taraflı yardım göndermeye hazırlanan Norveç'ten geri adım - Haberler
Haberi Paylaş

Ermenistan'a tek taraflı yardım göndermeye hazırlanan Norveç'ten geri adım

AA / Atila Altuntaş - Haberler | Dünya
Ermenistan'a tek taraflı yardım göndermeye hazırlanan Norveç'ten geri adım

Türkiye'nin Oslo Büyükelçisi Fazlı Çorman, 2 Kasım'da Ermenistan'a 1,5 milyon euro yardım yapacağını duyuran Norveç hükümetinin eleştirilerin ardından tutumunu değiştirdiğini söyledi. Norveç hükümetinden dün yapılan açıklamada, hattın her iki tarafında çatışmalardan etkilenen sivillere yaklaşık 1,5 milyon euro insani yardım sağlanacağı belirtildi.

Türkiye'nin Oslo Büyükelçisi Fazlı Çorman, yaptığı açıklamada, Norveç hükümetinin, 2 Kasım'da Ermenistan'a destek olmak için 1,5 milyon euro yardımda bulunacaklarını açıkladığını hatırlattı. Söz konusu açıklamayı tek taraflı bulmaları nedeniyle kınadıklarını belirten Çorman, Norveç hükümetinin gösterilen tepkilerin ardından dün konu hakkında yeni bir açıklama yaptığını söyledi.

Çorman, "Norveç tarafından yapılan ikinci açıklamada sadece bir tarafa değil, 'çatışmanın her iki tarafına da yardım sağlanacağı' belirtiliyor. Elbette olumlu yönde bir değişiklik. Eğer bu yardım gerçekten her iki tarafa da yapılırsa önceki eleştirimi seve seve geri alacağım." dedi.

Ermenistan'a tek taraflı yardım göndermeye hazırlanan Norveç'ten geri adım

Norveç hükümetinden dün yapılan açıklamada, hattın her iki tarafında çatışmalardan etkilenen sivillere yaklaşık 1,5 milyon euro insani yardım sağlanacağı belirtildi.

Ermenistan'ın, Azerbaycan yerleşim birimlerine top ve füzelerle düzenlediği saldırılarda 27 Eylül'den bugüne kadar 92 sivil yaşamını yitirmiş, 404 sivil yaralanmıştı.

AA / Atila Altuntaş - Son Dakika Haberleri
Yorumlar (4)
abidin:biz müslümanlar birbirimizi yiyelim, yok sen o mezheptensin sen kafirsin yok ben bu mezheptenim ben cennetliğim, yok sen bu cemmattensin senin cemaatin kafir benim cemaatim direk cennetlik gibi dinimizde yeri olmayan şeyler yüzünden. elin hristiyanı birlik olsun, suçlu olduğunu bile bile ermenilere tüm hristiyan alemi nasıl destek çıkıyo. bu görünen kısmı bide el altından yapılan yardımları destekleri bilsek.
Bizde inandık:Norveç hükümeti, hattın her iki taraf sivillere yaklaşık 1, 5 milyon euro insani yardım yapacakmışşşşş. . . . Tahminen 100. 000 euro Azerbaycan, 1, 4 milyon Euro da Ermenistan, Katil ve İşgalciye yardımın adı insani destek olmuş. . . Ne güzel kılıf yaaa. . . Nede çok severlermiş Ermenistanı. . . .
Karabağ Türktür:Ermenileriççin hiç sıkıntı olmaz ermeni bıden fazlasıyla yardım edecektir. Allah Türkü korusun .
500