Erdoğan'a Sırtını Dönüp Giden Sporcu: Türkiye'de Siyasi Ajandam Yok - Haberler Spor
Haberi Paylaş

Erdoğan'a Sırtını Dönüp Giden Sporcu: Türkiye'de Siyasi Ajandam Yok

Haberler.Com - Haberler | Spor

51. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nda Erdoğan'ın konuşmasından sıkılıp kürsüyü terk ettiği iddialarına ilişkin açıklama yapan Mark Cavendish, "Türkiye'de bir siyasi ajandam yok" dedi.

51. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nu (TUR 2015) Lampre-Merida'nın Hırvat sporcusu Kristijan Durasek kazandı. Ödül töreninde yaşanan kısa süreli karışıklık ilginç görüntülerin yaşanmasına neden oldu. Büyük Britanyalı Mark Cavendish, sosyal medyada Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından sıkılıp kürsüyü terk ettiği iddialarına ilişkin açıklama yaptı. Cavendish "Ben bir sporcuyum ve Türkiye'de bir siyasi ajandam yok" dedi.

İSPANYOL BİSİKLETÇİ RAKİPLERİNE ŞANS TANIMADI

Alanya'da 26 Nisan'da başlayan TUR 2015'in 8. ve son etabı İstanbul'da düzenlendi. Yarışın finişini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç da izledi. Genellikle düz parkurdan oluşan 124 kilometrelik İstanbul-İstanbul etabında, Caja Rural-Seguros RGA takımının İspanyol bisikletçisi Luis Mas Bonet, 2 saat 45 dakika 3 saniyelik derecesiyle Mark Cavendish'in önünde birinciliğe ulaştı. Turun en prestijli etabında Etixx-Quick Step'ten Büyük Britanyalı Cavendish ikinci, Caja Rural-Seguros RGA takımının bir diğer sporcusu Carlos Barbero Cuesta ise üçüncü oldu.

KÜRSÜDE KARIŞIKLIK

Törende Erdoğan'ın konuşmasının ardından ufak bir karışıklık yaşandı. İkinci olan Cavendish fotoğraf çekimini beklemeden kürsüden inince bir cumhurbaşkanlığı koruması kolundan tutarak gitmesine engel oldu. Tekrar kürsüye çıkan Cavendish ve diğer bisikletçiler toplu fotoğraf çekiminin ardından kürsüden indiler.

CUMHURBAŞKANLIĞI'NDAN TWEET

Korumanın bu müdahalesinin fotoğrafı ve yaşananlar ise sosyal medyada hayli tartışıldı. Bu tartışmalar üzerine Cumhurbaşkanlığı ise resmi Twitter hesabından, Cavendish'in podyumdan inmediğini 2 ayrı kategoride ödül aldığı için tekrar podyuma çağrıldığını ve ödül töreni sonrasında da Cumhurbaşkanı Erdoğan ile sohbet ettiğini belirten tweetler attı.

CAVENDISH OLAYLAR ÜZERİNE TWEET ATTI

Büyük Britanyalı bisikletçi Mark Cavendish, sosyal medyada büyük tartışma konusu olan olaya kişisel Twitter hesabından yanıt verdi. Siyasetle işinin olmadığını vurgulayan Cavendish, "Ben bir sporcuyum ve Türkiye'de bir siyasi ajandam yok. Tek bildiğim burası çok güzel ve konuksever insanlarla dolu bir yer" ifadelerini kullandı.

Haberler.Com - Spor Haberleri

Haberi Kaydet
title