Engellilere Diploma - Haberler
Haberi Paylaş

Engellilere Diploma

Bültenler - Haberler | Güncel
Engellilere Diploma

Özel Umut, Özel Eğitim Meslek Lisesi Öğrencilerine, Türkiye'de ilk defa, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı diploma verilecek.

İSTANBUL'DA, kısa adı Zerev olan Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon ve Engelliler Vakfına bağlı, Özel Umut, Özel Eğitim Meslek Lisesi'nin verdiği iftarda, siyaset, iş, sinema ve magazin dünyasının önde gelen isemleri biraraya geldi.

Taksim'deki CVK Park Bosphorus Hotel'de verilen iftar yemeği, başta Ulu Önder Mustkafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, terörle mücadelede hayatanı kaybeden ve 15 Temmuz Şehitleri için bir dakikalık saygı duruşu ve hep bir ağızdan İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Türk Siyasi Tarihi'nin önde gelen isimlerinden ve yazdığı tarihi konularla ve tv de yaptığı programlarla adından bahsettiren yazar Cemalnur Sargut, günün anlam ve önemini belirten bir söyleşi gerçekleştirdi. Sunucu Sibel Çakı'nın sorularına hiç tereddüt etmeden cevap veren ünlü yazar, son olarak İslam Dini hakkında davetlilere verdiği bilgilerle şaşıtt.

Daha sonra sahnaye çıkan Dinayet İşleri Müftü Yardımcısı Veysel Işıldar, günün anlam ve önemeni belirten söyleşisinin ardından, ezan okuyarak davetlilerin iftarlarını açmalarını sağladı. Kısa bir aradan sonra Eyüp Musiki Vakfı, Rıfat Çalışkan İlahi Grubu, sanedeye çıkarak davetlilere çeşitli eserler sunarak adeta ruhlarını okşadı. Grup, yemeğin sonuna kadar davetlileri mest eden eserler sergiledi.

KELEBEKLERİN UMUDA YOLCULUĞU

Sahneye çıkan Zerev Vakfı, Mütevelli Heyeti ve Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Umut, tüm davetlilere katılımlarından dolayı teşekkür ederek: "Kelebeklerin Umuda Yolculuğu projesi vakfımız tarafından geleştirildi. Amacımız, Zihinsel Engelli çocuklarımızı mselek sahibi yapmak ve Türkiye'de ilk defa Milli Eğitim Bakanlığı onaylı diploma vermek. Tüm çabamız Kelebekleri ün kişilere boyatmak. Bu Kelebeklerin satışında elde edeceğimiz gelirin tümünü çocuklarımıza harcayacağız. Bunun için de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile görüştük. Aralarında diğer ünlü politikacı, İş Adamı ve Sanatçılarla görüştük kısa sürede tüm Kelebeklerimizi boyatıp çıocuklarımız için satlığa çırakacağız" dedi. Davetlilerden yardımını beklediklerini sözlerine ekledi. Davetliler, Umut'un konuşmasına alkışlarla destek verirken, geceye katılmanın ve yapılan ikramlardan memnun kaldıklarını belirttiler.

Bültenler - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
title