Engelli kızını ellerini bağlayarak rehabilitasyona götüren anne kan dondurdu

Engelli kızını ellerini bağlayarak rehabilitasyona götüren anne kan dondurdu

26.11.2020 09:37 | Son Güncelleme: 26.11.2020 11:38

Hatay'da eşi tarafından terk edilen iki çocuk babası bir şahıs, birkaç ay sonra eşinin öz kızına zarar verdiğini fark etti. Engelli kızının elleri bağlanarak rehabilitasyona gönderildiğini, gereksiz yere ilaç verildiğini ve bakılmadığını iddia eden acılı baba "Kızımın çektiği acıların hesabını soracağım" diyerek hukuki mücadelesini başlattı.

Dörtyol ilçesinde 25 yıl boyunca mobilya boyacılığı yapan Rüştü Yükselyilçin 1995 yılında halasının kızı N.G. ile evlendi. Çiftin bu evlilikten bir oğlu ile kızı dünyaya geldi. Çift, doğuştan bedensel ve zihinsel engelli doğan kızları Hatice'nin bakımı için yıllarca mücadele verdi.

SEBEPSİZ YERE TERK ETTİ

İddiaya göre, N.G., 2017 yılının ekim ayında aralarında hiçbir problem olmamasına rağmen eşi Rüştü Yükselyilçin'i, işte olduğu sırada iki çocuğunu ve evdeki eşyaları da alarak terk etti. Rüştü Yükselyilçin, birkaç gün sonra ise eşi N.G.'nin amcasının oğlu K.G.'ye kaçtığını öğrendi. Bu olaydan sonra boşanan çift, çocukların velayetini ortaklaşa aldı. Kızı Hatice Yükselyılçin'i eğitimi için annesinin yanında bırakan Rüştü Yükselyilçin, ayrı yaşamaya başladı.

Engelli kızının ellerini bağlayarak rehabilitasyona götüren anne kan dondurdu

HAREKETLİ OLDUĞU İÇİN BAĞLIYORMUŞ

Oğlunun düğünü sırasında kızının elindeki morlukları fark eden Yükselyilçin, nedenini sorduğunda eski eşi N.G.'den tepki gördü. Bunun üzerine araştırma yapan Rüştü Yükselyilçin, N.G.'nin gün içinde hareketli olmasından dolayı kızının elini bağlayıp, bu şekilde rehabilitasyon merkezine gönderdiğini öğrendi.

Kızı Hatice'nin rehabilitasyon merkezine elleri bağlı bir şekilde girdiği anların güvenlik kamerası görüntülerine ulaşan Yükselyilçin, eski eşinden şikayetçi oldu. Kızını da yanına alan Rüştü Yükselyilçin, memleketi Adana'ya döndü.

Engelli kızının ellerini bağlayarak rehabilitasyona götüren anne kan dondurdu

AMCASININ OĞLUYLA AŞK YAŞIYORMUŞ

Eski eşinin, amcasının oğlu ile aşk yaşadığını öğrendiğinde çok üzüldüğünü ama engelli kızı için kendisini toparlayıp hayata devam ettiğini belirten Rüştü Yükselyilçin, kızının annesinden zarar görmesinin kendisi için kabul edilemez olduğunu söyledi.

Engelli kızının ellerini bağlayarak rehabilitasyona götüren anne kan dondurdu

"KIZIM İSTİSMARA UĞRADI"

Zihinsel ve bedensel engelli kızının ilaç kullanması için ortada bir neden olmadığını, buna rağmen sakinleştirici haplarla kızının metabolizmasının zayıfladığını dile getiren Yükselyilçin, "Kızım benimle Adana'ya geldikten sonra psikolojik olarak toparlandı. İlaç içmiyor. Sağlığı, yemesi, içmesi yerli yerinde. Buna komşular da şahit. Kızım onların yanında elleri bağlanarak, doğru düzgün beslenmeyerek istismara uğradı. Onun kimseye bir zararı yoktur. Sırf uğraşmamak için ilaç verip sakinleştirmenin ya da elini bağlamanın izahı olamaz. Hukuki mücadelemi sonun kadar sürdürüp kızımın çektiği acıların hesabını soracağım" dedi.

Hatice Yükselyilçin'in babaannesi Hatice Yükselyilçin (78) ise oğlunun torununa çok iyi baktığını, türküler söyleyerek huzur verdiğini eski gelininin ise kızından bir sıcak yemeği bile esirgediğini söyleyerek cezalandırılmasını istedi.

Engelli kızının ellerini bağlayarak rehabilitasyona götüren anne kan dondurdu
Engelli kızını ellerini bağlayarak rehabilitasyona götüren anne kan dondurdu

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Can ÇELİK

Haber Yorumları (5)
ESEN: Engelli bir evladın varsa anlarsın bakım ve zorluğunu görüntüye bakıp gerçeği bilmeden yorum yazmayın bu yasa kadar gül gibi bakmış denmez emeğin nerede sevgisi hiçe saymayın adam ne yapmış da olmuş acaba
İSTİSMAR NE ALAKA...: ''doğru düzgün beslenmeyerek istismara uğradı. '' istismar beslenmesiyle alakalı olan, öyle bişey değil amca sen konuyu bam başka anlamışsın. . .
SEMA: ÖNCE HALA OĞLUYLA EVLEN SONRA AMCAOĞLUNA KAÇ. . KAN DAVASI VALLA. YAZIK OLAN COCUKLARA OLUYOR. SENIN GIBI ANNEYI ELLERINI BAĞLAYIP ISLAK ODUNLA DOVMEK VARDI YA. . .
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title