Engelli Araçları Sağlık Müdürlüğünde Şarj Edilebilecek - Haberler
Haberi Paylaş

Engelli Araçları Sağlık Müdürlüğünde Şarj Edilebilecek

Engelli Araçları Sağlık Müdürlüğünde Şarj Edilebilecek

Eskişehir Sağlık İl Müdürlüğü bahçesine engellilerin akülü araçlarını şarj etmeleri için istasyon kuruldu.

Eskişehir Sağlık İl Müdürlüğü bahçesine engellilerin akülü araçlarını şarj etmeleri için istasyon kuruldu.

İl Sağlık Müdürü Ali Mumcu, gazetecilere yaptığı açıklamada, kentte engelliler için birçok yeniliğe imza atmak istediklerini belirtti.

Özel Eskişehir Fizyomer Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinin sahibi Uzm. Dr. Türkan Tünerir'in katkılarıyla müdürlüğün bahçesinde engellilerin akülü araçları için şarj istasyonu kurduklarını anlatan Mumcu, şunları kaydetti:

"Kentin en işlek yerlerinden olan Porsuk Çayı çevresinden engelliler için şarj istasyonu önemli bir ihtiyaçtı. Gezinti yerlerinden olan Sağlık İl Müdürlüğü çevresine engelliler akülerinin biteceği korkusuyla gelemiyordu. Yeni şarj istasyonuyla engellilerin rahat gezmelerine katkı sağlayacağız."

Tünerir de Eskişehir Sağlık Müdürlüğü bünyesinde engellilere katkı sağlamak için akü şarj cihazına destek verdiklerini belirterek, engellilerin kentte rahatlıkla gezmelerini istediklerini dile getirdi.

Türkiye Sakatlar Derneği Eskişehir Şubesi Başkan Vekili Rıdvan Sert ise akü şarj istasyonun bulunmamasından dolayı sıkıntılar yaşadıklarını dile getirerek, Sağlık İl Müdürlüğü bahçesine yerleştirilen şarj istasyonun büyük bir eksikliği giderdiğini ifade etti.

Engelli Salim İnalcı da kent merkezine akü şarj cihazının yerleştirilmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

AA - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
title