Senarist Emrah Serbes, 1 milyon 400 bin lira manevi tazminat ödeyecek
56 saatlik kısıtlama bu akşam başlıyor! Nereler açık, neleri yapmak serbest? İşte detaylar

Senarist Emrah Serbes, 1 milyon 400 bin lira manevi tazminat ödeyecek

18.09.2020 11:59 | Son Güncelleme: 18.09.2020 14:06

Aydın Otoyolu'nda önünde seyreden otomobile çarparak aynı aileden 3 kişinin ölümüne neden olan Behzat Ç. dizisinin senaristi Emrah Serbes'in 1 milyon 400 bin lira manevi tazminat ödemesine karar verildi.

2017 yılında Aydın otoyolu'nda önünde seyreden otomobile arkadan çarparak aynı aileden 3 kişinin ölümüne sebep olan kazada 13 yıl 4 ay, hapis cezası alan Emrah Serbes koronavirüs salgını nedeniyle tahliye edildikten sonar görülen yeni davada 1 milyon 400 bin lira manevi tazminat ödemesine karar verildi.

Davacı Ahmet Mert Özçelik'in avukatı davanın kabulüne, davalı Serbes'in avukatı ise davanın reddine karar verilmesini talep etti. Hakim davanın kısmen kabulüne, Serbes'in Özçelik'e annesinin vefatı için 550 bin lira, babasının vefatı için 550 bin lira, kardeşinin vefatı için ise 300 bin lira olmak üzere toplam 1 milyon 400 bin lira manevi tazminat ödemesine karar verdi. Manevi tazminatın, kaza tarihi olan 22 Eylül 2017 tarihinden itibaren işleyecek yasal faiziyle birlikte davacıya ödenmesi de kararlaştırıldı.

KORONAVİRÜS SALGINI NEDENİYLE SERBEST BIRAKILMIŞTI

Serbes, İzmir 8. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılandığı davada 13 yıl 4 ay almıştı. Serbes açık cezaevine geçtikten sonra koronavirüs salgını tedbirleri nedeniyle tahliye edilmişti.

İzmir Bölge Adliye Mahkemesi 14. Ceza Dairesi, tarafların itirazlarını reddederek, kararı hukuka uygun bulmuştu. Temyiz üzerine Yargıtay 12. Ceza Dairesi de cezayı onamıştı. Olayda annesi, babası ve kardeşini kaybeden Ahmet Mert Özçelik, Emrah Serbes'ten 4,5 milyon liralık manevi tazminat talebiyle dava açmıştı.

SUÇU ARKADAŞI KENAN DOĞRU ÜSTLENMİŞTİ

İzmir-Aydın Otoyolu'nda 22 Eylül 2017'de, Emrah Serbes'in kullandığı 34 NT 5005 plakalı otomobil, Torbalı kavşağı yakınlarında, Ayhan Özçelik (59) idaresindeki 34 TV 9335 plakalı otomobile arkadan çarpmıştı. Kazada sürücü Özçelik ile 16 yaşındaki kızı Zeynep olay yerinde, eşi Nilgün Özçelik ise kaldırıldığı hastanede 12 gün sonra yaşamını yitirmişti.

Kazadan sonra 34 NT 5005 plakalı otomobili kendisinin kullandığını iddia eden Kenan Doğru tutuklanmıştı. Emrah Serbes ise müşteki ailenin avukatının talebiyle "sürücünün belirlenmesi için güvenlik kamera görüntüleri ve emniyet kemeri izlerinin tespitini istemesi" üzerine otomobili kendisinin kullandığını itiraf ederek, 28 Eylül 2017'de teslim olmuş, ardından tutuklanmıştı.

Senarist Emrah Serbes, 1 milyon 400 bin lira manevi tazminat ödeyecek

Kaynak: Anadolu Ajansı / Meriç Ürer

Haber Yorumları (14)
GÖZCÜ: karşı tarafı tamamen katletmiş tazminatı kime ödeyecek anlamadım önce serbest kalır sonra parası da cebinde kalacak gibi görünüyor
KORAY: Ketilleri serbest bırakmayın artık. . .
VTNDS: nasıl bir araba kullanıyordu artık ogünkü hızı neydi
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title