Haberler

Starwood Hotels & Resorts Sheraton Büyümesine Devam Ediyor

Güncelleme:

2014 yılında açılması planlanan ve Starwood Grubu bünyesinde yer alacak olan Sheraton Samsun Oteli, hızla gelişmekte olan kıyı şehri Samsun'a damgasını vuracak

STARWOOD HOTELS & RESORTS SHERATON SAMSUN İLE TÜRKİYE'DEKİ BÜYÜMESİNE DEVAM EDİYOR

Starwood Hotels & Resorts, Tanrıverdi Mensucat Sanayii A.Ş ile Samsun'da inşa edilecek olan Sheraton Oteli için anlaşmaya vardıklarını açıkladı. Starwood Grubu, 2014'ün ortasında açılması planlanan Sheraton Samsun Oteli ile gelişmekte olan şehre giriş yapacak. Sheraton Samsun, grubun Türkiye'deki 11.oteli olacak. Tüm dünyada büyümeye devam eden grup, böylece 2015 yılına kadar açılması planlanan dünyadaki 500. otel hedefine daha da yaklaşmış olacak.

Starwood Hotels & Resorts Avrupa, Afrika ve Orta Doğu Başkanı Michael Wale "Starwood Sheraton markasına güvenerek girmiş oldukları bu ilk otel işbirliğinden ötürü Tanrıverdi Aile'sine teşekkür etmek isterim" dedi. Wale, "Yaşam tarzı markalarımızı yenilikçi bir yaklaşımla yönetiyor olmamız bizi rakiplerimizden ayırmaya devam ediyor. İmzalanan bu anlaşma ile Türkiye'de büyüme sözümüzün altını çizerek, Starwood Sheraton markasıyla yükselen şehir Samsun'da yer almaktan gurur duyuyoruz" diye sözlerine devam etti.

"Samsun'un ilk uluslar arası, beş yıldızlı ve en büyük oteli olarak Sheraton Samsun, şehirde bir dönüm noktası olacak" diyen Tanrıverdi Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Recep Tanrıverdi "Dünyaca ünlü Sheraton markasını önemli bir iş, sanayi ve taşımacılık merkezi olarak gelişmekte olan Samsun'a Starwood Grubu işbirliğiyle getiriyor olmaktan mutluluk duyuyoruz." diye devam etti.

Karadeniz kıyısındaki Samsun'un merkezinde yer alacak olan Sheraton Samsun, şehir merkezine 3 kilometre ve Samsun Çarşamba Havaalanı'na sadece 25 kilometre uzaklıkta olması nedeniyle oldukça avantajlı bir konuma sahip olacak. 29 katlı otel Samsun'daki en büyük ve en yüksek bina olup tamamı deniz manzaralı 200 misafir odası ve 20 süitten oluşacaktır. Otel, Piramit Mimarlık ile İstanbul merkezli iç dekorasyon firması Kreatif Mimarlık işbirliğinde dizayn edilmektedir.

Otelde lounge alanı ve roof barın yanı sıra gün boyu hizmet verecek bir restoran, farklı mutfakların sunulacağı alakart restoranlar ve bir lobi bar yer alacak. Sheraton Samsun, büyük balo salonu, 10 toplantı odası, kapsamlı ve modern toplantı ve etkinlik alanları ile iş seyahatleri için de tercih edilecek.

Otelde, beyaz SweetSleeper® yataklar, club odaları ve lounge alanı, Microsoft® destekli Link@Sheraton® çalışma alanı ve Sheraton'a özel tasarlanmış Core Performance destekli Sheraton Fitness® programları gibi Sheraton tescilli pek çok deneyim sunulacak. Ayrıca otel bünyesinde 10 odalı Sheraton Shine Spa, kapalı yüzme havuzu ve mağazalar da yer alacak.

Karadeniz'in en büyük ve işlek limanına ev sahipliği yapan Samsun, yurtiçi ve yurtdışı ulaşım ağlarının yanı sıra ticaret, medikal ve doğalgaz sanayileri için önemli ve stratejik bir merkez olarak konumlanmaktadır.

Türkiye'de Starwood

Starwood Grubu, Türkiye'de 5 farklı marka adı altında 9 otel ile varlığını sürdürmektedir. Bunların 4'ü İstanbul'da bulunan Sheraton İstanbul Maslak, Sheraton İstanbul Ataköy, W İstanbul ve Le Meridien İstanbul Etiler'dir. İstanbul dışında ise Sheraton Çeşme Resort & Spa, Sheraton Ankara & Convention Centre, The Lugal, A Luxury Collection Ankara bulunmaktadır.

2013 yılı başında Starwood Grubu, Sheraton Bursa ve Aloft Bursa Otelleri ile Bursa'ya girerek Türkiye'ye grubun hızla büyüyen markası olan Aloft'u da getirdi. Grup, ilerleyen aylarda Türkiye'deki 10.oteli Sheraton Adana'yı da açarak Türkiye'yi, Avrupa'da Sheraton markasının en büyük pazarlarından biri haline getirmeyi planlıyor.

Starwood Hotels & Resorts Avrupa, Afrika ve Orta Doğu Satın Alma & Geliştirme, Kıdemli Başkan Yardımcısı Bart Carnahan "Sheraton, birincil ve ikincil piyasalarda yatırımcılar için popüler bir seçenek olmaya ve dünyada yeni pazarlar için öncü kabul edilmeye devam ediyor" dedi ve "Türkiye, Starwood için büyüyen önemli bir pazar ve genişleme stratejimiz doğrultusunda yeni fırsatları araştırmaya devam ediyoruz" diye sözlerine devam etti.

Kaynak: Bültenler / Ekonomi

Sheraton Otel Starwood Türkiye Samsun Ekonomi Güncel Haberler

İspanya, başkenti Doğu Kudüs olan Filistin devletini resmen tanıdı

İspanya, başkenti Doğu Kudüs olan Filistin devletini resmen tanıdı

Başımıza taş yağacak! Tavuğa tecavüz etti, o anları başka bir vatandaş kayda aldı

Başımıza taş yağacak! Tavuğa tecavüz etti, o anları başka bir vatandaş kayda aldı

Gümrük ekiplerinden Mersin'de tarihi yakalama! 1 milyar TL'lik kaçakçılık önlendi

Gümrük ekiplerinden Mersin'de tarihi yakalama! 1 milyar TL'lik kaçakçılık önlendi

Çinli bilim insanları sahte Ebola virüsü geliştirdi! Bulaştığı kişileri 3 günde öldürüyor

Çinli bilim insanları sahte Ebola virüsü geliştirdi! Bulaştığı kişileri 3 günde öldürüyor

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title