Haberler

Asd Başkanlığına Yeniden Sadettin Korkut Getirildi

Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) 11. Olağan Genel Kurulu'nda, Petkim Genel Müdürü Sadettin Korkut, oybirliğiyle yeniden ASD Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildi.

Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) 11. Olağan Genel Kurulu'nda, Petkim Genel Müdürü Sadettin Korkut, oybirliğiyle yeniden ASD Yönetim Kurulu Başkanlığı'na seçildi.

ASD açıklamasına göre, 3 yıl daha başkanlık görevini yürütecek Korkut, 16 milyar dolar büyüklüğe ulaşan sektörün yaklaşık 250 milyar dolarlık bir pazarı etkilediğini belirterek, sektörün dünya ambalaj pazarındaki payının küçük görünmekle birlikte büyük bir potansiyel de taşıdığını kaydetti.

Türkiye'de ambalaj sektörünün dünya ortalamasının üzerinde büyüme elde ettiğine dikkati çeken Korkut, artan refah ve şehirleşmeyle birlikte Türkiye'de son 10 yılda ambalaj tüketiminin 2 kat arttığını, kişi başı ambalaj tüketiminin 190 dolar seviyelerine ulaştığını, sektör olarak Avrasya Ambalaj Merkezi olma vizyonuyla hareket etiklerini anlattı.

Türkiye'nin 2023 hedeflerinin gerçekleştirilmesinde ambalaj sanayinin kilit sektörlerden biri olduğunun altını çizen Korkut, şunları kaydetti:

"2013 yılında 3,6 milyar dolar ihracat gerçekleştiren sektörümüz, dış ticaret açığı vermeyerek ülke ekonomisine pozitif katkı sağlamayı sürdürüyor. Sektör olarak 2023 yılına dek pazar büyüklüğümüzü 16 milyar dolardan 30 milyar dolara, kişi başı tüketimi 190 dolardan 300 dolara, ihracatımızı ise 3,6 milyar dolardan 10 milyar dolara çıkarmak için kararlılıkla çalışıyoruz. ASD olarak bu hedeflere ulaşılmasına katkı sağlamaya ve liderlik yapmaya devam edeceğiz."

ASD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığına Sarten Ambalaj Sanayi Ticaret AŞ CEO'su Zeki Sarıbekir, ASD Saymanlığına KONBAŞ Ambalaj Sanayi Genel Müdürü Serdar Başarır getirilirken, Yönetim Kurulu Üyeleri şu isimlerden oluştu:

"Aydın Okay (Can Hassas Kağıt San.), Cemal Ayla (AYMAKSAN Ayla Makine), Hakan Özhuy (Jokey Plastik İstanbul San.) Kazım Gamgam (POŞETSAN Ambalaj San.), Murat Özadam (Özler Plastik San.), Mustafa Tacir (Sümer Plastik ve Kağıt San.), Oktay Duran (Duran Doğan Basım ve Ambalaj San.) ve Zeki Levi " - İstanbul

Kaynak: AA / Ekonomi

Sadettin Korkut Avrasya Türkiye Petkim Ekonomi Haberler

Bayram günü infial yaratan olay! Atatürk anıtına baltalarla saldırdılar

Bayram günü infial yaratan olay! Atatürk anıtına baltalarla saldırdılar

IShowSpeed'in Türk döneriyle imtihanı! 'Bismillah' diyerek ilk ısırığı aldı, ortalığı birbirine kattı

IShowSpeed'in Türk döneriyle imtihanı! "Bismillah" diyerek ilk ısırığı aldı, ortalığı birbirine kattı

Ürdünlü 14 hacı adayı kutsal topraklarda hayatını kaybetti, 17 kişi kayıp

Ürdünlü 14 hacı adayı kutsal topraklarda hayatını kaybetti, 17 kişi kayıp

Namaz çıkışı Özel'i kızdıran sözler: Bayram sabahı ne konuştuğunu bil

Namaz çıkışı Özel'i kızdıran sözler: Bayram sabahı ne konuştuğunu bil

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title