Durmuş Günay Kütüphanesi'ne Elli Bin Yeni Kitap

Durmuş Günay Kütüphanesi'ne Elli Bin Yeni Kitap

Durmuş Günay Kütüphanesi'ne Elli Bin Yeni Kitap
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Prof. Dr. Durmuş Günay Kütüphanesi’ne elli bin yeni kitap alındı.

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Prof. Dr. Durmuş Günay Kütüphanesi'ne elli bin yeni kitap alındı.

Farabi Kampüsünde yer alan, 2 Mart 2013 tarihinde tam kapasite ile hizmete giren ve bugün 130.000'den fazla basılı ve yaklaşık 6 milyon elektronik kayna¬ğın bulunduğu Prof. Dr. Durmuş Günay Kütüphanesi, 7 gün 24 saat hizmet veren uluslararası standartlara sahip adından sıkça söz ettiren bir kütüphane. Karadeniz'in köklü üniversitelerinden olan BEÜ, kütüphane hizmetlerini geliştire¬rek Türkiye'de nitelikli üniversite kütüphanelerin¬den olma yolunda hızla ilerliyor. Prof. Dr. Durmuş Günay Kütüphanesi 7/24 hiz¬met veren sayılı üniversite kütüphanelerinden. Personel büroları, grup ve sessiz çalışma odaları, magazin bölümü, arşiv ve depolardan oluşan Kütüphanenin aylık ortalama kullanıcı sayısı 100-120 bin arasında değişiyor. Yeni alınan kitaplar veri tabanına kaydedilerek öğrencilerin, akademik ve idari personelin ayrıca Zonguldak halkının kullanımına hazır hale getirildi.

Basılı kaynakları nitelik ve nicelik bakımından arttırmak amacıyla yeni basılı kaynak alımları yapılıyor. Bugün 135 bine aşkın basılı kaynak sayısı ile Prof. Dr. Durmuş Günay Kütüphanesi büyümeye devam ediyor. Yalnızca basılı kaynaklarda değil elektronik kaynaklarda da her geçen gün kaynak sayısını artıran BEÜ Türkiye'nin ilk ve tek Türkçe e-kitap veritabanı olan Hiperkitap veri tabanına erişim sağlıyor. Kütüphanenin e-kaynak sayısı Haziran 2016 itibarıyla 5.612.518'e ulaştı. Tüm bu kaynaklar işletmeden psikolojiye, eğitimden kütüphane¬ciliğe pek çok alt disiplinde sıralanıyor. Bu kaynakların tümüne kütüphanenin web sayfası aracılığıyla erişmek mümkün. - ZONGULDAK

Durmuş Günay Kütüphanesi'ne Elli Bin Yeni Kitap

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title