Haberi Paylaş

Dünyayı sarsacak plan deşifre oldu! Bu olay gerçekleşirse Putin hiç düşünmeden nükleer silahları ateşleyecek

Dünya Haberleri

24 Şubat'ta Ukrayna'ya başlattığı savaşta istediği hedeflere ulaşamayan Rusya askeri seferberlik ilan etti. Kararı ulusa sesleniş konuşmasıyla duyuran Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Batı'ya yönelik nükleer tehdidinde de bulunmuştu. Putin'in dünyayı tedirgin eden çıkışıyla ilgili konuşan Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov, Rusya'nın ilhak edilen Ukrayna topraklarını savunmak için nükleer silah kullanmaya hazır olacağını açıkladı.

Dünyanın gözü kulağı 24 Şubat'tan beri Ukrayna'dan gelen haberlerde. Savaş son sürat devam ederken Türkiye'nin başı çektiği ülkeler iki taraf arasında barış müzakerelerini başlatmanın yolunu arıyor. Ancak Rusya'nın -aldığı kısmi seferberlik kararı bölgedeki gerilimin yakın zamanda düşmeyeceğine işaret ediyor. Dünya Putin'in imza attığı seferberlik kararı ve nükleer uyarıyı konuşurken Moskova'dan yeni bir açıklama geldi.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov, Moskova'nın hangi şartta nükleer silah kullanacağını dünyaya ilan etti. İngiliz Daily Mail gazetesinde yer alan habere göre, Lavrov , Rusya'nın ilhak edilen Ukrayna topraklarını savunmak için nükleer silah kullanmaya hazır olacağını açıkladı.

Putin'in Batı'yı tehdidi gündem yaratmıştı! Lavrov, Rusya'nın nükleer silahlara hangi koşulda başvuracağını açıkladıRusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov.

Benzer bir uyarı Rusya Güvenlik Konseyi (SB) Başkan Yardımcısı Dmitry Medvedev'den de gelmişti. Medvedev, "Batı'nın ve genel olarak tüm NATO ülkelerinin Rusya'nın kendi yolunu seçtiğini anlaması gerekiyor" sözleri ile Batı'ya gözdağı da vermişti. Ukrayna'dan Rusya'ya tepki, dışişleri bakanı seviyesinden geldi. Ukrayna Dışişleri Bakanı Kuleba, Rus mevkidaşının açıklamasının 'sorumsuz' ve 'kabul edilemez' olduğunu söyledi.

Öte yandan Rusya'nın hakimiyeti altındaki Donetsk ve Luhansk halk cumhuriyetleri ile Zaporijya ve Herson bölgelerinde cuma günü başlayan referandumda oy verme işlemi sürüyor. Batı ülkeleri ve Ukrayna tarafından yasa dışı olduğu gerekçesiyle kınanan referandumda halk, bölgelerinin Rusya'nın bir parçası olmasını isteyip istemediklerini yanıtlamak üzere oy kullanıyor. Bölge sakinleri bugün de sandık başına giderek oylarını kullanıyor. Ayrıca yardıma muhtaç kişilerin evlerine ve tüm hastanelere götürülen sandıklarda da hastalar ve hastane personelleri oy kullanıyor. Sözde seçim komisyonları seçimlerin şeffaf bir şekilde gerçekleştirildiğini ve halkın referanduma yoğun katılım gösterdiğini savunurken, Ukrayna ile Rusya arasında cephe hattında çatışmalar da devam ediyor.

Vladimir Putin Sergey Lavrov Ukrayna Rusya Dünya Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (4)

Hasan Tombul:

bu nükleerlleri n tek sorumlusu amerikadır,bunu şayet onlar kullanmasaydı bugün kimse nükleer kullanmakdan bahsetmiyecekti.japonya hala kaç nesil geçmesine rağmen radyasyonun yıkıcı etkilerinden zarar görüyor.rusya bunu kullanırsa büyük felaket başlar zaten zor olan şartlar iyice zorlaşır.

Teo Yüksel:

Yanı başımızda nükleer silahların kullanmasına izin veremeyiz. Derhal Rusya'ya haddini bildirmeliyiz. Artık iki çift laf söyleme vakti gelmiştir.

H.EvreN Durmaz:

Putin orduyu ukraynada kaybetti şimdi ülkeyi kaybetmek istiyor galiba, hodri meydan kullanda gör rusya diye bi yer kalıyormu

Tüm 4 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title