Pfizer CEO'sundan keyifleri kaçıracak açıklama: Koronavirüs uzun yıllar boyunca devam edecek - Haberler
Haberi Paylaş

Pfizer CEO'sundan keyifleri kaçıracak açıklama: Koronavirüs uzun yıllar boyunca devam edecek

Haberler.com - Erdem Aksoy - Dünya
 - Güncelleme:

Uğur Şahin ve Özlem Türeci'nin kurduğu BioNTech ile birlikte koronavirüs aşısı geliştiren Pfizer'ın CEO'su Albert Bourla, dünya üzerinde 5 milyondan fazla insanın ölümüne neden olan koronavirüsle ilgili keyifleri kaçıracak bir açıklama yaptı. Koronavirüsün uzun yıllar boyunca devam edeceğini belirten Bourla, "Şu an içinde olduğumuz dalga, yasaklara sebebiyet verecek son dalga olacak" dedi.

Pfizer'ın CEO'su Albert Bourla, Fransız medyasına koronavirüs salgınının gidişatı ile ilgili açıklamalarda bulundu. BFM TV'ye konuşan Bourla, "Koronavirüs daha uzun yıllar boyunca devam edecek. Fakat şu an içinde olduğumuz dalga, yasaklara sebebiyet verecek son dalga olacak" dedi. Bourla ayrıca geliştirdikleri Kovid-19 aşısının çocuklar için de güvenli ve etkili olduğunu dile getirdi.

Bourla, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir konferansta Omicron varyantına karşı geliştirilecek aşının Mart ayında hazır olacağını duyurmuştu. Bourla, " Pfizer, mart ayında ABD'li yetkililerle masaya oturarak bu modifiye edilmiş aşının onayı için görüşebilecek ve pazara sunulabilecek. Üretime başladık" demişti.

Pfizer CEO'sundan keyifleri kaçıracak açıklama: Koronavirüs uzun yıllar boyunca devam edecekPfizer'ın CEO'su Albert Bourla.

Öte yandan Bourla, iki doz aşının Omicron varyantına karşı etkisiz olduğunu söylemişti. Bourla, "Üç doz aşı olunması ölüme karşı çok iyi bir koruma sağlıyor ve hastaneye kaldırılacak kadar ağır hasta olunmasına karşı da büyük bir koruma sağlıyor. İki doz aşı Omicron varyantına karşı yeterli değil" ifadesini kullanmıştı.

Pfizer ve BioNTech, mRNA teknolojisini kullanarak 1 yıldan kısa bir süre içinde koronavirüse karşı bir aşı geliştirmeyi başarmıştı. Kasım ayının sonunda ise iki şirket Güney Afrika'da tespit edilen ve Kovid-19'un en çok mutasyona uğrayan türü olan Omicron varyantına özel bir aşı için çalıştıklarını duyurmuştu. Bourla, "BioNTech ile birlikte daha farklı doz seviyeleri ve dozaj takvimlerini değerlendiriyoruz. Ayrıca mRNA teknolojisini diğer alanlarda da kullanmak istiyoruz" şeklinde konuştu.

Erdem Aksoy
Gündem Editörü Haberler.com - Dünya

Koronavirüs, Pfizer, Corona, Korona, Dünya, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (5)

Ahmed Altuntaş:

aptallar yaşadığı sürece demek istemiş yani....

HASAN1906:

temizlik imandandır temizliğe dikkat ettiğiniz süre çok dikkatlisiniz demektir ilaç şı satmk için korku iyi bir sektör

Özgür Arıca:

Açık açık bize pardon aşıya teste tedaviye para verirseniz bitiririz diyor ama sorun onların ne dedikleri değil az biraz panik ve korkuyu yenebilirsek yarın biter .....

Tüm 5 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title