Pfizer Haberleri

Pfizer haber, Pfizer son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Pfizer 2.7.2020
BIST100 yüzde 1.38 yükseldi, dolar 6.85 lirada
Asya-Pasifik bölgesindeki başlıca hisse senedi borsası endeksleri, Pfizer ve BiNTech tarafından yapılan açıklamalarda, yaptıkları aşı deneylerinden olumlu tepkiler aldıklarını duyurmaları üzerine yükseldi.
Pfizer 2.7.2020
Korona aşısı için Biontech ve Pfizer testlerden olumlu sonuçlar aldı
Türk bilim adamı Prof. Dr. Uğur Şahin'in kurucu ortağı olduğu BioNTech ve ABD merkezli Pfizer, ortak geliştirdikleri korana virüse karşı aşının klinik testlerinin olumlu neticelendiğini duyurdu.
Pfizer 2.7.2020
KÜRESEL PİYASALAR-Borsalar aşı iyimserliğiyle yükseldi
Asya-Pasifik bölgesindeki başlıca hisse senedi borsası endeksleri, Pfizer ve BiNTech tarafından yapılan açıklamalarda, yaptıkları aşı deneylerinden olumlu tepkiler aldıklarını duyurmaları üzerine yükseldi.
Pfizer 2.7.2020
BIST100 yüzde 0.46 artışla başladı, dolar 6.85 lirada
İş Yatırım'ın "Kar satışı devam eder mi?" başlıklı günlük piyasa bülteninde şu değerlendirme yapıldı: "Dünya piyasaları yükselmeye devam ediyor. Beklentilerden güçlü PMI rakamları ve aşı konusunda pozitif açıklamalar (Pfizer, BioNtech) küresel yükselişi destekleyen temel haber akışını oluşturuyor.
Pfizer 2.7.2020
Küresel piyasalar karışık bir seyir izliyor
ABD basınında dün yer alan haberlere göre, merkezi ABD'de bulunan ilaç şirketi Pfizer ile Türk bilim insanı Prof.
Pfizer 1.7.2020
New York borsası karışık seyirle kapandı
ABD basınında yer alan haberlere göre, merkezi ABD'de bulunan ilaç şirketi Pfizer ile Türk bilim insanı Prof.
Pfizer 1.7.2020
New York borsası yükselişle açıldı
ABD basınında yer alan haberlere göre, merkezi ABD'de bulunan ilaç şirketi Pfizer ile Türk bilim insanı Prof.
Pfizer 21.5.2020
ABD, Kovid-19 aşısı için İngiliz ilaç firmasına 1,2 milyar dolar ödeyecek
AstraZeneca'nın yanı sıra Oxford Üniversitesi ile iş yapan Pfizer ve Moderna ilaç firmalarının da aşının üretimi ve dağıtımında rol alacağı ifade edilirken, söz konusu firmaların salgın esnasında bulunan aşıların satışından kazanç sağlamayacakları ve aşıyı üretim maliyetine satacakları sözü verdiği bilgisi paylaşıldı.
Pfizer 15.5.2020
Pfizer Türkiye'den COVID-19 mücadelesine destek
COVID-19 mücadelesi kapsamında küresel çapta tıbbi ve yardım amaçlı 40 milyon dolarlık nakdi bağış kararını açıklayan Pfizer, Türkiye için ise 2 milyon TL'nin üzerinde kaynak ayırdı.
Pfizer 14.5.2020
Koronavirüse karşı aşının ilk test iznini alan Türk doktor Uğur Şahin DHA?ya konuştu
'2020 YILI SONU AŞIYI PİYASAYA SÜREBİLİRİZ? Prof. Dr. Şahin, ilk 8 haftada aşının 500 kişi üzerinde daha sonraki klinik deneylerde ise on binlerce insan üzerinde deneneceğini belirterek, 'İlk 8 haftanın içinde 500 kişide bu aşıyı deneyeceğiz. Bu 500 kişide denedikten ve aşıdaki dozumuzu bulduktan sonra binlerce kişide bu aşı denenecek. Normal olarak bir aşı piyasaya sürülmeden önce on binlerce insanda deneniyor. Yan etkilerine bakılıyor, aşı reaksiyonlarına bakılıyor ve aşı olan insanların hastalık geçirip geçirmediği kontrol ediliyor' diye konuştu. Sene sonunda aşının piyasaya sürülme ihtimalinin olduğunu ifade eden Şahin şöyle devam etti 'Bu aşı çalışmaları küresel bir problemdir. Bunu ancak beraber çalışarak çözebiliriz. Bunu anlayarak biz iki büyük şirketle beraber çalışmaya başladık. Birisi Çin'deki, Çin'de deneyler yapmak için diğeri ise Pfizer şirketi.
Pfizer 14.5.2020
Koronavirüse karşı aşının ilk test iznini alan Türk doktor Uğur Şahin DHA'ya konuştu
'2020 YILI SONU AŞIYI PİYASAYA SÜREBİLİRİZ' Prof. Dr. Şahin, ilk 8 haftada aşının 500 kişi üzerinde daha sonraki klinik deneylerde ise on binlerce insan üzerinde deneneceğini belirterek, "İlk 8 haftanın içinde 500 kişide bu aşıyı deneyeceğiz. Bu 500 kişide denedikten ve aşıdaki dozumuzu bulduktan sonra binlerce kişide bu aşı denenecek. Normal olarak bir aşı piyasaya sürülmeden önce on binlerce insanda deneniyor. Yan etkilerine bakılıyor, aşı reaksiyonlarına bakılıyor ve aşı olan insanların hastalık geçirip geçirmediği kontrol ediliyor" diye konuştu. Sene sonunda aşının piyasaya sürülme ihtimalinin olduğunu ifade eden Şahin şöyle devam etti: "Bu aşı çalışmaları küresel bir problemdir. Bunu ancak beraber çalışarak çözebiliriz. Bunu anlayarak biz iki büyük şirketle beraber çalışmaya başladık. Birisi Çin'deki, Çin'de deneyler yapmak için diğeri ise Pfizer şirketi.
Pfizer 11.5.2020
Japonya'da Covid-19 aşısı için testler Temmuz'da başlayacak
Çalışmalar artıyor Daha önce ABD'li Pfizer ve Alman Biontech ilaç firmaları insanlar üzerinde korona virüs aşısı testlerine başlandığını açıklamış, denemelerde aşının güvenli ve etkili olduğunun anlaşılması halinde yıl sonuna kadar geniş ölçekli dağıtımına başlanacağı belirtilmişti.
Pfizer 6.5.2020
Türk Bilim adamı Şahin'in CEO'su olduğu BioNTech ve Amerikan Pfizer, korona aşısı ABD'de insanlar...
Almanya'da Türk bilim adamı Prof. Dr. Uğur Şahin'in CEO'su olduğu BioNTech ve Amerikan Pfizer ilaç şirketi, korona virüse karşı aşıyı ABD'de insanlar üzerinde denemeye başladı.
Pfizer 6.5.2020
BioNTech ile Pfizer, Kovid-19 aşısı için ABD'de testlere başladı
Almanya'da Türk bilim insanı Prof. Dr. Uğur Şahin'in kurucu ortağı olduğu biyoteknoloji firması BioNTech, Amerikan Pfizer ilaç şirketi ile geliştirdiği yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşı adayını ABD'de insanlar üzerinde test etmeye başladı.
Pfizer 30.4.2020
Uluslararası İlaç Üreticileri ve Dernekleri Federasyonu'ndan Kovid-19 tedavisi açıklaması
Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği'nin (AIFD) de üyesi olduğu IFPMA, yeni tip koronavirüs'e (Kovid-19) karşı geliştirilen yeni ve endikasyon dışı kullanılan tedaviler ile söz konusu tedaviler için üretim ve tedarik zincirlerine ilişkin zorluklar üzerine sanal ortamda yayınlanan bir basın toplantısı düzenledi. IFPMA üyesi şirketler arasında yer alan AstraZeneca, CSL, Pfizer, Merck, Takeda ve Sandoz yöneticilerinin katılımı ile gerçekleşen toplantıda koronavirüs salgınına yönelik geliştirilen yeni tedavilerin yanı sıra endikasyon dışı ilaç kullanımı ile üretim, tedarik zinciri gibi konularda yapılan hazırlıklara ilişkin görüşler paylaşıldı.
Pfizer 30.4.2020
Türk ilaç şirketi BioNTech, Pfizer ortaklığında potansiyel Kovid-19 aşısı için klinik denemelere...
Almanya'da Türk bilim insanı Prof. Dr. Uğur Şahin'in kurucu ortağı olduğu biyoteknoloji firması BioNTech, geliştirdiği yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşı adayını insanlar üzerinde test etmeye başladı.
Pfizer 17.3.2020
Türk bilim insanının şirketi BioNTech, koronavirüs aşısı için ABD ilaç devi ile de anlaştı
Almanya'nın Mainz kentinde faaliyet gösteren ve dün yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının geliştirilmesi için Çin merkezli Shanghai Fosun Pharmaceutical (Fosun Pharma) ile anlaşma yaptığını duyuran Türk bilim insanı Prof. Dr. Uğur Şahin'in kurucu ortağı olduğu biyoteknoloji firması BioNTech, bugün de ABD'nin ilaç devi Pfizer ile iş birliğini artırma konusunda anlaşma imzaladı.
Pfizer 17.3.2020
Pfizer ve Biontech'den Covid-19'a karşı aşı işbirliği anlaşması
İlaç üretici ve geliştiricileri, ABD merkezli Pfizer ile Almanya merkezli BioNTech, Covid-19'a karşı aşı geliştirmek için işbirliği anlaşması yaptı.
Pfizer 17.3.2020
Türk bilim insanının şirketi BioNTech, koronavirüs aşısı için Çinli ilaç devi ile anlaştı
Söz konusu aşının klinik testlerine nisan sonlarında başlanacağı vurgulanan açıklamada, BioNTech'in Çin dışında aşının geliştirilmesi için mevcut ortağı Pfizer ile de görüşmeler yaptığı ifade edildi.
Pfizer 26.2.2020
Rekabet Kurulu kararları
Upjohn iş kolunun Pfizer Inc.
Pfizer 12.2.2020
Roche İlaç Türkiye'den atama
Şirketten yapılan açıklamaya göre, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Mahir Kurt, kariyerine doktor olarak adım attıktan sonra 2008-2012 arasında 4 yıl boyunca Pfizer'de Medikal Müdür olarak görev yaptı.
Pfizer 20.1.2020
Abdi İbrahim'den yeni yılda yeni görevlendirmeler
2009 yılından bu yana Acıbadem Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü'nde İlaç Endüstrisinde Yönetim yüksek lisans programında öğretim üyeliği yapan Teker, 16 Ekim 2017 tarihinde Abdi İbrahim bünyesine yeniden katılarak Abdi İbrahim Remede Pharma Cezayir Üretim Tesisi Direktörü görevine atandı. Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji bölümünü bitiren Özgür Karaca iş hayatına Pfizer'de başladı.
Pfizer 20.8.2019
Sinan Atlığ, Pfizer Afrika ve Ortadoğu gelişen pazarlar bölge başkanı oldu
19 yıldır Pfizer ailesinin bir parçası olan ve yurt dışında birçok önemli başarıya imza atan Sinan Atlığ, Afrika ve Ortadoğu Gelişen Pazarlar Bölge Başkanı olarak atandı.
Pfizer 25.7.2019
Genetik mühendisliği yeni iş alanları yaratıyor
Amerikan Gen ve Hücre Terapisi Derneği başkanı ve Stanford Üniversitesi'nde genetik profesörü Michele Calos'a göre, "Gen terapisi tıbbi ar-ge çalışmalarında hızla kabul gören ve gelişen bir hal alıyor. Gen terapisi firmalarındaki artışın istihdama da yansıması bekleniyor." "Gen terapi endüstrisinin genetik, tıp, moleküler biyoloji, viroloji, biyomühendislik, kimyasal mühendislik, işletme gibi alanlardan mezun olmuş kişilere ihtiyacı var." 2700 klinik deneme Gen terapisi, kistik fibroz, hemofili gibi bugün tedavisi olmayan hastalıklarda genlerdeki kusurların düzeltilmesi nedeniyle heyecan yaratıyor. Büyük ilaç şirketleri gen terapisinin gelecekte sağlık alanında önemli bir işlev göreceğine inanıyor. Bu durumun doğal olarak bu alandaki istihdama da yansıması bekleniyor. Bugün dünyada gen terapisi yoluyla kanser, kas distrofisi ve orak hücreli anemi gibi hastalıkları tedavi etmeyi amaçlayan 2700 klinik denemeler yapılıyor. Bu alanda çalışma yürüten küçük şirketlerin arkasında genellikle Bayer, GlaxoSmithKline, Pfizer, Merck ve Novartis gibi büyük ilaç firmaları var.
Pfizer 10.7.2019
İngiliz ilaç şirketine "Pfizer" için AB onayı
Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, İngiliz ilaç şirketi GlaxoSmithKline'ın (GSK), ABD firması Pfizer'in tüketici sağlığı sektöründeki faaliyetlerini satın almasına "koşullu onay" verdi.
Pfizer 31.5.2019
Metastatik meme kanseri farkındalığı için Pfizer Yelken Takımı yarışıyor
Metastatik meme kanseri farkındalığı için yarışan Pfizer Yelken Takımı, BAUISC Spring Trophy Bosphorus Sailing Cup'ta trofenin son ayağında birinci, genelinde ise üçüncü oldu.
Şu an buradasınız: Pfizer Haberleri | Pfizer Haber - Haberler - Pfizer haberleri, son dakika pfizer haber ve gelişmeleri burada. BIST100 yüzde 1.38 yükseldi, dolar 6.85 lirada.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 8.7.2020 12:01:40. #1.14#
title