Haberi Paylaş

Çocukken defalarca istismara uğrayan genç kızın sessiz çığlığı sonunda duyuldu

Dünya Haberleri

İngiltere'de yaşayan Samanta Smith'in başından geçen bir olay sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Smith, "Çocukken defalarca tacize uğradım ama polis bunu ciddiye almadı" ifadelerini kullandı.

İngiltere'nin Telford şehrinde yaşayan Samantha Smith, beş yaşında çocukken istismara uğradı.Genç kız tecavüze uğradığı halde polisin kendisini asla ciddiye almadığını belirtti. Samantha, yardım için çok çaba sarf etmesine rağmen adaletin sağlanması için hiçbir şeyin yapılmadığını dile getirdi.

Samantha Smith, cinsel sömürü kurbanı olarak yaşadığı üzücü olayı şu sözlerle ifade etti. "Yıllar boyunca, beş ila 14 yaşları arasında erkekler tarafından taciz edildim. Hayatım alt üst oldu. 6 yaşıma geldiğimde kendimi evsiz buldum. İçgüdüsel olarak kendimden nefret ettiğim için öylece ortadan kaybolmayı dilediğim birçok gece oldu" dedi.

Kimse inanmadı! Çocukken defalarca tacize uğradı ama polis asla ciddiye almadı

Smith, şu sözlerle devam etti. "Tabii ki, yardım aramaya çalıştım. Sonunda istismarımı bildirdim ve bir polis çocuk cinsel istismarı ekibi tarafından sorguya çekildim. Ama tacizcilerimi adalete teslim etmek için kesinlikle hiçbir şey yapmadılar" dedi.

Kimse inanmadı! Çocukken defalarca tacize uğradı ama polis asla ciddiye almadı

Öte yandan Smith "Aslında, sanki yaşadığım taciz benim suçummuş gibi yardıma veya desteğe layık olmadığımı hissettirdiler. Sosyal hizmet uzmanlarım bile bunu ima etti. 'Davranışların ve eylemlerin seni bugün olduğun yere getirdi' dediler. Tecrit edilmişken yalnız olmadığımı bilmiyordum, ama Telford'da onlarca yıldır cinsel istismara uğrayan binden fazla çocuktan biriyken, görevi bizi korumak olan polis ve gençlik çalışanları sadece başarısız olmakla kalmadı, çoğu zaman kendi travmamızın mimarları olarak bizi suçladı" ifadelerini kullandı.

Haberler.com / Miray Kaya - Dünya

Twitter Dünya Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (1)

tahsin bueyuekkol:

Yine ingilterede yine pislik orada fişkiriyo

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title