Haberler

Korkulan oldu! Çin'i günlerdir esir alan virüs Danimarka ve Hollanda'ya da sıçradı

Güncelleme:

Çin ve Hindistan'ı etkileyen gizemli pnömoni virüsü, artık Avrupa'da da tespit edildi. Hem Danimarka hem de Hollanda'daki tıbbi yetkililer, virüsün yayıldığını doğruladı. Çin'de solunum hastalıklarında büyük bir artış yaşanırken, Hindistan'da bazı eyaletler virüsle mücadele için hazırlıklarını sürdürüyor. Virüsün belirtileri arasında boğaz ağrısı, tükenmişlik ve uzun süreli öksürük bulunuyor.

Çin'i etkisi altına alan gizemli virüs, iki ülkedeki yetkililerin tespit edildiğini doğrulamasının ardından artık Avrupa'yı da vurdu. Danimarka ve Hollanda'ya da sıçrayan virüsün belirtileri arasında boğaz ağrısı, tükenmişlik ve uzun süreli öksürük bulunuyor.

HİNDİSTAN'DA ALARM DURUMUNA GEÇİLDİ

Kovid benzeri Pnömoni virüsü Çin'de haftalardır kaosa neden oluyor ve dünya yeni bir salgının yolda olabileceği korkusuyla yüksek alarma geçiyor. Komşu Hindistan gibi diğer ülkelerdeki yetkililerin, 2019'da koronavirüsün patlak vermesinin ardından nüfuslarına yayılan başka bir virüse karşı temkinli davranarak kendilerini harekete geçmeye hazırladıkları görüldü.

Gizemli Virüs Avrupa'yı Etkisi Altına Aldı: Çin ve Hindistan'dan Sonra Danimarka ve Hollanda'da Tespit Edildi

ÇİN'DEKİ HASTANELER VAKALARLA DOLUP TAŞTI

Solunum hastalıklarında büyük bir artış Çin'i vurdu; Pekin'deki hastaneler, hastaneye kaldırılan vakalardaki büyük artışın ardından dolup taştı. Bazı Hint eyaletleri artık virüse karşı hazırlık yapmak için kendi sağlık hizmetlerini hazırlıyor.

VİRÜS DANİMARKA VE HOLLANDA'YA DA SIÇRADI

Ve sonunda korkulan senaryo ortaya çıktı ve Çin'i esir alan virüs Avrupa'ya da sıçradı. Hem Danimarka hem de Hollanda'daki tıbbi yetkililer, virüsün burada yayıldığını doğruladı; ikincisi, virüsün esas olarak etkilediği yaşları 5 ile 14 arasında değişen çocuk sayısının sadece bir haftada 100.000'de 130'a yükseldiğini doğruladı. Bu, ortalama olarak yılın bu zamanı için kış gribi benzeri hastalıkların normal miktarının iki katından daha fazla.

Gizemli Virüs Avrupa'yı Etkisi Altına Aldı: Çin ve Hindistan'dan Sonra Danimarka ve Hollanda'da Tespit Edildi

"VAKA SAYILARI PATLAMAK ÜZERE"

Danimarka ayrıca, Statens Serum Enstitüsü'nün kıdemli araştırmacıları Hanne-Dorthe Emborg'un belirttiği gibi, beş hafta içinde bu miktarın üç katı artışla 168'den 541'e çıktığını bildirdi: "Geçtiğimiz beş haftada yeni vakaların sayısı arttı önemli ölçüde ve artık normalden çok daha fazla vaka görüyoruz ve ülke genelinde yaygın bir enfeksiyon var."

GİZEMLİ VİRÜSÜN 3 TEMEL BELİRTİSİ ORTAYA ÇIKTI

Haftalarca süren gizemin ardından, gizemli virüsün üç temel belirtisi ortaya çıktı. Hastalığın en önemli semptomları arasında boğaz ağrısı, tükenmişlik ve kalıcı öksürük yer alıyor.

Haberler.com Haber Merkezi / Abdullah Teymur - Dünya

Sağlık Dünya Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

26 Şubat 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 26 Şubat Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! DEM Parti Gümüşhane Belediye Başkan adayı kim? DEM Parti Gümüşhane adayı Gülşen Işık ve Abdulsamed Gültekin kimdir? DEM Parti Giresun Belediye Başkan adayı kim? DEM Parti Giresun adayı Feride Kızgit ve Ümit Bozan kimdir? DEM Parti Gaziantep Belediye Başkan adayı kim? DEM Parti Gaziantep adayı Selman Tutumlu ve Ayfer Yılmazer kimdir? DEM Parti Eskişehir Belediye Başkan adayı kim? DEM Parti Eskişehir adayı Gamze Toprak ve İzzettin Altun kimdir? Mahsun j. 7. bölüm ne zaman? Mahsun j. 7. bölüm hangi gün, saat kaçta yayınlanacak? Mahsun j. yeni bölüm ne zaman? Grace Kelly neden öldü? Grace Kelly ölüm sebebi ne, ne zaman öldü? Grace Kelly biyografisi! Yarın kabine toplantısı var mı? Yarın kabine toplantısı yapılacak mı, saat kaçta yapılacak? Survivor Merve hamile mi? Survivor All Star Merve Aydın hamile iddiaları gerçek mi, yanıt geldi mi? İzmir deprem mi oldu? Az önce deprem mi oldu? Son dakika depremleri! 25 Şubat AFAD ve Kandilli deprem listesi! AZ ÖNCE DEPREM NEREDE OLDU SON DAKİKA! Bugün nerede deprem oldu? AFAD ve Kandilli Rasathanesi son depremler 25 Şubat listesi! İstanbulspor - Beşiktaş maçı kaç kaç? İstanbulspor - Beşiktaş maçı bitti mi, ilk yarı mı, ikinci yarı mı? Bahar dizisi hangi gün? Bahar dizisi saat kaçta, hangi kanalda yayınlanıyor? İSTANBULSPOR – BEŞİKTAŞ CANLI: İstanbulspor – Beşiktaş maçı nereden, nasıl izlenir? İstanbulspor Beşiktaş canlı yayın linki! Hudutsuz Sevda son fragman İZLE! Hudutsuz Sevda 21. bölüm fragmanı yayınlandı mı?
500

Yorumlar (10)

Ahmet Say:

Bıktık bu Avrupalılar dan Çinlilerden gerçekten dünyadan gitsinler birde Amerikalılardan

125
18
yanıtYanıtla
Güray Dilli :

Biz Türküz. Bize bir şey olmaz..

48
43
yanıtYanıtla
KALİTE ÜÇEL:

yeter artık

71
7
yanıtYanıtla
tövbekar 34:

küreseliblisler nufusu alzaltmak bahanesi ile asi ticreti maske test vs haksiz kazanc olan hep masum insanlara oluyor

62
7
yanıtYanıtla
Metin Yalcin:

Dünyanın başına kötü olarak ne gelirse gelsin ilk olağan şüpheli ABD daha sonra Çin'dir, AB içindeki sömürgeciler ise onlar şimdi kendi derdine düştü berbat ettikleri çuvalın temizliğini yapmak ile meşgul ..

58
10
yanıtYanıtla
Hek Tor:

Yakında Türkiye'de de ortaya çıkar, biri ekranlarda görünür ve ''Yok öyle birşey'' der, 10 gün sonra da millet tapır tapır dökülmeye başladığında yine ekranlardan seslenir ve ölenlerin kabızlık neticesinde mevta olduklarını beyan eder...

29
16
yanıtYanıtla
Hüseyin Çınarlıdere:

Bir aşı yapılsa da vurulsak ??

31
11
yanıtYanıtla
tövbekar 34:

ugur sahin denen bilgatenin ortagi nerede

22
12
yanıtYanıtla
süleyman kahraman:

Bu bizde zaten var..

27
2
yanıtYanıtla
hüseyin akgül:

tekrar teşkilatın numarasını mı izleyeceğiz

0
0
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title