Haberler

Ermenistan Başbakanı Paşinyan: 1915 travmasını atlatmalıyız

Güncelleme:

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, 1915 olaylarıyla ilgili yaptığı yeni açıklamasında Ermeni halkına 1915 travmasını aşmaları ve önlerine bakmaları çağrısında bulundu. Daha önceki açıklamasında da sözde "soykırım" yerine "büyük felaket" ifadesini tercih eden Paşinyan'ın ezber bozan bu tavrı ülkesinde tartışma yarattı. Ermenistan kamuoyu, Paşinyan'ın bu açıklamalarını Erivan-Ankara yakınlaşmasına bağladı.

1915 olaylarına ilişkin son yaptığı açıklamasında sözde "soykırım" yerine "büyük felaket" ve "kırım" ifadelerini tercih eden Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, ezber bozan tavrını devam ettirdi.

PAŞİNYAN'DAN ERMENİSTAN HALKINA ÇAĞRI: 1915 TRAVMASINI AŞIN

Açıklamasında Paşinyan, sözde "soykırım" iddiaları karşısında "Yakınmayı bırakmalıyız" mesajı verdi. Paşinyan, Ermeni halkına 1915 travmasını aşmaları ve "kayıp vatana" özlem duymayı bırakmaları çağrısında bulundu.

Sözlerini sürdüren Paşinyan, "Belki de 'soykırım' travmasını bir miras ve gelenek olarak yeniden yaşamamızın, yeni şoklar yaşamamızın bir nedeni de budur" dedi.

Ermenistan Başbakanı Paşinyan: 1915 travmasını atlatmalıyız

PAŞİNYAN'IN SÖZLERİ ERMENİSTAN'DA OLAY OLDU

Bu sözler, Ermenistan kamuoyunda tartışmalara neden oldu. Nikol Paşinyan'ın, Erivan- Ankara yakınlaşmasının bir parçası olarak, "Türkiye'nin 1915 olaylarını inkar etmesine yardım ettiği" öne sürüldü. Başbakan Paşinyan'ın sözlerine ilişkin "alışılmışın dışında ifadeler" tanımlaması yapıldı.

ABD Başkanı Joe Biden, geçtiğimiz gün 1915 olaylarını bir kez daha sözde "soykırım" şeklinde nitelendirmişti.

Kaynak: Haberler.com / Dünya

Nikol Paşinyan Ermenistan Ankara Erivan Uluslararası İlişkiler Politika Dünya Haberler

Cumhur İttifakı'nda çatlak mı var? Devlet Bahçeli'den bayram sabahı çok net mesaj

Cumhur İttifakı'nda çatlak mı var? Devlet Bahçeli'den bayram sabahı çok net mesaj

Gaziantep'te katliam! 5 kişiyi öldürüp aynı silahla intihar etti

Gaziantep'te katliam! 5 kişiyi öldürüp aynı silahla intihar etti

Kariye Camii'nde 79 yıl aradan sonra ilk bayram namazı kılındı

Kariye Camii'nde 79 yıl aradan sonra ilk bayram namazı kılındı

Bakmadan Geçme

Kurban Bayramı'nda nereler kapalı? 16-17-18-19 Haziran'da kargo, eczane, bankalar kapalı mı, açık mı? Kurban Bayramı'nda nereler kapalı? 16-17-18-19 Haziran'da kargo, eczane, bankalar kapalı mı, açık mı? Kurban Bayramında Toplu Taşıma Ücretsiz 2024 | 16-17-18-19 Haziran toplu taşıma bedava mı? Bayramda metro, otobüs, vapurlar kaç gün ücretsiz? Kurban Bayramında Toplu Taşıma Ücretsiz 2024 | 16-17-18-19 Haziran toplu taşıma bedava mı? Bayramda metro, otobüs, vapurlar kaç gün ücretsiz? YUMUŞAK KURBAN ETİ KAVURMASI TARİFİ | Lezzetli kavurma nasıl yapılır? Kurban eti mangalda nasıl yumuşak olur? Kurban eti hemen yenir mi, kaç saat dinlenmeli? Diyanete göre kurban eti ne kadar sürede tüketilmeli? YUMUŞAK KURBAN ETİ KAVURMASI TARİFİ | Lezzetli kavurma nasıl yapılır? Kurban eti mangalda nasıl yumuşak olur? BUGÜN HANGİ MAÇLAR VAR? 16 Haziran günü maç var mı, hangi kanaldan yayınlanıyor, şifresiz mi? Kurban kesilirken okunacak dua nedir? Kurban kesilirken niyet nasıl edilir, hangi salavat getirilir? Kurban eti hemen yenir mi, kaç saat dinlenmeli? Diyanete göre kurban eti ne kadar sürede tüketilmeli? Kurban kesmeden önce ne söylenir, nasıl tekbir getirilir? Kurbanlık keserken nelere dikkat edilmelidir? KURBAN BAYRAMI NAMAZI KILINIŞI | Kurban Bayramı namazı kaç rekat, nasıl kılınır? Bayram namazına nasıl niyet edilir, kaç tekbir alınır? Kurban kesilirken okunacak dua nedir? Kurban kesilirken niyet nasıl edilir, hangi salavat getirilir? Kurban Bayramı özel sektöre 9 gün tatil mi? Kurban Bayramı tatili toplam kaç gün, 9 gün tatil kimleri kapsıyor? Kurban kesmeden önce ne söylenir, nasıl tekbir getirilir? Kurbanlık keserken nelere dikkat edilmelidir?
Diyanet'i karıştıran iddia! Türk hacı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi: Bizi çöp gibi götürdüler

Diyanet'i karıştıran iddia! Türk hacı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi: Bizi çöp gibi götürdüler

500

Yorumlar (3)

Kagan Kutlu:

evet bir soykırım oldu ama öldürülenler kürtler ve türklerdı.gelin Kars ta toplu mezarları görün.

308
6
yanıtYanıtla
Caner Alp:

Doğru söylüyorsunuz. Basılan köyler çokmuş oralarda.

yanıt64
yanıt1
Can Aydin:

Ne soykırımıymış be

12
0
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title