Haberi Paylaş

Doğumhaneden çıkarken tüm kameralar oradaydı! Dünya böyle bir bebek görmedi

Dünya Haberleri

Arabistan'da dünyaya gelen dünyanın en iri bebeği, başta ulusal ve uluslararası basının dikkatini üzerine çekti. Neredeyse 2 yaşındaki bir çocuk büyüklüğünde doğan bebeğin, annesinin hastalığından kaynaklı olarak fazla geliştiği öğrenildi.

Suudi Arabistan'da dünyaya geldiği iddia edilen bir bebek, sosyal medyada infial yarattı. Görüntülerin daha önceden olduğu iddiası da ortaya atılsa da bebek hakkındaki bilgiler hayli ilginç olarak değerlendirildi.

Dünyanın en iri bebeğinin doğacağını duyan ulusal ve uluslararası çaptaki gazeteciler, adeta hastaneye akın etti. Gazeteciler, bebeği görüntüleyebilmek için birbiriyle yarışa girdi.

Bebeğin kilosu ve boyunun neredeyse 2 yaşındaki bir çocuğa eşit olduğu bilgisi ise herkesi hayretler içinde bıraktı.

Bebekle ilgili durum, tıp literatüründe şu ifadelerle kendisine yer buluyor: "Fetal makrozomi (iri bebek), genetik faktörlerin yanı sıra annenin obezitesi veya diyabeti gibi koşullardan kaynaklanabilir. Nadiren, bebeğin büyümesini hızlandıran tıbbi bir durumu olabilir. Bazı durumlarda, ortalama doğum ağırlığından daha büyük olan nedenler açıklanmamıştır. Bu durumlarda bebek sezeryan doğum İle dünyaya getirtilip nedenleri araştırılır."

İşte o bebek:

Doğumhaneden çıkarken tüm kameralar oradaydı! Dünya böyle bir bebek görmedi

Suudi Arabistan Bebek Dünya Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (12)

Ertuğrul DEMİR:

Aklî yaşı kaçtır acaba en çok merak ettiğim nokta şu andan itibaren

Leyla Dlkrn:

Oh ne güzel diş derdi de yoktur şimdi..

SEVGİ FİRİDİN:

Askere kadar bekleseydinizzz.....

Tüm 12 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title