Haberler
BBC

Depp ve Heard'ün eski terapisti: Evlilik 'karşılıklı taciz' içinde sona erdi

Güncelleme:

İftira davasında tanık olarak dinlenen psikoterapist, iki Hollywood yılıdıznın 'inişli çıkışlı ilişki dinamiğine' değindi.

Boşanmaları üzerinden altı yıl geçen ve şimdi birbirlerinden karşılıklı tazminat talep eden Hollywood yıldızları Johnny Depp ve Amber Heard'ün davasında çiftin eski terapisti dinlendi.

Johnny Depp, bir gazete makalesinde kendini ev içi şiddet kurbanı olarak tanımlayan eski eşini iftira ile suçluyor.

Depp'in açtığı 50 milyon dolarlık tazminat davasına Amber Heard 100 milyon dolarlık bir karşı dava açarak yanıt verdi.

Çift terapisti Dr Laurel Anderson, avukatların geçen Şubat ayında kaydettiği ve Virginia eyaletindeki mahkeme jürisine Perşembe günü dinletilen ifadesinde, Depp ve Heard'ü evli oldukları 2015 yılının Ekim ve Aralık ayları arasında gördüğünü söyledi.

Çift 15 ay evli kaldıktan sonra Amber Heard, Mayıs 2016 tarihinde boşanma başvurusunda bulunmuştu.

Terapist Dr Anderson, çiftin inişli çıkışlı bir ilişki dinamiğine sahip olduğunu ve seanslar esnasında çıkan tartışmalarda her ikisinin de terapi odasını terketmek istediği anlar yaşandığını belirtti.

Dr Anderson Amber Heard ile teke tek bir araya geldiği seanslarda, 35 yaşındaki oyuncunun Depp'in saldırısına uğradığını anlattığını ve bir defasında terapiye yüzünde morartılarla geldiğini kaydetti.

Kavga taktiği

Terapist, Amber Heard'ün kocasının ayrılıp gitmesini engellemek amacıyla kavga çıkartmayı yeğlediği durumların tek bir seferle kalmadığını söyledi.

"Kendisine saygı duyulmadığını hissederse kavga başlatmak onun için bir gurur meselesiydi" diyen Dr Anderson, "Depp havayı yumuşatmak için olay yerinden ayrılmak isterse, Heard yanında tutmak için kavga çıkartmayı tercih eder ve kocasına vurarak kalmasını sağlamaya çalışırdı" dedi.

Terapist Anderson ayrıca seanslarda Depp'in sözlerinin sık sık çok daha hızlı ve sinirli konuşan Heard tarafından kesildiğini belirtti.

Her iki oyuncunun da geçmişlerinde ev içi şiddete maruz kaldıklarını aktaran Dr Anderson, Amber Heard'ün babası tarafından dövüldüğünü anlattığını ve Depp'in ise annesinin şiddetine maruz kaldığını söyledi.

Johnny Depp'in Amber Heard ile tanışmadan önce eski partnerlerine karşı şiddet uygulamadığını ve kendisini iyi kontrol ettiğini söyleyen Dr Anderson, "Amber Heard'de onu tetikleyen bir şey vardı. Onları birbirini karşılıklı taciz eden bir çift olarak gördüm" dedi.

Aralık 2018 tarhinde Washingon Post gazetesinde bir makale kaleme alan Amber Heard, kendini "ev içi şiddet kurbanlarını temsil eden bir toplumsal figür" olarak tanımlamıştı.

Heard, makalede eski eşinden ya da bir başkasından ismiyle bahsetmedi.

Ama bu cümlelerin kendisini hedef alan bir iftira olduğunu öne süren Johnny Depp, kariyerinin zarar gördüğünü ve itibarının 'hesaplanamayacak' düzeyde zedelendiğini söyleyerek şikayetçi oldu.

Eski asistan

Perşembe günü aynı zamanda Amber Heard'ün eski özel asistanı Kate James de tanık olarak dinlendi.

James, bir gün maaş zammı istediği eski patronunun "Sandalyesinden fırlayıp yüzünü 10 santim kadar yaklaştırdığını ve'Nasıl bu zammı istemeye cüret edersin' sözlerini tükürerek bağırdığını" iddia etti.

Altı hafta sürmesi beklenen ve televizyonlardan canlı yayınlanan davada James Franco, Paul Bettany ve Elon Musk gibi ünlülerin de tanık olarak dinlenmesi bekleniyor.

BBC

Johnny Depp Amber Heard Hollywood Haberler

Bakmadan Geçme

ALES 1 ne zaman açıklanacak 2024? Bade İşcil kimdir? Bade İşcil kaç yaşında, nereli? Özgür Özel yabancı dil biliyor mu, Almana biliyor mu, hangi dilleri biliyor? Motorine indirim mi geldi? SON DAKİKA! Güncel motorin fiyatları! Dahiliye neye bakar, hangi hastalıklara bakar? 25 Nisan 2024 Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 25 Nisan İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 25 Nisan 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25 Nisan Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25 Nisan 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 25 Nisan Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 25 Nisan Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 25 Nisan İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 25 Nisan Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 25 Nisan Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 25 Nisan AFAD ve Kandilli deprem listesi! 25 Nisan Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu?
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title