Haberler

Çocukluğundan beri kör olma hayali kuran kadın, gözüne lavabo açıcı dökerek kendini kör etti

Dünya Haberleri

Kuzey Carolinalı 21 yaşındaki Jewel Shuping, çocukluğundan beri kör olma hayali kuruyordu. Genç kız bu hayalini gerçekleştirmek için gözlerine lavabo açıcı döktü. Gözleri hasar gören Shuping, doktorların tüm çabalarına rağmen görme becerisini geri kazanamadı.

ABD'nin doğusunda bulunan Kuzey Carolina eyaletinde yaşayan 21 yaşındaki Jewel Shuping, çocukluğundan beri kör olma hayali kuruyordu. Genç kız gözlerine lavabo açıcı dökerek kendini kör etti. Gözleri hasar gören Shuping , doktorların tüm çabalarına rağmen görme becerisini geri kazanamadı.

Shuping, çocukken kör olmayı düşünmeye başladığını ve kör olduğunu düşünmenin kendisini rahatlattığını söyledi. Genç kız, sağlığını hiçe sayarak gözüne, lavabo açıcı döktü. Shuping Gözleri ve cildi yanmasına rağmen "Kör oluyorum, her şey yolunda gidiyor" diyerek sevinç çığlıkları attı.

Çocukluğundan beri kör olma hayali kuran kadın gözüne lavabo açıcı dökerek kendini kör etti

Genç kız 30 dakika sonra hastaneye gittiğinde ise doktorlar, gözünün ağır hasar gördüğünü ve yapacak pek bir şey olmadığını söyledi. Shuping, 6 ay içinde yavaş yavaş tüm görme becerisini kaybetti.

Çocukluğundan beri kör olma hayali kuran kadın gözüne lavabo açıcı dökerek kendini kör etti

' Kişide engelli olma arzusu veya engelli olamamanın yarattığı sıkıntı ile karakterize edilen bir bozukluk' sorunundan dolayı böyle bir yola başvurduğunu söyleyen Shuping, yatıklarından dolayı kendini suçlamadığını ve kimsenin de kendisinin suçlamaması gerektiğini söyledi.

Çocukluğundan beri kör olma hayali kuran kadın gözüne lavabo açıcı dökerek kendini kör ett

Kaynak: Haberler.com / Dünya

Dünya Dünya Haberler

title