Haberler

Arjantin lideri Javier Milei, "Şeytanın yeryüzündeki temsilcisi" dediği Papa'ya sarıldı

Güncelleme:

Arjantin'in aşırı sağcı Devlet Başkanı Javier Milei, İsrail ziyaretinin ardından Vatikan'a gitti. Milei, burada "Şeytan'ın yeryüzündeki temsilcisi" dediği Papa Francis'in önünde diz çökerek sarıldı.

İsrail'i ziyaretinde "Yahudi olabilirim" çıkışıyla çok konuşulan Arjantin'in aşırı sağcı Devlet Başkanı Javier Milei, Vatikan'a gitti. St. Peter Bazilikası'nda düzenlenen törende, Milei tekerlekli sandalyede oturan Papa'nın önünde diz çökerek Francis'e sarıldı.

Arjantin lideri Javier Milei, 'Şeytanın yeryüzündeki temsilcisi' dediği Papa'ya sarıldı

PAPA'YA "ŞEYTANIN YERYÜZÜNDEKİ TEMSİLCİSİ" DEMİŞTİ

Milei, daha önce Papa Francis'in sosyal adalet politikalarını eleştirmiş ve kendisini komünizm ile suçlamıştı. Milei, açıklamalarında "sosyal adaleti savunan embesil" ve "şeytanın yeryüzündeki temsilcisi" gibi ifadeler kullanmıştı.

Arjantin lideri Javier Milei, 'Şeytanın yeryüzündeki temsilcisi' dediği Papa'ya sarıldı

Papa ise bu sözlere "Seçim kampanyasında bazı şeyler söylenir... ama bunlar geçici şeylerdir, biraz dikkat çekmek için kullanılan, ama sonra kendi kendine kaybolan şeyle" diyerek cevap vermişti.

Arjantin lideri Javier Milei, 'Şeytanın yeryüzündeki temsilcisi' dediği Papa'ya sarıldı

Kaynak: Haberler.com Haber Merkezi / Dünya

Papa Francis Arjantin Vatikan İsrail Papa Dini Politika Dünya Haberler

Bakmadan Geçme

Birol Güven kimdir, Birol Güven, kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Galatasaray UEFA Konferans ligi muhtemel rakipleri kim? 2024 Müftüler Kararnamesi yayınlandı! İşte yeni Bayburt, Batman, Sinop, Kocaeli, Çorum, Balıkesir, Kırıkkale, Bingöl, Tunceli, Hakkari müftüleri! Galatasaray elendi mi, Galatasaray Avrupa'dan elendi mi (Sparta Prag)? 23 Şubat 2024 Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 23 Şubat Cuma Hutbesi yayınlandı! 23 Şubat Cuma Hutbesi tam metni! Diyanet 23 Şubat Cuma Hutbesi! 23 Şubat İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? İstanbul'da elektrik kesintisi! 23 Şubat Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23 Şubat 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23 Şubat 2024 On Numara çekiliş sonuçları açıklandı mı? On Numara sonuçları saat kaçta? On Numara CANLI izle! Bugün kazanan numaralar neler? 23 Şubat Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 23 Şubat AFAD ve Kandilli deprem listesi! 23 Şubat Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 23 Şubat 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 23 Şubat Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 23 Şubat İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Bugün İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! Fenerbahçe'nin UEFA Konferans Ligi muhtemel rakipleri kim?
500

Yorumlar (8)

Ebu Huzeyfe:

Hepiniz aynı …..sunuz

57
4
yanıtYanıtla
Abdullah Ağaç.:

tam tiyatrocu D:)

37
3
yanıtYanıtla
Osman Altunok:

Arjantin Ile biz sanirim tek yumurta ikizi gibiyiz

25
10
yanıtYanıtla
Murat Vural:

Yahudilerin hepsi aynı al birini vur ötekine. Allah ın yeryüzünde lanetlediği bir kavimdir Yahudiler. Bunlar peygamber öldüren katil sürüleri

12
2
yanıtYanıtla
GÖBEĞİNİ KAŞIYAN ADAM :

Bu da bizimki gibi rrrr yapıyor

9
2
yanıtYanıtla
Kralçıplak:

Arjantin’de kitlesel ruh hastalığı var galiba köyün delisini başkan seçmişler

9
0
yanıtYanıtla
Ergün Erkuş:

PARA ..PARA...

4
0
yanıtYanıtla
hikmet yaşar:

bu faşist siyasiler dünyada hep aynı hayatları iftira kinle dolu

0
0
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title