Haberler

Ali Erbaş'tan hac önerisi: Güzel hatıralarınızı evlatlarınıza intikal ettirin

Abone Ol

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Kazakistan hacı adayları için Mekke'de düzenlenen 'Hoşgeldiniz Merasimi'nde yaptığı konuşmada, hac sırasında yapılan uygulamaların, haccın hikmetlerini düşünerek en güzel şekilde gerçekleştirilmesini, tövbe ve tefekkür edilmesini tavsiye etti. Ayrıca, hacın biriktirilen güzel hatıralarla evlatlara miras olarak kalacağını belirterek, 'Hacdaki güzel hatıralarınızı evlatlarınıza, çocuklarınıza intikal ettirin, onlar da ileride inşallah hevesle, severek hacca gelmeyi arzu etsinler' ifadelerini kullandı.

- Ali Erbaş : "Hacdaki güzel hatıralarınızı evlatlarınıza intikal ettirin"

MEKKE - Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, "Hacdaki güzel hatıralarınızı evlatlarınıza, çocuklarınıza intikal ettirin, onlar da ileride inşallah hevesle, severek hacca gelmeyi arzu etsinler" dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Kazakistan Müslümanları Dini İdaresi Başkanlığı tarafından Kazakistan hacı adayları için Mekke'de düzenlediği "Hoşgeldiniz Merasimi"ne katıldı. Başkan Erbaş'ı törene gelişinde Kazakistan Müslümanları Dini İdaresi Başkanı Nauryzbay Taganuly Otpenov karşıladı.

Burada yaptığı konuşmada, haccın İslam'ın en önemli ibadetlerinden biri olduğunu ve hem mali hem de bedeni bir irade gerektirdiğini ifade eden Başkan Erbaş, hac sırasında yapılan uygulamaların, haccın hikmetlerini düşünerek en güzel şekilde gerçekleştirilmesini, tövbe ve tefekkür edilmesini tavsiye etti.

Peygamber Efendimizin (s.a.s.) Veda Hutbesi'nde dile getirdiği cümlelerin akılda tutulması gerektiğine işaret eden Başkan Erbaş, "Veda Hutbesi'ndeki sözlerinden sadece bir tanesini örnek vereyim; 'Ey insanlar! Babanız bir, hepiniz Adem'densiniz, Adem de topraktandır. Arap'ın Arap olmayana, Arap olmayanın Arap'a, beyazın siyaha, siyahın beyaza hiçbir üstünlüğü yoktur. Allah indinde en üstün olanınız takva itibariyle en iyi olanınızdır.' Bu cümlesini ömrümüzün sonuna kadar hayatımıza düstur yapalım ve gençlerimize, çocuklarımıza da en büyük miras olarak intikal ettirelim" dedi.

Başkan Erbaş, haccın biriktirilen güzel hatıralarla evlatlara miras olarak kalacağını belirterek, "Hacdaki güzel hatıralarınızı evlatlarınıza, çocuklarınıza intikal ettirin, onlar da ileride inşallah hevesle, severek hacca gelmeyi arzu etsinler" ifadelerini kullandı.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Mekke-i Mükerreme'de her gün 90 bin Türk hacı adayına sabah kahvaltısı ve akşam yemeği çıkartan Diyanet mutfağını da ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Dünya

Diyanet İşleri Başkanlığı Ali Erbaş Mekke Hac Dünya Haberler

Bakmadan Geçme

Rektör Güliz Moğan kimdir? İstanbul Okan Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu? Rektör Selman Öğüt kimdir? İstanbul Esenyurt Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu? Rektör Mehmet Yazıcı kimdir? Antalya Belek Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu? Rektör İsmail Boz kimdir? Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu? UEFA Konferans Ligi ikili averaj mı, genel averaj mı? 30 Kasım 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 30 Kasım Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 30 Kasım AFAD ve Kandilli deprem listesi! 30 Kasım Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 1 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 30 Kasım 2023 On Numara çekiliş sonuçları açıklandı mı? On Numara sonuçları saat kaçta? On Numara CANLI izle! Bugün kazanan numaralar neler? 1 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 1 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? 1 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 1 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 1 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 1 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title