DÜNYA DOĞA VE DOĞAL KAYNAKLARI KORUMA BİRLİĞİ HABERLERİ

Dünya Doğa Ve Doğal Kaynakları Koruma Birliği Haberleri

Dünya Doğa Ve Doğal Kaynakları Koruma Birliği haber, Dünya Doğa Ve Doğal Kaynakları Koruma Birliği son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Dünya Doğa Ve Doğal Kaynakları Koruma Birliği - 21.09.2021
Oltaya takılan nesli tükenmekte olan 20 kiloluk keler balığı denize bırakıldı
Oltaya takılan nesli tükenmekte olan 20 kiloluk keler balığı denize bırakıldı BURSA - Bursa'da amatör balıkçının oltasına, nesli tükenme tehdidi altında olan balık takıldı. 20 kiloluk keler balığı tekrar denize bırakıldı. Bursa'nın Mudanya ilçesinde hafta sonu tatilini değerlendirmek için sahilde oltayla balık tutan Erdem Uncu'nun oltasına, nesli tükenme tehdidi altında olan keler salığı takıldı. Oltaya takılan yaklaşık 20 kiloluk balığı dakikalarca uğraşarak güçlükle kıyıya çeken Uncu, diğer balıkçıların yardımıyla kepçeyle karaya çıkardı. Keler balığının, Dünya Doğa ve Doğal Kaynakları Koruma Birliği'nce neslin tükenme tehlikesi olan balık sınıfına alındığını öğrenen Erdem Uncu, balığı tekrar denize bırakarak, denizlerdeki biyolojik çeşitliliğin korunmasına katkı sağladı.
Dünya Doğa Ve Doğal Kaynakları Koruma Birliği - 01.09.2021
Yapılan bir araştırmaya göre 'her üç ağaçtan biri vahşi doğada yok olma tehlikesiyle karşı karşıya'
Dünya Doğa ve Doğal Kaynakları Koruma Birliği'nin Küresel Ağaç Uzmanları Grubu'nun eş başkanı Sara Oldfield ise sağlıklı bir dünya için ağaç tür çeşitliliğine ihtiyacın olduğunu ifade ederek, "Her ağaç türünün kendine özgü bir ekolojik rolü var.
Dünya Doğa Ve Doğal Kaynakları Koruma Birliği - 26.05.2021
Gölbaşı Belediyesi park ve bahçelerini yaza hazırlamaya devam ediyor
Gölbaşı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü yaz mevsiminin gelmesi ile yeşil alan, çocuk oyun alanlarında peyzaj, çim biçme, bakım ve onarım çalışmalarını hızlandırdı. Dünyada sadece Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde yetişen endemik bir tür olan ve Dünya Doğa ve Doğal Kaynakları Koruma Birliği tarafından nesli tehlikede olduğu belirlenen sevgi çiçeğinin, Gölbaşı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü çalışanları tarafından özenle korunduğunu aktaran Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek "Ankara'daki 12 adet coğrafi işaret içindeki tek çiçek olan sevgi çiçeği, ziyaretçiler tarafından Gölbaşı Sevgi Çiçeği Yetiştirme ve Sergi Alanı'nda görülebiliyor.
Dünya Doğa Ve Doğal Kaynakları Koruma Birliği - 01.03.2021
Altın maymunlar Çin'de yol kapattı
Dünya Doğa ve Doğal Kaynakları Koruma Birliği tarafından tehdit altında olan türlerden biri olarak kabul edilen altın maymun Çin'de birinci sınıf ulusal koruma altındaki hayvan olarak sınıflandırılıyor.
Dünya Doğa Ve Doğal Kaynakları Koruma Birliği - 13.11.2020
Sabancı Vakfı'ndan iklim değişikliği farkındalığı araştırması
Sabancı Vakfı 5. Kısa Film Yarışması kapsamında gerçekleştirilen iklim değişikliği farkındalığı araştırmasına göre, kamuoyu iklim değişikliği konusunda bireysel çözümlerin yeterli olacağını düşünmüyor.
Dünya Doğa Ve Doğal Kaynakları Koruma Birliği - 15.10.2020
Salda Gölü'nün Beyaz Adalar kısmı ziyarete kapatıldı (2)
BAKANLIKTAN SALDA GÖLÜ AÇIKLAMASIBurdur'un Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü'nün Beyaz Adalar bölümüne ziyaretçi girişinin yasaklanmasına ilişkin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan açıklama yapıldı.
Dünya Doğa Ve Doğal Kaynakları Koruma Birliği - 10.07.2020
Madagaskar'daki 33 lemur türü yok olma riskiyle karşı karşıya
Madagaskar'daki lemur türlerinin üçte birinin neslinin tükenme tehdidi altında olduğu bildirildi.
Dünya Doğa Ve Doğal Kaynakları Koruma Birliği - 20.04.2020
Tayland'da boşalan sahiller deri sırtlı kaplumbağalara yaradı
Tayland'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle sahillerin boşalmasıyla son 20 yılda ilk kez en fazla sayıda deri sırtlı deniz kaplumbağası yuvası bulundu.
Dünya Doğa Ve Doğal Kaynakları Koruma Birliği - 18.02.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 8
Otobüs şoförü 'yol verme' kavgasında darp edildiNİĞDE'de özel halk otobüsü şoförü M.E., trafik sıkışıklığı nedeniyle çıkan yol verme kavgasında otomobil sürücüsü A.E., tarafından darp edildi.
Dünya Doğa Ve Doğal Kaynakları Koruma Birliği - 05.01.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 1
OTOMOBİL, YOLCU MİNİBÜS İLE ÇARPIŞTI: 2 ÖLÜ, 12 YARALI ŞANLIURFA'nın Suruç ilçesinde, otomobil ile şehirler arası yolcu minibüsünün çarpıştığı kazada 2 kişi hayatını kaybetti, 12 kişi yaralandı.
Dünya Doğa Ve Doğal Kaynakları Koruma Birliği - 04.01.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 15
12'nci kez yakalanan dilenci kadının 3 evi, 2 iş makinesi olduğu ortaya çıktı (EK GÖRÜNTÜYLE) GAZİANTEP'te, dilenen yüzde 65 görme engelli Sevda K.(33), zabıta ekipleri tarafından yakalandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Dünya Doğa Ve Doğal Kaynakları Koruma Birliği Haberleri | Dünya Doğa Ve Doğal Kaynakları Koruma Birl - Dünya Doğa Ve Doğal Kaynakları Koruma Birliği haberleri, son dakika dünya doğa ve doğal kaynakları koruma birliği haber ve gelişmeleri burada. Oltaya takılan nesli tükenmekte olan 20 kiloluk keler bal
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 26.9.2021 22:45:21. #1.15#

title