DP'nin Milletvekili Aday Listesi

DP'nin Milletvekili Aday Listesi
Anadolu Ajansı - Haberler | Güncel

Demokrat Partinin 12 Haziran Genel Seçimi milletvekili aday listesi belirlendi.

Demokrat Partinin 12 Haziran Genel Seçimi milletvekili aday listesi belirlendi.

Milletvekili adayları, aday gösterildikleri iller ve sıraları şöyle:

Adana

1- Mehmet Emin Koç, gazeteci

Adıyaman

1- Mehmet Kutlu, inşaat mühendisi

2- Rağibe Yağdi, serbest meslek meslek

3- Hüseyin Kuru, serbest meslek meslek

4- Celal Ulu, serbest meslek

5- Muharrem Yıldırım, emekli

AfyonKARAHİSAR

1- İbrahim Koç, emekli

Ağrı

1- Adil Göksel, reklamcı

2- Mahmut Mermertaş, emekli

3- Mustafa Çelik, iş adamı

4- Yusuf Öztürk, esnaf

Amasya

1- Gülseren Ertopçu, emekli

2- Harun Uysal, iş adamı

3- Ömer Akın, iktisatçı

Ankara

1- Murat Özilhan, iş adamı

2- Mustafa Doğan, esnaf

3- Abdullah Terzi, Doktor

4- İzzet Yaşar, İş Adamı

Antalya

1- Güneş Postlu, mühendis

Artvin

1- Turhan Demir, yönetici

2- Öner Gençtürk, iktisatçı

Aydın

1- Bekir Ongun, öğretmen

2- Seda Kanat, müteahhit

3- Sedat Çamoğlu, iş adamı

4- Salih Muslu, müteahhit

5- İsmail Çoban, avukat

6- Mehmet Özçakır, mühendis

7- Adem Sercan, mali müşavir

Balıkesir

1- Ata Selçuk, emekli

Bilecik

1- Nurhan Güner, avukat

2- Ufuk Kurucan, iş adamı

Bingöl

1- Abdullah Oğuzhan, esnaf

2- Cemil Demirel, yazar

3- İbrahim Sinan Kökçü, serbest meslek

Bitlis

1- Hasan Taşkın, esnaf

2- Atarullah Özcan, serbest meslek

3- Abdul Cemil Üner, muhasebeci

Bolu

1- İsmail Necdet Arafat, mühendis

2- Suat Hayri Sapmaz, veteriner

3- Hayrettin Ulu, çiftçi

Burdur

1- Ahmet Fener, sanayici

Bursa

1- Haydar Baş

2- Ali Garaçoğlu, eğitimci

3- Bilal Karamus, iş adamı

Çanakkale

1- Selim Mecit Beşer, hukukçu

2- Selami Münir Duru, öğretmen

3- Levent Karesioğlu, emekli

4- Beytullah Yavaş, yönetici

Çankırı

1- Ömer Sarıalioğlu, avukat

2- Ahmet Demirel

Çorum

1- Önder Çolak, mimar

2- Mustafa Pak, avukat

3- İbrahim Yıldırım, çiftçi

4- Cavit Pak, iş adamı

Denizli

1- İsmail Ağar, hakim

2- Osman Çandır, müteahhit

3- İsmail Hakkı Kavak, iktisatçı

4- Aysel Çakmak, serbest meslek

5- Ömer Kılıç, iş adamı

6- Turgay Urgan, inşaat mühendisi

7- İsmail Sağer, çiftçi

Diyarbakır

1- Şeyhmus Elçi, esnaf

2- Eyyüp Aslan, esnaf

3- Nuriye Tülay Türköz, ev hanımı

4- Mehmet Ali Yenici, iş adamı

5- Faysal Aslan, esnaf

6- Hatice Dokuzluoğlu, esnaf

7- Yasin Aslan, esnaf

8- Mehmet Uğur Dokuzluoğlu, esnaf

9- Nejla Türkdal, esnaf

10- Ethem Orhan iş adamı

11- Ali Polat, iş adamı

Edirne

1- Nurhayat Bozkurt, öğretmen

2- Münir Aydın, öğretmen

3- Necmi Karakaş, iş adamı

Elazığ

1- Sami Demiray, mali müşavir

2- Bayram Kavak, mimar

3- Adnan Oğuz, müteahhit

4- Ahmet Feti Çolakoğlu, mühendis

5- Rahmi Kılıç, çiftçi

Erzincan

1- Tuncay Sezer, eğitimci

2- Cengiz Pelen, eczacı

Erzurum

1- Murat Postlu, avukat

2- Mecit Hazır, sendikacı

Eskişehir

1- Fahri Gürgenburan, avukat

Gaziantep

1- Ömer Eyercioğlu, öğretim görevlisi

Giresun

1- Erdoğan Türkoğlu, avukat

2- Cem Turan, Avukat

3- Mustafa Şahin, iş adamı

4- Abdulkadir Bayram, esnaf

Gümüşhane

1- Coşkun Gündüz, iş adamı

2- Hulusi Aydın, inşaat teknikeri

Hakkari

1- Mehmet Ağırdil, iş adamı

2- Abdulgani Akdağ, iş adamı

3- Veysel Kazel, emekli

Hatay

1- Fehmi Uçar, emekli

Isparta

1- Nuri Kaplan, tıp doktoru

2- Hasan Kaleli, İktisatçı

3- Fikret Sevinç, İşçi

4- Mehmet Ateş, emekli

Mersin

1- Harun Göksel, fizyoterapist

2- Musa Tuhan, esnaf

İstanbul

1- Ali Ünal Emiroğlu, emekli

2- Namık Kemal Zeybek, avukat

3- İbrahim Berk, avukat

4- Nurettin Mutlu, ilahiyatçı

5- Muharrem Bayraktar, yazar

6- Selim Kotil, inşaat mühendisi

İzmir

1- Harun Kayacı, iş adamı

2- Ahmet Erimhan, avukat

3- Adem Birinci, gazeteci

Kars

1- Erkan Güneş, esnaf

2- Ekrem Polat, İktisatçı

3- Gencay Aytaş, esnaf

Kastamonu

1- Ahmet Rugancı, tüccar

2- Ayfer Demir, iktisatçı

3- Erhan Deler, mali Müşavir

Kayseri

1- Osman Çilsal

Kırklareli

1- Sinan Katnaş, mühendis

2- İsmet Karadöl, avukat

3- Arif Deniz, esnaf

Kırşehir

1- Zekeriya Ay, iktisatçı

2- Adem Özhan, işçi

Kocaeli

1- Muhiddin Fuat Şengül, inşaat mühendisi

Konya

1- Hüseyin Akbal, inşaat yüksek mühendisi

2- Hasan Öztürk, sanayici

Kütahya

1- Hüseyin Zengin, iş adamı

Malatya

1- Oktay Doğan, avukat

Manisa

1- Ufuk Yurt, esnaf

Kahramanmaraş

1- Ramazan Deveci, esnaf

2- Zühtü Kazancı, avukat

3- Cahit Güçlü, sanayici

4- Ali Demirci, müteahhit

5- Ali Ceyhan, çiftçi

6- Ejder Nafız Özdemir, serbest meslek

7- Güller Telek, serbest meslek

8- Celal Bağcı, sanayici

Mardin

1- Ayşe Gülçin Kavak, öğretmen

2- Ardal Karanlık, iş adamı

3- Sadettin Emer, muhasebeci

4- Abdulhalik Çalışkan, esnaf

5- Zuhal Özkar, ev hanımı

6- Mehmet Selim Selçuk Baytürkmen, tekniker

Muğla

1- Erdal Eroğlu, eczacı

2- Beyler Koca, öğretmen

3- Ülker Gökalp, iş kadını

4- Oktay Yönter, avukat

5- Mehmet Yılmaz, emekli

6- Nevin Özkaya, emekli

Muş

1- Selman Aydın, muhasebeci

2- Mehmet Arda, elektronik

3- Hüseyin Dağ, esnaf

4- Vahdettin Engin, mühendis

Nevşehir

1- İlhan Gültekin, inşaatçı

2- Mehmet Aksu, emekli

3- Mustafa Orhan, eğitimci

Niğde

1- Cengiz Sefer, tüccar

2- Nihat Özbek, esnaf

3- Yusuf Tıkır, esnaf

Ordu

1- Sebahattin Öztürk öğretmen

2- Yakup Halıcı, mimar

3- Özer Yücel, emekli

4- Bahtiyar Yamaner, serbest meslek

5- İbrahim Ayhan Mağden, serbest meslek

6- Mehmet Şahin, esnaf

Rize

1- Hasan Peçe, kimya mühendisi

2- Yusuf Reşit Beyazal, iş adamı

3- İbrahim Kuvel, tüccar

Sakarya

1- Alahattin Güneşli, işçi

Samsun

1- Yaşar Şenocak, emekli

Siirt

1- Mehmet Ağırdil, iş adamı

Sinop

1- Rahmi Özdemir, esnaf

2- Hamdi Kabaer, esnaf

Sivas

1- Necati Kılınç, makine mühendisi

Tekirdağ

1- Hamdiye Pekbay, ev hanımı

Tokat

1- Ömer Yeleser, serbest meslek

2- Yusuf Eraslan, mühendis

3- Ali Demir, emekli

4- Abdullah Göktürk, mühendis

5- Galip Aktaş, işçi

Trabzon

1- Nihat Hekimoğlu, iş adamı

2- İsmail İnan, tüccar

3- Lale Murathan, öğretmen

4- Ömer Turan, iş adamı

5- Hasan Marabaoğlu, esnaf

6- Gülden Katipoğlu, öğretmen

Tunceli

1- Ahmet Geçer, emekli

2- Veli Aydın, emekli

Şanlıurfa

1- Mustafa Polat,

2- Şemi Şemsettin Çakır, öğretim üyesi

3- Namık Kemal Cirit, işletmeci

4- Bekir Sedef, esnaf

5- Muzafer Yağmur çiftçi

6- Ömer Faruk Dağ, müteahhit

7- Mehmet Emin Atmanoğlu, esnaf

8- Ahmet Açmaz, esnaf

9- Mehmet Bağış, müteahhit

10- Necmettin Kara, serbest meslek

11- Mahmut Tokmak, çiftçi

12- Mehmet Dam, esnaf

Uşak

1- Ramazan Uğur, emekli

Van

1- Sedat Ceyhan, esnaf

Yozgat

1- Yavuz Erbaş, öğretmen

2- Kıyasi Başgül, mühendis

3- Recep Erdoğan, esnaf

4- Hacı İbrahim Demir, iş adamı

Zonguldak

1- Muammer Salman, iş adamı

Aksaray

1- Abdullah Caydar, esnaf

Bayburt

1- Erdoğan Şentürk, serbest meslek

Karaman

1- Mümtaz Kartal, serbest meslek

2- Yusuf Uğur, esnaf

Kırıkkale

1- Cengiz Uysal, mali müşavir

2- Mehmet Subaşı, esnaf

3- Ali Gümüşsoy, mali müşavir

Batman

1- Murat Şentürk, müteahhit

2- Esen Sarı, işletmeci

3- Ahmet Güneş, serbest meslek

4- Mehmet Ramazan Kebabçılar, esnaf

Şırnak

1- İsmet Bilir, esnaf

2- Mehmet Bayar, esnaf

3- Tuba Ünlü, ev hanımı

4- Zekeriye Bülent Bulut, iş adamı

Bartın

1- Siyami Saraç, serbest meslek

2- Hasan Ergin, muhasebeci

Ardahan

1- Emin Üstün, esnaf

2- Mehmet Baş, esnaf

Iğdır

1- Abdullah Güngör, emekli

2- İhsan Çetin, serbest meslek

Yalova

1- Yüksel Durak, ilahiyatçı

Karabük

1- Fikret Çatmakaş, iktisatçı

2- Recep Özcan, emekli

Kilis

1- Mehmet Galip Akdağ, avukat

2- Ahmet Hayrettin Özuymaz, iş adamı

Osmaniye

1- Ali Dinç, iktisatçı

2- Hasan Kaya, elektronik teknisyeni

3- Malik Sökmen, mühendis

4- Erdinç Say, esnaf

Düzce

1- Alper Tüfekçi, İktisat

2- Gülali Keleşoğlu, iş adamı

3- İsmail Baklacı, esnaf - ANKARA

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title