Doğanşehir'de Peygamber Sevgisi Salonlara Sığmadı - Haberler
Haberi Paylaş

Doğanşehir'de Peygamber Sevgisi Salonlara Sığmadı

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
Doğanşehir'de Peygamber Sevgisi Salonlara Sığmadı

Malatya’nın Doğanşehir ilçesinde İlçe Müftülüğü tarafından organize edilen Kutlu Doğum Haftası etkinliklerine konuşmacı olarak katılan Adıyaman Üniversitesi Öğretim Görevlisi Muhammet Irgatoğlu, Peygamber sevgisini anlattı.

Malatya'nın Doğanşehir ilçesinde İlçe Müftülüğü tarafından organize edilen Kutlu Doğum Haftası etkinliklerine konuşmacı olarak katılan Adıyaman Üniversitesi Öğretim Görevlisi Muhammet Irgatoğlu, Peygamber sevgisini anlattı. Doğanşehir Düğün Salonu'nu tıklım tıklım dolduran halk sunumu beğeniyle dinlediler.

Doğanşehir Belediye Düğün Salonu'nda, Doğanşehir Müftülüğü tarafından organize edilen "Hazreti Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı" konulu Kutlu Doğum Haftası programı Doğanşehir halkından tam not aldı. Program saat 13.30'da saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesi ile başladı. Doğanşehir Vaizi Salih Özcan'ın Kuran'ı Kerim tilavetinden sonra Doğanşehir Müftülüğü İlahi Grubu çeşitli ilahiler seslendirdi. Doğanşehir Müftü Vekili Ahmet Ekem yaptığı kısa konuşmada, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her yıl Kutlu Doğum Haftalarında bireysel ve sosyal hayat açısından önem arz eden temaları ülke gündemine taşımaya, özelde toplumu, genelde ise tüm insanlığı Hz. Peygamberin çağlar üstü örnekliğiyle, rahmet yüklü mesajlarıyla buluşturmak için gayret gösterdiklerini kaydetti.

Programa katılan Adıyaman Üniversitesi Öğretim üyesi Muhammet Irgatoğlu, bu yılki Kutlu Doğum Haftası'nın temasının 'Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı' olarak belirlendiğini ifade ederek, "Bu hafta, insana dair bütün güzellik ve tüm ahlaki erdemleri bünyesinde toplayan sevgililer sevgilisi Peygamber Hz. Muhammed Mustafa'nın (SAV), alemlere rahmet olarak dünyayı şereflendirdiği, insanlığı hakikatin ışığı ile aydınlattığı bir doğuşun yıl dönümü olarak kutlanır. Dünya'daki bütün insanlara peygamber efendimizin getirdiği o rahmet mesajlarını anlatma fırsatı verdiği için cenabı hakka şükrediyorum. Kardeşlerim, biz zaman zaman büyük meselelerimizi konuşurken, asıl bizi biz yapan, büyük meselelerimizin çözümü olan küçük meselelerimizi unutuyoruz" dedi.

Konuşmalardan sonra, Doğanşehir Müftülüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Malatya Kültür A.Ş tarafından organize edilen "En Sevgiliye Özlem" konulu şiir yarışmasında birinci olan öğrencilere de çeşitli hediyeler verildi.

Doğanşehir Belediye Düğün Salonu'nda yapılan Kutlu Doğum Haftası, programına Doğanşehir Kaymakamı Murat Irgatoğlu, Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Binbaşı Özkan Güneş, Askerlik Şube Başkanı Binbaşı Murat Işıldak, Doğanşehir İlçe Müftü vekili Ahmet Ekem, İlçe Tarım Müdürü Şerif Çetintaş, Mal Müdürü Hüseyin Yalçın, daire amirleri ve Doğanşehirliler katıldı.

Ş.S-VSA-Y) - MALATYA

Doğanşehir'de Peygamber Sevgisi Salonlara Sığmadı

Doğanşehir'de Peygamber Sevgisi Salonlara Sığmadı

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
title