Dalış Turizmi Haberleri

Dalış Turizmi haber, Dalış Turizmi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Dalış Turizmi - 24.05.2021
Elazığ tarihi ve doğal güzellikleriyle ziyaretçilerini bekliyor
Hazarbaba Dağı eteklerinde macera parkı ve mesire alanları, gölde ise batık şehrin bulunduğunu kaydeden Gündoğan, Sivrice'nin su sporları, dalış turizmi, yamaç paraşütü gibi birçok etkinliği barındıran, her kesimden vatandaşın gelip rahatlıkla dinlenebileceği, güzel vakit geçirebileceği bir ilçe olduğunu vurguladı.
Dalış Turizmi - 26.03.2021
Deniz kum güneş üçlemesinin tarih ve kültürle buluştuğu Çanakkale, Rus turistleri bekliyor
Sosyal medyanın etkisi de kullanılarak bu ülkeden Türkiye'ye daha fazla turist çekilebileceğini belirten Satar, şöyle devam etti: "Pandemideki negatif havayı pozitife çevirmek için biz de Çanakkale yerelinden başlayarak bazı adımlar attık. Rus pazarı bizim için oldukça önemli bir pazar. Yaptığımız görüşmeler, bize bu pazarın sektörel olarak katkı sunacağı sinyallerini verdi. Biz de Rusya'nın devlet televizyonu kanalını burada konuk edip Türk turizmini ve Çanakkale'yi anlattık. Bizi oldukça olumlu karşıladılar. Verdiğimiz röportajlarda Rus konuklarımızı burada ağırlamak istediğimizi belirttik. Çok yakın iki ülke olarak buradaki turizm etkileşiminin yararlarını anlattık. Çanakkale'nin bu anlamda barındırdığı potansiyeli tanıttık. Sadece deniz kum güneş için değil doğal ve kültürel varlıkların keşfedilmesi için bu lokasyonun ilgi çekici olduğunu söyledik. Tarihi Alan Başkanlığınca yürütülen dalış turizmi çalışmalarını anlattık.
Dalış Turizmi - 10.12.2020
Antalya'daki su altı araştırmalarında Osmanlı donanmasından önemli izler bulundu
Bulunan çapaların, yerinde muhafaza edilerek dalış turizmine kazandırılmasını istediklerini belirten Öniz, bu yılki çalışmalarda 57 arkeolojik nitelikte batık belgelediklerini, bunun 42'sinin Antalya'da, diğerlerinin ise Mersin kıyılarında olduğu bilgisini verdi.
Dalış Turizmi - 25.11.2020
Edirne'den kısa kısa
Keşan'ın kurtuluşunun coşkuyla kutlandığını ifade eden Helvacıoğlu, geçen hafta İbrice Limanı dalış turizmini artıracak çalışamara, Erikli İçme Suyu Projesi ihalesine, geri dönüşüm projesine imza attıklarına işaret etti.
Dalış Turizmi - 18.08.2020
AK Parti'li Turan: "Türkiye, Doğu Akdeniz'de uluslararası hukuka uygun hareket ediyor"
Çanakkale ve bölgesinin eşsiz tarihi, doğal güzellikleri, dalış turizmi, müzeleri gibi değerleriyle dünyanın önemli turizm merkezlerinden biri olduğuna işaret eden Turan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Yeşil, mavi ve huzur bir arada.
Dalış Turizmi - 13.08.2020
"İbrice" dalış turizminin yıldızı olmaya devam edecek
Saros Körfezi'nin Mecidiye Sahili'nde yer alan İbrice Limanı'nda dalış eğitim merkezleri ile ilgili toplantı yapıldı.
Dalış Turizmi - 04.08.2020
Tercan: Çeşme Projesi ince elenip sık dokunmalı
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un "dünyada örnek gösterilecek bir proje" olarak nitelendirdiği ve "Çeşme'yi turizm markası yapacak" dediği Çeşme Projesi'ne ilişkin tartışmalar ve açıklamalar birbirini izliyor. Çeşme ile ilgili yapılmakta olan plan çalışmalarını yakından izlediklerini belirten Destinasyon İzmir Grubu Sözcüsü, Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkan Yardımcısı iş insanı Bülent Tercan, şu görüşleri dile getirdi: "Bu projeden elde edilecek gelirin Kemeraltı'ya aktarılacağı açıklandı. Proje aşamasında bir gelir oluşacaksa bu gelir öncelikle Çeşme'nin 40 yıldır süregelen, kronikleşmişproblemlerinin çözümüne, eksikliklerinin giderilmesine harcanmalı. Kültür ve Turizm Bakanı, şehrin yöneticileri, sivil toplum kuruluşları ve üniversitelerin bir araya gelmesi sadece yeni planlanacak bölgeye değil, var olan, hali hazırda yaşanan Çeşme'ye köklü çözümler getirmeli." Çeşme Projesi hayata geçirilirken ince elenip sık dokunması gerektiğini söyleyen Bülent Tercan, önceliğin Çeşme'nin problemlerinin çözümüne verilmesi gerektiğinin altını çizdi. "Çeşme ve çevresinin kanalizasyon meselesi en modern şekilde halledilmeli, evsel atıkları hala vidanjörle çekilen yerler var.Modern, çevreci, çıkan gazlarla elektrik üretebilen bir çöp bertaraf tesisi kurulmalı" diyen Tercan, diğer istek, görüş ve önerilerini şöyle sıraladı: "Çeşme'de termalin adı var, kendisi yok. Ilıca'da, Şifne'de termal kür merkezi yapılmalı. Sayın Bakan'a anlatılmamış herhalde, termalin esas merkezi Ilıca. Termal bölge katledilip betona boğulmuş vaziyette ılıcada. Otel ruhsatı alınıp odaların apartman dairesi olarak satılması sorunu çözülmeli. Surf, kite surf, dalış turizmi geliştirilmeli.
Dalış Turizmi - 19.07.2020
"Saros'un akvaryumu" İbrice, normalleşme sürecinde hareketlendi
Dalış tutkunlarının gözü Saros'ta Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, AA muhabirine, doğası, kendini temizleme özelliği ve berraklığıyla dikkati çeken Saros Körfezi'nin, su altı canlıları ve batıklarıyla dalış turizminde adından söz ettirdiğini söyledi.
Dalış Turizmi - 03.07.2020
Osmanlı'nın sular altındaki "sessiz köy"ü turizme kazandırılacak
Onur Aydoğdu da gölette sessizliğin içinde balık tuttuğunu dile getirerek, bölgenin dalış turizmine de kazandırılabileceğini ifade etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Dalış Turizmi Haberleri | Dalış Turizmi Haber - Haberler - Dalış Turizmi haberleri, son dakika dalış turizmi haber ve gelişmeleri burada. PROF. DR. AYAZ: MÜSİLAJ, KARADENİZ SUYUNUN İÇİNDEN 15 METRE KALINLIKTA EGE DENİZİ'NE DOĞRU AKIYOR.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.6.2021 17:31:19. #1.14#

title