Çoruh Haberleri

Çoruh haber, Çoruh son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Çoruh - 25.11.2020
Artvin'de "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Değerlendirme Toplantısı" yapıldı
Valilik Çoruh Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıda, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Ulusal Eylem Planı doğrultusunda kurumlar tarafından yürütülen çalışmalar hakkında bilgilendirme yapıldı.
Çoruh - 25.11.2020
Yusufeli Barajı'nın tamamlanmasına 21 metre kaldı
ARTVİN'de, Çoruh Nehri üzerinde yapımı süren ve tamamlandığında 275 metre gövde yüksekliğine ulaşacak olan Yusufeli Barajı'nın gövdesinin tamamlanmasına 21 metre kaldı.
Çoruh - 19.11.2020
SPK haftalık bülteni
Egeli & Co Tarım Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı AŞ'ye iki ayrı eylemden dolayı toplam 76 bin 616 lira idari para cezası veren Kurul, Tan Egeli, Ebru Egeli, Mehmet Cemal Egeli ve Egeli&Co Aile Ofisi Yönetim Danışmanlık ve Destek Hizmetleri AŞ'ye şirketin organizasyonel yapısında tespit edilen eksikliklerden, Cenk Çoruh'a da çalışmalarda gerekli mesleki özen ve titizliğin gösterilmemesi, mesleki faaliyetin dürüst ve tarafsız olarak yürütülmemesinden dolayı 38 bin 308'er lira idari para cezası verilmesi kararı aldı.
Çoruh - 19.11.2020
Çoruh Nehri'ndeki barajlardan ekonomiye dev katkı
Artvin Valisi Yılmaz Doruk, işletmeye alındıktan sonra Muratlı, Borçka, Deriner ve Artvin barajlarındaki elektrik üretiminin ciddi rakamlara ulaştığını, bu 4 barajda bugüne kadar 33 milyar kilovatsaat enerji üretilerek 20 milyar lira gelir elde edildiğini söyledi.
Çoruh - 19.11.2020
Aksa Elektrik'te üst düzey atama
Şirketten yapılan açıklamada, Türkiye'nin 81 iline elektrik satış hizmeti sunan, Çoruh ve Fırat bölgelerindeki 9 ilin elektrik dağıtım ve görevli elektrik tedarik şirketi Aksa Elektrik'in sürdürülebilir büyümesine devam etmek ve enerji sektöründeki konumunu güçlendirmek adına yönetim kadrosunu güçlendirdiği belirtildi.
Çoruh - 19.11.2020
Karadeniz'de yağışlar yarı yarıya azaldı, kuraklık tehlikesi arttı
DERELERDE ÖLÇÜM YAPILDI Karadeniz Bölgesi'nde, TÜBİTAK destekli Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nden Prof. Dr. Nusret Karakaya'nın yürütücülüğündeki projesi ile Türkiye'deki akarsular incelenmeye alındı. Artvin Çoruh Üniversitesi ve Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi'nden bilim insanları proje kapsamında, Rize'nin Çamlıhemşin ilçesindeki Fırtına deresinde ölçümler yaptı.
Çoruh - 11.11.2020
Vali Doruk, 1200 yıllık tarihi İşhan Kilisesi'nde incelemelerde bulundu
Köyün, inanç turizmi açısından önemli destinasyon merkezlerinden biri olduğunu belirten Koç, şunları kaydetti: "Kültür ve Turizm Bakanlığımız ve Artvin Valiliğimiz kilisenin restorasyon çalışmasına son derece önem veriyor. Kilisede restorasyon çalışmalarının yanı sıra çevre düzenlemesi de yapılıyor. Çevre düzenlemesi kapsamında köy tüzel kişiliğine ait olan atıl durumdaki bir bina Artvin Valiliği ve ilçe kaymakamlığının katkılarıyla modernize edilerek, sosyal tesis haline getirildi. Bölgeye gelen ziyaretçiler burada dinlenme fırsatı bularak ihtiyaçlarını giderebilecekler. Ayrıca yöremize ait yöresel ürünleri sergileyerek satışa sunacağız. Bu da köy halkına önemli bir gelir kaynağı olacaktır. Projede emeği geçen başta Sayın Valimiz olmak üzere herkese teşekkür ederim." Vali Doruk'a ziyarette, Artvin Cumhuriyet Başsavcısı Yunus Emre Büyükyurt, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof.
Çoruh - 10.11.2020
Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz
Törene, Artvin Garnizon Komutanı Piyade Albay Şükrü Şenduran, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof.
Çoruh - 9.11.2020
Son dakika haberleri: Artvin İl Hıfzıssıhha Kurulu toplandı
Vali Doruk başkanlığındaki İl Hıfzıssıhha Kurulu toplantısı, Valilik Çoruh Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi.
Çoruh - 9.11.2020
Yusufeli Barajı'nın gövde yüksekliğinde 247 metreye ulaşıldı
Türk mühendis ve işçisinin alın teriyle Artvin'in 70 kilometre güney batısında, Yusufeli ilçesine 8 kilometre mesafede Çoruh Nehri üzerinde inşa edilen barajın, 558 megavatlık kurulu gücüyle yılda 1 milyar 888 milyon kilovatsaat enerji üreteceği kaydedildi.
Çoruh - 5.11.2020
"Daha Temiz Bir Karadeniz İçin Çöplerin ve Erozyonun Azaltılması" projesi tanıtıldı
Artvin Çoruh Üniversitesince (AÇÜ) yürütülen ve Avrupa Birliğince desteklenen "Doğaya Uygun Önlemler ve Ortak Yenilikçi İzleme ve Kontrol Teknikleri ile Daha Temiz Bir Karadeniz İçin Çöplerin ve Erozyonun Azaltılması" projesi tanıtıldı.
Çoruh - 3.11.2020
Artvin'de küçükbaş hayvan sayısının arttırılması amacıyla protokol imzalandı
Valilik Çoruh Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen imza töreni, Vali Yılmaz Doruk ile Ziraat Bankası Rize Bölge Yöneticisi İbrahim Seyfioğlu'nun katılımıyla gerçekleştirildi.
Çoruh - 2.11.2020
Yusufeli Barajı'nın gövde yüksekliğinde 244 metreye ulaşıldı
Türk mühendis ve işçisinin alın teriyle Artvin'in 70 kilometre güney batısında, Yusufeli ilçesine 8 kilometre mesafede Çoruh Nehri üzerinde inşa edilen barajın, 558 megavatlık kurulu gücüyle yıllık 1 milyar 888 milyon kilovatsaat enerji üreteceği kaydedildi.
Çoruh - 31.10.2020
Prof. Dr. Başak Taşeli'den Karadeniz için "bölgesel ısınma" uyarısı Açıklaması
Sadece Tuna Nehri'nin tek başına toplam akarsu girdisinin yüzde 70'ini Karadeniz'e taşıyan en büyük kaynak olduğuna işaret eden Taşeli, buna ilaveten Sakarya, Kızılırmak, Yeşilırmak ve Çoruh gibi nehirlerin geçtikleri büyük şehirlerden evsel atıkların, sanayi kuruluşlarının deşarjlarının ve tarım alanlarından ilaçlama ve gübreleme neticesinde zehirli materyallerin katıldığını ve artan azot-fosfor miktarlarının Karadeniz'de kirliliğine neden olduğunu aktardı.
Çoruh - 30.10.2020
Artvin'de tıbbi aromatik bitkilerle ilgili panel düzenlendi
Vali Yılmaz Doruk, Artvin Çoruh Üniversitesi (AÇÜ) Tıbbı Aromatik İhtisaslaşma Koordinatörlüğü ve Artvin Orman Bölge Müdürlüğü organizesinde Ali Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen panelde, Artvin'in tıbbi aromatik bitkiler noktasında çok zengin bir il olduğunu ancak bu değeri ekonomiye kazandırma konusunda çok eksiği bulunduğunu söyledi.
Çoruh - 28.10.2020
Artvin İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı düzenlendi
Artvin İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2020 ekim ayı toplantısı, Vali Yılmaz Doruk başkanlığında gerçekleştirildi. Kentteki işgücü istihdamı ve mesleki eğitimin güncel durumunun ve buna yönelik yapılacak projelerin görüşüldüğü toplantıda, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Cevdet Ertürk sunum gerçekleştirdi. Ertürk, 2020 yılının 9 aylık döneminde istihdam ve mesleki eğitime yönelik devam eden program ve projeler hakkında Vali Doruk ve kurul üyelerine bilgiler verdi. Valilik Çoruh Toplantı Salonundaki toplantı, gündem maddelerinin görüşülmesi ve kurul üyelerinin görüş ve önerilerinin sunulması ile devam etti.
Çoruh - 27.10.2020
Bu yıl Çoruh ve Fırat bölgesinde en fazla elektrik üçüncü çeyrekte tüketildi
Aksa Elektrik'in hizmet verdiği Çoruh ve Fırat bölgelerinde bu yıl en fazla elektrik tüketimi üçüncü çeyrekte kayıtlara geçti.
Çoruh - 21.10.2020
Türkiye'nin en yüksek barajında yüzde 87'lik fiziki gerçekleşme sağlandı
İşletmeye alındığında üretilecek enerjiyle 650 bin kişinin elektrik ihtiyacı karşılayacak Yusufeli Barajı HES, her biri 186 megavatlık 3 üniteden oluşan 558 megavatlık kurulu gücüyle yıllık 1 milyar 888 milyon kilovatsaat enerji üretecek. Artvin'in 70 kilometre güney batısında, Yusufeli ilçesine 8 kilometre mesafede Çoruh Nehri üzerinde inşa edilen barajın, nehir üzerindeki Muratlı, Borçka, Deriner ve Artvin barajlarının ekonomik ömürlerini uzatarak, kendini 7 senede amorti etmesi ön görülüyor.
Çoruh - 21.10.2020
Aksa Elektrik'ten yeni mobil uygulaması
Şirketten yapılan açıklamaya göre, Çoruh ve Fırat bölgelerinde 9 il ve 102 ilçede, toplam 2,1 milyon aboneye elektrik tedarik hizmeti sunan Aksa Elektrik, abonelerinin hayatını kolaylaştırmak amacıyla dijital hizmetlerini geliştirmeye devam ediyor.
Çoruh - 20.10.2020
Artvin'de çocuklar durgun su kanosu sporuyla tanıştırılacak
Artvin'de Çoruh Nehri üzerine kurulu Borçka Barajı gölünde çocuklara durgun su kanosu eğitimi verilecek.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Çoruh Haberleri | Çoruh Haber - Haberler - Çoruh haberleri, son dakika çoruh haber ve gelişmeleri burada. Artvin'de Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Değerlendirme Toplantısı yapıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.11.2020 02:13:26. #1.14#
title