Çocuklar Azot ile Dondurma Yaptı - Haberler
Haberi Paylaş

Çocuklar Azot ile Dondurma Yaptı

Çocuklar Azot ile Dondurma Yaptı
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gezegenevi ve Bilim Merkezi’nde bin 245 çocuğun katılımıyla Planet Dondurma Atölyesi düzenlendi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gezegenevi ve Bilim Merkezi'nde bin 245 çocuğun katılımıyla Planet Dondurma Atölyesi düzenlendi. Atölyede, havanın yüzde 79'unu oluşturan azotla doğal dondurma yapıldı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı'na bağlı hizmet veren Türkiye'nin halka açık ilk Gezegenevi ve Bilim Merkezi'nde, Bülbülzade Vakfı, Gaziantep Rehabilitasyon Özel Eğitim Merkezi ve Sığınmacılar ve Göçmenler Derneği'nden gelen öğrencilerle Planet Dondurma Atölyesi etkinliği düzenlendi. Atölyede eksi 196 derecede dondurulan sıvı azota süt, şeker, vanilya, kremşanti, isteğe göre soslar ve bisküvi eklenerek, doğol dondurma yapıldı. buzdolabı ya da dondurucu bir cihaz kullanılmadan yapılan etkinlikte küçük bilim adamları eğlenceli anlar yaşadı.

Hem eğlenen hem de bilim dünyasının kapısını aralayan geleceğin bilim insanları, bilimsel bir çalışmaya katılmanın deneyimini yaşayarak, önemli tecrübeler edindi. - GAZİANTEP

Çocuklar Azot ile Dondurma Yaptı

Çocuklar Azot ile Dondurma Yaptı

Çocuklar Azot ile Dondurma Yaptı

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Bülbülzade Vakfı, Gaziantep, Türkiye, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title