Bülbülzade Vakfı Haberleri

Bülbülzade Vakfı haber, Bülbülzade Vakfı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Bülbülzade Vakfı - 21.10.2019
"Suriyelilerin sesi" Barış Pınarı manşetiyle çıktı
Gaziantep'te Bülbülzade Vakfı'nın desteğiyle Türkçe, Arapça, Kürtçe yayımlanan ve Suriyelilerin sorunlarının ele alındığı "İşrak" gazetesi, yeni sayısında Barış Pınarı Harekatı'na destek veren manşetle çıktı.
Bülbülzade Vakfı - 09.10.2019
Gaziantep'te "Uyum Mahalle Buluşmaları"
Etkinliğe, Gaziantep Vali Yardımcısı Cengiz Ayhan, İl Göç İdaresi Müdürü Murat Atilla, Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, AKADDER Başkanı Rabia Aldemir ile mahalleli katıldı.
Bülbülzade Vakfı - 23.07.2019
"Uyum Mahalle Buluşmaları"
Karataş Mahallesi'nde yer alan Şahinbey Spor Salonu bahçesinde düzenlenen yemekli etkinliğe, Gaziantep Vali Yardımcısı Uğur Aladağ, UNHCR Türkiye Temsilcisi Yardımcısı Jean Marie Garelli, İl Göç İdaresi Müdürü Murat Atilla, Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir çok sayıda bürokrat, yabancı misafirler ve Gaziantepliler katıldı.
Bülbülzade Vakfı - 23.05.2019
Suriyeli Kanaat Önderleri Bülbülzade'nin iftarında buluştu
Suriyeli Kanaat Önderleri Bülbülzade'nin iftarında buluştuGAZİANTEP - Suriyeli kanaat önderleri ile yazarlar Bülbülzade Vakfı'nın iftarında bir araya geldi.
Bülbülzade Vakfı - 05.05.2019
İsrail'in Aa Ofisinin de Olduğu Binayı Vurması
Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Şenol Kazancı nezdinde tüm kurum çalışanlarına geçmiş olsun dileyen Kıymaz, şöyle devam etti: "Sivil halka her gün işkence yapan, cinayet işleyen bu bu terör devleti bütün insanlık alemini tehdit etmektedir. Anadolu Ajansına yapılan bu saldırı doğrudan Türkiye'ye yapılmıştır. Bu saldırıda hem Türkiye'ye hem de bölgeye gözdağı verilmeye çalışılmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti, Anadolu Ajansına yapılan bu saldırıya kayıtsız kalmamalı en sert şekilde tepkisini koymalıdır. İslam İşbirliği Teşkilatı acil toplantıya çağrılarak konunun İslam ülkelerine ve dünyaya en iyi şekilde anlatılmasına çalışmalıdır." Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir de İsrail'in kadınlara ve çocuklara yaptığı katliamları Anadolu Ajansının dünyaya duyurduğunu söyledi.
Bülbülzade Vakfı - 15.12.2018
Yeryüzü Gençlik Uluslararası Öğrenci Buluşması
Anadolu Öğrenci Birliği Genel Başkanı Mesut Çaça, Bülbülzade Vakfı'ndaki toplantının açılışında, İslam coğrafyasının farklı renklerini bu yıl Gaziantep'te bir araya getirmenin mutluluğunu ve heyecanını yaşadıklarını söyledi.
Bülbülzade Vakfı - 30.08.2018
1245 Çocuk Azotla Dondurma Yaptı
Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığına bağlı Türkiye'nin halka açık ilk Gezegenevi ve Bilim Merkezinde, Bülbülzade Vakfı, Gaziantep Rehabilitasyon Özel Eğitim Merkezi ve Sığınmacılar ve Göçmenler Derneğinden öğrencilerin katıldığı, Planet Dondurma Atölyesi düzenlendi.
Bülbülzade Vakfı - 31.05.2018
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül Gaziantep'te Açıklaması
Gül, Gaziantep'te Bülbülzade Vakfı tarafından düzenlenen iftar programında, ramazanın birliği, kardeşliği ve dayanışmayı hatırlatan mukaddes bir ay olduğunu söyledi.
Bülbülzade Vakfı - 28.04.2018
Bitcoin Çağında İslam Ekonomisi" Konferansı
Anadolu Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği (ANESİAD), Bülbülzade Vakfı ve Şehitkamil Belediyesi işbirliğiyle "Bitcoin Çağında İslam Ekonomisi" konferansı düzenlendi.
Bülbülzade Vakfı - 14.04.2018
Üniversite Öğrencilerinden Yetimlere Gönüllü Öğretmenlik
Gaziantep'te eğitim gören üniversite öğrencileri, Bülbülzade Vakfı öncülüğünde yürütülen "Çare Sizsiniz" projesi kapsamında ortaokul ve lisede okuyan 90 yetim çocuğa gönüllü öğretmenlik yapıyor.
Bülbülzade Vakfı - 22.03.2018
Suriyeliler Kur'an Kursu ve Değerler Eğitimini Tamamladı
Bülbülzade Vakfı, İyilikder, Minberşam Derneği, Belkıs Derneği ve İl Müftülüğü işbirliği ile kentteki 22 camide düzenlenen Kur'an kursu ve değerler eğitimini tamamlayan bin 250 Suriyeli çocuk ile 350 kadın için Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezinde bitirme programı düzenlendi.
Bülbülzade Vakfı - 10.03.2018
Gaziantep'te Üniversiteliler Konuşacak
Anadolu Platformu Başkanı Başkanı Turgay Aldemir, Bülbülzade Vakfı'nda düzenlenen toplantının açılışında, geleceğin, gençlerin elinde olduğunu söyledi.
Bülbülzade Vakfı - 10.03.2018
Çare Sizsiniz" Projesi
Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonunun SODES destekli yürüttüğü projeyle, 90 yetim çocuk ile anneleri, aralarında yabancıların da bulunduğu üniversite öğrencilerinden bir yıl boyunca eğitim alacak.
Bülbülzade Vakfı - 09.01.2018
Suriyelilerden "Cesur Kız" Ahed'e Destek
Gaziantep'te Bülbülzade Vakfı'nın desteğiyle 2 yıl önce kurulan ve Suriyelilerin sorunlarının ele alındığı Arapça İşrak gazetesinin, yeni yıldaki ilk sayısında "Filistinli cesur kız" olarak anılan Ahed et-Temimi'nin hikayesine yer verildi.
Bülbülzade Vakfı - 01.01.2018
Hürlerin Kalbinden Kudüs" Programı Düzenlendi
Açıklamada görüşlerine yer verilen, Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, Kudüs'ün tüm insanlığın başkenti olduğunu belirtti.
Bülbülzade Vakfı - 21.11.2017
Gaziantep'te Yetimler İçin Balon Şenliği
Bülbülzade Vakfı tarafından uygulanan Evde Karakter Eğitimi Projesi kapsamında, yetim çocuklara yönelik düzenlenen balon şenliğinde çocuklar doyasıya eğlendi.
Bülbülzade Vakfı - 18.11.2017
Gaziantep'te Suriyeli Yetimler İçin Balon Şenliği
Bülbülzade Vakfı tarafından uygulanan Evde Karakter Eğitimi Projesi kapsamında yetim çocuklara yönelik düzenlenen balon şenliğinde çocuklar doyasıya eğlendi.
Bülbülzade Vakfı - 01.07.2017
Suriyelilerin Bayram Sonrası Buruk Dönüşü
Türkiye'de sivil toplum kuruluşlarının kendilerine her zaman destek olduğunu ifade eden el-Şeyh, şunları kaydetti: "Ramazan Bayramı için Türk devleti bize izin verdi uzunca bir zamandan sonra ülkemize tekrar döndük. 6 yıldır yakınlarımı görmüyordum. Şu an çok mutlu oldum, Azez'in hemen her yerini gezdim dolaştım. Fırat Kalkanı Harekatı sonrası güvenli bir ortam oluşmuş. İçeride Türk askerlerinin olması bize hem memnuniyet hem de güven veriyor. Aslında geri dönmek istemiyordum ama her taraf harabe, iş yok, okul yok. Benim şimdi üniversiteye girmem lazım ama gidemedim. Eğitimime devam etmek için Türkiye'ye yeniden gelmek zorunda kaldım." "Mülteci olmayı kim ister?" Suriye'nin farklı bölgelerinde gerçekleştirdikleri insani yardımlarla bilinen Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir de canlarını kurtarmak için Türkiye'ye gelmek zorunda kalan Suriyelilerin her zaman memleket özlemi çektiklerini vurguladı.
Bülbülzade Vakfı - 11.12.2016
İstanbul'daki Terör Saldırısına Tepkiler
Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, İstanbul'daki terör saldırılarını kınayarak, "Bu saldırıları ortaya koyanlar bilmeli ki biz bir ölür, bin diriliriz. Bu vesileyle tüm terör saldırılarını kınıyor ve milletimizin ayağa kalkışını selamlıyoruz" dedi.
123
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Bülbülzade Vakfı Haberleri | Bülbülzade Vakfı Haber - Haberler - Bülbülzade Vakfı haberleri, son dakika bülbülzade vakfı haber ve gelişmeleri burada. Suriye'nin kuzeyindeki Bab'da Anadolu Kültür Merkezi açıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 1.12.2021 00:42:25. #1.15#

title