Cizre ve Silopi'den Şiddetli Patlama ve Silah Sesleri Geliyor

Cizre ve Silopi'den Şiddetli Patlama ve Silah Sesleri Geliyor

Şırnak'ın Cizre ile Silopi İlçesi'ndeki sokağa çıkma yasağı devam ederken, iki ilçeden şiddetli patlama, silah sesleri geliyor, ilçe merkezlerinden dumanlar yükseliyor.

Cizre ve Silopi'den Şiddetli Patlama ve Silah Sesleri Geliyor

Şırnak'ın Cizre ile Silopi İlçesi'nde 14 Aralık'ta hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması ve PKK'lıların etkisiz hale getirilmesi için başlatılan operasyonlar kapsamında ilan edilen sokağa çıkma yasağı devam ederken, iki ilçeden şiddetli patlama, silah sesleri geliyor, ilçe merkezlerinden dumanlar yükseliyor.

Cizre'de operasyon ve çatışmalar Cudi, Nur ile Yasef Mahallesi'nde yoğunlaşırken, ilçenin hakim tepelerde konuşlanan tanklardan mahallelerde kurulan barikatlara atışlar yapıldı.

Cizre İlçesi'nde 14 Aralık'ta ilan edilen sokağa çıkma yasağından sonra, terör örgütü PKK'ya karşı başlatılan ve askerlerin tankların eşliğinde katıldığı operasyonlar devam ediyor. Operasyon kapsamında zaman zaman şiddetli çatışmalar görülürken tanklardan sokak aralarına kurulan barikatların yıkmak için atışlar yapıldı.

İLÇE MERKEZİNİN ÜSTÜNÜ DUMANLAR KAPLADI

İlçedeki Cudi, Nur ile Yasef mahallelerinde yoğunlaşan çatışma ve patlamalar nedeniyle zaman zaman ilçe merkezinin üstünü dumanlar kapladı. Cudi Mahallesi'nde askerlerin tankların eşliğinde bazı sokaklara girdiği ve çatışmaların devam ettiği belirtildi.

VATANDAŞLAR BODRUM KATLARINA SIĞINDI

Bu mahalledeki hakim tepelere konuşlandırılan tanklardan da zaman zaman mahallelerde kurulan barikatlara yönelik atışlar yapıldığı görülürken, çatışmaların yoğunlaştığı mahallelerde oturanların evlerinin bodrum katlarına sığındığı ifade ediliyor.SİLOPİ'DE EVLER HASAR GÖRDÜ

Şırnak'ın kazılan hendek ve kurulan barikatlar nedeniyle gerçekleştirilen operasyon için sokağa çıkma yasağı ilan edilen diğer ilçesi Silopi'de ise, güvenlik güçleriyle teröristler arasında çıkan çatışmalar sırasında bazı evlerin hasar gördüğü belirtildi.

ODANIN BOŞ OLMASI FACİAYI ÖNLEDİ

Silopi'deki Başak, Nuh, Cudi ile Barbaros mahallelerinde sürdürülen operasyonlar devam ederken, 3'üncü Cadde üzerinde bulunan Mesut Balaman'a ait eve dün bomba isabet etti. Patlamanın olduğu odanın boş olması olası bir faciayı önledi.

EVLERİNİ TERK EDEN 500 KİŞİ SPOR SALONUNA YERLEŞTİRİLDİ

Çatışmaların yoğunlaştığı Başak ve Barbaros mahallesindeki evlerini terk eden yaklaşık 500 kişi güvenlik güçlerince spor salonuna yerleştirildi. Burada bir süre bekleyen vatandaşlar istekleri doğrultusunda hendeklerin bulunmadığı Dicle ve Ofis mahallelerindeki yakınlarının yanlarına götürüldü.

SU, GIDA VE TEMEL İHTİYAÇ SIKINTISI VAR

Nuh, Cudi, Yenişehir, Karşıyaka, Yeşiltepe, Şehit Harun Boy mahallelerinde oturan birçok ailenin başta su olmak üzere gıda ve temel ihtiyaç sıkıntısı çektiği kaydedildi.